طبق تحقیقی در سال 1991 در ژورنال خواب برای کسانی که با خواب شبانه مشکل دارند پتاسیم مفید است. البته اگرچه پتاسیم به شکل دارو هم در دسترس است، من ترجیح می دهم اکثر مواد مغذی را به طور مستقیم را از منابعشان و با تغذیه سالم به دست آورم.

دلایل زیادی برای خوب نخوابیدن وجود دارد، که اغلب استرس هم در آن نقش دارد، اما تعداد کمی از تحقیقات نشان داده اند که مواد مغذی می توانند به استراحت شبانه خوب کمک کنند. پس چرا به جای مصرف Ambien، خوب غذا نخوریم؟

دراینجا سه مشکل معمول در ارتباط با خوابیدن را می بینید که با ویتامین یا مواد معدنی برطرف می شوند:
مشکل سخت به خواب رفتن: منیزیم در عملکرد بدن که خواب را تنظیم می کند نقش اساسی ایفا می کند. بی خوابی یکی از نشانه های کمبود منیزیم در بدن است و درحقیقت انالیز 2006 در ژورنال فرضیه پزشکی ارائه می کند که چنین کمبودی حتی سبب اکثر مشکلات سلامتی روحی و افسردگی جدی می شود.
منیزیم یک ماده معدنی فوق العاده مهم است. شما می توانید آن را در سبزیجات با برگ های سبز تیره، تخم کدو، کنجد، عدس و لوبیا، و بعضی از ماهی ها بیابید.

اشکال در خواب شبانه (بیدار شدن از خواب)
: طبق تحقیقی در سال 1991 در ژورنال خواب برای کسانی که با خواب شبانه مشکل دارند پتاسیم مفید است. البته اگرچه پتاسیم به شکل دارو هم در دسترس است، من ترجیح می دهم اکثر مواد مغذی را به طور مستقیم را از منابعشان و با تغذیه سالم به دست آورم.
اکثر مردم وقتی به پتاسیم فکر می کنند یاد موز می افتند. موز حاوی مقدار خوبی از این ماده است (حدود 10 درصد از ارزش روزانه) اما بهترین منبع نیست. لوبیاها، سبزیجات پهن برگ و سیب زمینی پخته بهترین منابع هستند. آواکادو هم یک منبع عالی است.

خسته بودن در طول روز
: درنتیجه یک مطالعه در سال 2012 در ژورنال Clinical Sleep Medicine مشخص شد، ارتباطی بسیار قوی بین خواب آلودگی مفرط در طول روز و کمبود ویتامین D در بدن وجود دارد. اشعه های خورشید بهترین منبع برای این ویتامین است، اما همه افراد به خاطر شرایط آب و هوایی محل زندگی و ترس از سرطان پوست نمی توانند به اندازه کافی از آفتاب بهره مند شوند.
منابع غذایی خیلی کمی برای دریافت ویتامین D وجود دارد، مثل اره ماهی، ماهی سالمون و ماهی تن و غذاهای تقویت شده، اما این تنها موردی است که من مصرف مکمل ها را پیشنهاد می کنم. چون احتمالا شما هم تنها از مواد غذایی یا نورخورشید ویتامین D کافی را دریافت نمی کنید.