نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: عشق يك طرفه

3573
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5735
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

عشق يك طرفه

سلام. اين موضوعي رو كه ميخوام مطرح كنم حس مي كنم هيچ جا بهش پرداخته نشده و نتونستم مشكلمو حل كنم.همه جا از عشق هايي صحبت شده كه به رابطه ي دوستي رسيده ولي من مي خوام از عشقي صحبت كنم كه با توجه به شرايط موجود امكان برقراري رابطه دوستي يا ازدواج وجود نداره:
    من پسري ٢٤ ساله هستم و عشق شديدي به دختر عمه ام كه ٥ سال از من كوچيكتره دارم، متاسفانه از وقتي كه خودم و اون بزرگ شديم (بلوغ رو رد كرديم) به طور ناخواسته و بر خلاف نظر عقلم كاملا يكطرفه عاشقش شدم ميدونم اين عشق خيلي زود اتفاق افتاد ولي دست خودم نبود و از اون زمان تا الان كه شايد ٦،٧ سال بگذره هر شب خوابش رو ميبينم و بهش فكر مي كنم. اون باعث شده هيچ دختري به چشمم نياد. حسي كه خودم دارم اينه كه عشقم كاملا يكطرفست. هر بار جلوش قرار ميگيرم استرس ميگيرم و قرمز ميشم، اين رفتار نا خواستم باعث شده اون با من مثل بقيه فاميل راحت نباشه و اصلا تو هيچ چيزي با من بحث نكنه حتي سلام و خداحافظي هم سختشه. اصلا هم دستپاچه نميشه و خيلي ريلكس و كم محل هست با من.هرچند اين رفتارش عذابم ميده و دلمو كباب مي كنه اما غرورمو نشكوندم و هيچوقت هيچي از حسم بهش نگفتم و سعي كردم چيزي نفهمه.
    من ميدونم ازدواج فاميلي چه معايبي داره تازه اگر به فرض درخواست بدم و از من خوشش هم نياد كه به نظر همينطور هم هست و بهم مستقيما بگه از من خوشش نمياد زندگي برام خيلي جهنم و غير ممكن ميشه.همچنين ميدونم از همه نظر اون نسبت به من خيلي بهتره ( به جز درس كه من جزو رتبه هاي برتر كنكور بودم ) و واقع بينانه بخوام نگاه كنم مورد هاي خيلي بهتر از من براش وجود داره و همسطح نيستيم.
    من نميتونم ديگه به زندگي الانم ادامه بدم چون همش زجر هست، اصلا هم دست خودم نيست، اگر به عقل بود مي گفتم نه. ولي نميتونم بهش فكر نكنم. ميشه لطفا راهنماييم كنيد من بايد چكار كنم؟ اگر اون ازدواج كنه من چطور كنار بيام با اين قضيه؟ با توجه به ظاهري كه داره شك ندارم پسراي خيلي بهتر از من قصد دارن بهش برسن و و با توجه به انفعال من اين اتفاق دير يا زود ميفته و منم اصلا آمادگي اين شكستو ندارم. با بقيه فاميل اخلاق خيلي خوبي داره و حجب و حياي خيلي بالايي داره اصلا نميتونم توصيف كنم تو همه چيز از ديد من عاليه. نميدونم چرا بايد عاشق كسي بشم كه بهش نميرسم، حقم نيست انقد رفتار سرد از اون ببينم، واقعا سخته ميخوام خلاص بشم از فكرش. كمك ميخوام
    ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5736
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : عشق يك طرفه و آزاردهنده بدون رابطه ي مستقيم

سلام باید بگم که عشقه یه طرفه واقعا عذاب آوره من خودم تجربشو داشتم اما دلو به دریا زدم و خودمو یه دل کردم با اینکه عشقه منم فامیلی بود و البته خیلی وقتا از کارم پشیمونم خیلی وقتام از شهامتم لذت بردم چرا فکر میکنی رفتاراش 100% بخاطره نداشتنه علاقه به توست؟؟ شایدم از روی علاقس سعی کن باهاش راحت باشی تا بتونی بفهمی چطوریه واقعا

3. کاربران زیر از saeera بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

خب دوست عزیز شما دورادور نشستید و دارید در این مورد قضاوت میکنید ...

بهتره در این مورد حرکتی انجام بدید وگرنه فردا هم همین حس رو خواهی داشت ...

در این مواقع یک اصطلاح هست که خیلی میتونه کمکتون کنه ...

" بالاتر از سیاهی که رنگی نیست " ...

در رفتارت تغییری بده و کسی رو واسطه این دوست داشتن و خواستگاری قرار بده ...

و یا خودت مستقیما" باهاش حرف بزن و حرف دلت رو رودررو بهش بگو ....

حالا یا قبول میکنه یا قبول نمیکنه ...

ولی دیگه خیالت راحت میشه و در تمام عمرت نمیگی ای کاش یه کاری واسه رسیدن به خواسته ام کرده بودم ؟!!!
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5735
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط saeera نمایش پست ها
    سلام باید بگم که عشقه یه طرفه واقعا عذاب آوره من خودم تجربشو داشتم اما دلو به دریا زدم و خودمو یه دل کردم با اینکه عشقه منم فامیلی بود و البته خیلی وقتا از کارم پشیمونم خیلی وقتام از شهامتم لذت بردم چرا فکر میکنی رفتاراش 100% بخاطره نداشتنه علاقه به توست؟؟ شایدم از روی علاقس سعی کن باهاش راحت باشی تا بتونی بفهمی چطوریه واقعا
    با تشکر از شما. آخه اگر دختری علاقه داشته باشه به کسی سعی می کنه خودشو بیشتر نشون بده و بیشتر سر صحبت رو باز کنه. در حالی که برای این مورد من دقیقا برعکسش رخ میده. خودشو بیشتر میگیره. کمتر خودشو جلوی من نشون میده. انگار که داره بهم پیام میده از من خوشش نمیاد.

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5735
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    خب دوست عزیز شما دورادور نشستید و دارید در این مورد قضاوت میکنید ...

بهتره در این مورد حرکتی انجام بدید وگرنه فردا هم همین حس رو خواهی داشت ...

در این مواقع یک اصطلاح هست که خیلی میتونه کمکتون کنه ...

" بالاتر از سیاهی که رنگی نیست " ...

در رفتارت تغییری بده و کسی رو واسطه این دوست داشتن و خواستگاری قرار بده ...

و یا خودت مستقیما" باهاش حرف بزن و حرف دلت رو رودررو بهش بگو ....

حالا یا قبول میکنه یا قبول نمیکنه ...

ولی دیگه خیالت راحت میشه و در تمام عمرت نمیگی ای کاش یه کاری واسه رسیدن به خواسته ام کرده بودم ؟!!!
    میخواستم نظرتونو بدونم که فامیل بودن عیبی نداره از دید جامعه؟ و یا بزرگترهای فامیل؟
    چون به سرم زده که یه روز حرف دلمو بزنم، دیگه حالا هرچی خواست بگه. چون فامیلم بوده و 19 سالشه تاحالا حرفی نزدم وگرنه هرکی دیگه بود بهش می گفتم

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2820
    تشکـر
    32
    تشکر شده 26 بار در 21 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام. دوست عزیز از ما حرف بشنو و زود برو بهش بگو! :dاز نظر خودم خودتون بتونین بهشون بگین بهتره که در اینصورت شانس بیشتری برای گرفتن اوکی خواهید داشت.درضمن اگر قضیه رو اینطور مبهم بذارین بعدا به ضرر خودتونه، مثلا اگه ازدواج کرد، علاوه بر اینکه غم با ایشون نبودنو میخورین، این دغدغه رو هم دارین که شاید اگه پیشنهاد می دادم مال میشد!اگر رو در رو هم نمیتونید بگید یا واسطه ای هم ندارین، میتونین حرف دلتونو رو یه تیکه کاغذ بنویسین و به طریقی بهش بدین...

9. 2 کاربران زیر از masood73 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5735
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دوستان ممنون از نظرتون. فقط می خواستم بدونم اینکه طرف فامیل من هست(دختر عمه) مانعی نیست؟ اشتباه نیست اقدام کنم

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11337
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیز. منم یه همچین موردی داشتم و اتفاقا فامیلی هم بود. مث تو فک می کردم علاقه ای بم نداره که فاصله می گیره ازم و فقط با من سرده. تا اینکه چن ماه قبل از خودش شنیدم که اونم به شدت عاشق منه و خیلی دوسم داره. پس همین طوری نشین و از دور تجزیه تحلیل نکن. تو موقعیت قرارش یده، سعی کن چه مستقیم و چه غیر مستقیم بپرسی ازش که حسش نسبت بهت چطوریه؟ اصن هم اشکالی نداره که فامیله. خب فرقی نمی کنه. موفق باشی

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12721
    تشکـر
    3
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : عشق يك طرفه

سلام .
    من هم موردی مشابه همین رو داشتم میخواستم باهاتون درمیون بزارم...
    من 21 ساله هستم و یه خانواده معمولی تو تهران دارم و به دختری هم تو فامیل مشهدمون با وضع مالی خانوادگی با دو سال سن کمتر به مدت 5 سالی علاقه دارم...
    خب حالا صبر کردم تا شرایط کم تغییر کنه و امسال تصمیم گرفتم که موضوع با خانواده در میون بگذارم و با توجه به اینکه پدرم فوت کرده و تصمیم نهایی رو مادرم تو خونه میگیره با اولین بحث در مورد این قضیه به مخالفت پرداخت و هر بار هم قصد میکنم که موضوع رو پیش بکشم یه جورایی طرفه میره...
    حالا از طرفی من دانشجوی آزادم و همزمان شاغلم ، دوری فاصله شهر ها و عدم توانایی مالی مناسب برای شروع رابطه خواستگاری و... خودم در تصمیم گیری مردد میشم و از طرفی هم ترس از دست رفتن موقعیتم برای پیش گذاشتن من رو برای اقدام کردن هرچه سریعتر مصمم میشم!!!!
    خودم هم سعی کردم که از رابطه مستقیم با دختر صحبت کنم ولی خب پسرای فامیل یا نداشتن ویا حاضر نشدن که شماره تماس یا راه ارتباطی از اون در اختیارم بزارن تا موضوع رو مطرح کنم...
    حالا الان کاملا گیج شدم و نمیدونم باید چیکار کنم؟لطفا راهنمایی کنید

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : عشق يك طرفه

نقل قول نوشته اصلی توسط feizollahi نمایش پست ها
    سلام .
    من هم موردی مشابه همین رو داشتم میخواستم باهاتون درمیون بزارم...
    من 21 ساله هستم و یه خانواده معمولی تو تهران دارم و به دختری هم تو فامیل مشهدمون با وضع مالی خانوادگی با دو سال سن کمتر به مدت 5 سالی علاقه دارم...
    خب حالا صبر کردم تا شرایط کم تغییر کنه و امسال تصمیم گرفتم که موضوع با خانواده در میون بگذارم و با توجه به اینکه پدرم فوت کرده و تصمیم نهایی رو مادرم تو خونه میگیره با اولین بحث در مورد این قضیه به مخالفت پرداخت و هر بار هم قصد میکنم که موضوع رو پیش بکشم یه جورایی طرفه میره...
    حالا از طرفی من دانشجوی آزادم و همزمان شاغلم ، دوری فاصله شهر ها و عدم توانایی مالی مناسب برای شروع رابطه خواستگاری و... خودم در تصمیم گیری مردد میشم و از طرفی هم ترس از دست رفتن موقعیتم برای پیش گذاشتن من رو برای اقدام کردن هرچه سریعتر مصمم میشم!!!!
    خودم هم سعی کردم که از رابطه مستقیم با دختر صحبت کنم ولی خب پسرای فامیل یا نداشتن ویا حاضر نشدن که شماره تماس یا راه ارتباطی از اون در اختیارم بزارن تا موضوع رو مطرح کنم...
    حالا الان کاملا گیج شدم و نمیدونم باید چیکار کنم؟لطفا راهنمایی کنید

در روابط فامیلی بهترین راه حل برای شما استفاده از واسطه بودن مادرتون هست

گیریم که به خواستگاری هم رفتید خب چه حرفی برای گفتن دارید ؟

تمام نشدن درستون و نداشتن ثبات مالی میتونه در همون جلسه اول میتونه همه چیرو خراب کنه ...

ولی شما برای صحبت کردن با دختر که از فامیل هم هست مشکلی ندارید و میتونید با مادرتون در این مورد مشورت کنید

و لااقل با ایشون صحبت کنید که اگر راضی به ازدواج با شما بودن برای مدتی مشخص صبر کنه تا شما بتونید شرایط ازدواج رو مهیا کنید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

14. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)