نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15

موضوع: اضطراب اجتماعی

1935
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4386
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

اضطراب اجتماعی

سلام دوستان
    من 26 سالمه ،از سن بلوغ دچار هراس جمعی شده و وضعیتم به مرور زمان بدتر شده است اینکه تو جمع صورتم سرخ میشه بدنم عرق میکنه و مشکل بدتر نفخ شدید روده پیدا میکنم ،به طوری که دیگران با کشیدن بو وضعیتم رابدتر میکنند و فکر میکنم که دیگران بویی احساس کرده اند

نمیدونم تا حالا پیش 3 روانپزشک و3روتنشناس رفتم ولی فایده ای نداشته خیلی به آینده بدبینم میخوام ارشد شرکت کنم ولی میترسم بلایی که تو کارشناسی سرم اومد دوباره تکرار شود تو کلاس همیشه وقتی من میبودم بو میکشیدند یا پنجره ها را باز میکردند خلاصه همین طوری لیسانسمو گرفتم ولی کاش نمی رفتم حالا هر موقه هم کلاسی هممو ببینم قرمز میشم خجالت میکشم امیدی به آینده ندارم نمیدونم این مشکلو چطوری باید حلش کنم تو تنهایی این مشکلاتو ندارم
    من واقعا نمدونم یعنی تو این 8 سال به هر دکتری رفتم به هر روانشناسی رفتم هر کدومشون به نحوی منو امیدوار کردن که مشکلت حل خواهد شد اینو با تبسم میگفتند که امیدوار باشم ولی وقتی از یکی جواب نمیگرفتم میرفتم سراغ دکتر دیگه و هنوز امید داشتم بالاخره کم کم امیدم کمرنگ میشد والان هم به خوب شدنم شک دارم تا 80 درصد به بالا مطمئنم که خوب نمیشم تنها چیزی که به فکرم میرسه خود کشیه باور کنید خسته شده ام به هیچ جمعی نمیتونم برم مهمون که میاد خونمون میرم بیرون به هیچ مهمونی نمیتونم برم هیچ رفیقی ندارم از هر جمعی گریزانم همه اینها فقط به این دلیله که ارتباط استرس منجر به تحریک روده ام میشه و واقعا نمیتونم شرایط رو تحمل کنم دوستان واقعا خواهش میکنم منو درک کنید مثل اون روانشناسایی که به جز یکیشون که میگفتن تو هیچ جیزت نیست قضاوت نکنید اگه واقعا راه حلی دارین یا واقعا یه روانشناس خوب و با تجربه رو معرفی کنید ممنون میشم

مرسی من ابتدا از جمع میترسم چون برام ثابت شده یعنی مطمئنم اگه تو جمعی حاضر شم این بیماری روده تحریک پذیر سراغم میاید و آبروم میره و در وهله دوم عوض اینکه مشکلم عود کنه و استرسم کم بشه در جلسات بعدی استرسم بیشتر میشه اینبار به خاطر این که مورد تمسخر قرار بگیرم زیاد میشه و میترسم یه چیزی بهم بگن که مثلا دیگه نیا اینجا و همچنین مرا از جمع بندازن بیرون خواهش میکنم منو درک کنین من مشکلم با حضور پی در پی در جمع نه تنها حل نمیشه بلکه بیشتر وخیم تر میشه

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : کمرنگی امید به زندگی

خب دوست عزیز تاپیک رو تکرار نکن ... فقط کافیه در ادامه مطالبی بنویسی تا در صدر جدول ارسالی قرار بگیره ...

چون حسن اون اینه که دوستان میدونن چه بحثایی کردن و سررشته کلام از دستشون در نمیاد

http://forum.moshaver.co/f77/%D9%86%...88%D8%AF-8258/
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4386
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

خواهش میکنم کمکم کنید به تاپیگ بالا جواب دهید ممنون

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4386
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

کسی نیست جواب بده

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5950
    تشکـر
    80
    تشکر شده 174 بار در 83 پست
    میزان امتیاز
    10

خیلی جواب دادن به این موضوع سخته چون مشکل نادریه و معمولا کسی تجریشو نداره
    از نظر من یهتره زمانی که میخوای در جمع قرار بگیری از قرص های ضد استرس یا آرامبخش استفاده کنی چون همونطور که گفتی استرس باعث تحریک بیماری رودت میشه پس اگه استرست کنترل بشه اونم خوب میشه
    راه دوم تمرین یوگا واسه افزایش تمرکز و کاهش استرس و ریلکس شدن رو پیشنهاد میکنم

موفق باشی

6. کاربران زیر از آنارشیست بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    5704
    تشکـر
    75
    تشکر شده 416 بار در 244 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط jalil نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من 26 سالمه ،از سن بلوغ دچار هراس جمعی شده و وضعیتم به مرور زمان بدتر شده است اینکه تو جمع صورتم سرخ میشه بدنم عرق میکنه و مشکل بدتر نفخ شدید روده پیدا میکنم ،به طوری که دیگران با کشیدن بو وضعیتم رابدتر میکنند و فکر میکنم که دیگران بویی احساس کرده اند

نمیدونم تا حالا پیش 3 روانپزشک و3روتنشناس رفتم ولی فایده ای نداشته خیلی به آینده بدبینم میخوام ارشد شرکت کنم ولی میترسم بلایی که تو کارشناسی سرم اومد دوباره تکرار شود تو کلاس همیشه وقتی من میبودم بو میکشیدند یا پنجره ها را باز میکردند خلاصه همین طوری لیسانسمو گرفتم ولی کاش نمی رفتم حالا هر موقه هم کلاسی هممو ببینم قرمز میشم خجالت میکشم امیدی به آینده ندارم نمیدونم این مشکلو چطوری باید حلش کنم تو تنهایی این مشکلاتو ندارم
    من واقعا نمدونم یعنی تو این 8 سال به هر دکتری رفتم به هر روانشناسی رفتم هر کدومشون به نحوی منو امیدوار کردن که مشکلت حل خواهد شد اینو با تبسم میگفتند که امیدوار باشم ولی وقتی از یکی جواب نمیگرفتم میرفتم سراغ دکتر دیگه و هنوز امید داشتم بالاخره کم کم امیدم کمرنگ میشد والان هم به خوب شدنم شک دارم تا 80 درصد به بالا مطمئنم که خوب نمیشم تنها چیزی که به فکرم میرسه خود کشیه باور کنید خسته شده ام به هیچ جمعی نمیتونم برم مهمون که میاد خونمون میرم بیرون به هیچ مهمونی نمیتونم برم هیچ رفیقی ندارم از هر جمعی گریزانم همه اینها فقط به این دلیله که ارتباط استرس منجر به تحریک روده ام میشه و واقعا نمیتونم شرایط رو تحمل کنم دوستان واقعا خواهش میکنم منو درک کنید مثل اون روانشناسایی که به جز یکیشون که میگفتن تو هیچ جیزت نیست قضاوت نکنید اگه واقعا راه حلی دارین یا واقعا یه روانشناس خوب و با تجربه رو معرفی کنید ممنون میشم

مرسی من ابتدا از جمع میترسم چون برام ثابت شده یعنی مطمئنم اگه تو جمعی حاضر شم این بیماری روده تحریک پذیر سراغم میاید و آبروم میره و در وهله دوم عوض اینکه مشکلم عود کنه و استرسم کم بشه در جلسات بعدی استرسم بیشتر میشه اینبار به خاطر این که مورد تمسخر قرار بگیرم زیاد میشه و میترسم یه چیزی بهم بگن که مثلا دیگه نیا اینجا و همچنین مرا از جمع بندازن بیرون خواهش میکنم منو درک کنین من مشکلم با حضور پی در پی در جمع نه تنها حل نمیشه بلکه بیشتر وخیم تر میشه
    سلام

عزیز در مورد ibs همانطور که گفتید رابطه مستقیم با اعصاب و استرس داره یک هیپنو تراپیست آگاه و آشنا rem میتونه در چند جلسه70 تا 75% درصد مشکلتون رو حل کنه و مابقی را نیز میتوانید توسط ورزش و تمرکز و یک دکتر تغذیه حل کنید. موفق باشید

8. کاربران زیر از فرشاد1020 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

دوست عزیز تا وقتی که در جمع قرار نگیری نمیتونی کاری برای زندگیت انجام بدی

دوری از جمع و اجتماع تبعاتی داره که یکی از این موارده که شما به اون مبتلا هستید ...

گوشه گیری و انزوا و فرار کردن از مردم هم مزیت برعلت شده

به هرحال باید با کمک دوستی و یا خانواده خودت شرایطی مثل ورود به ورزشهای همگانی ...

حتی پیاده روی های همگانی و ... رو انجام بدید تا بتونید با قرار گرفتن در جمع از این پیله ایکه دور خودتون پیچیدید رها بشید

10. کاربران زیر از Bita moein بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4386
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون دوست عزیز هیپنوتیزم مربوط به روانشناس میشه یا اینکه افراد متخصص خودش رو داره یا اینکه هر روانشناس میتونه هیپنوتیزم درمان باشه

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    5704
    تشکـر
    75
    میزان امتیاز
    0

ممنون دوست عزیز هیپنوتیزم مربوط به روانشناس میشه یا اینکه افراد متخصص خودش رو داره یا اینکه هر روانشناس میتونه هیپنوتیزم درمان باشه
    سلام

نه عزیز هیپنو تراپیست روانشناسیت که دوره های تکمیلی هیپنوتیزم را نیز گذرانده, مطمئن باش که خیلی خیلی میتونه کمکت کنه به شرطی که حاذق باشه. البته من متاسفانه کسی از همکاران رو در ایران نمیشناسم که بهت معرفی کنم.
    در ضمن اگر از من سوالی داشتی یا صحبتی محبت کن به صورت پاسخ به نقل قول بزن که من متوجه بشم.موفق باشی

13. کاربران زیر از فرشاد1020 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4386
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد1020 نمایش پست ها
    سلام

نه عزیز هیپنو تراپیست روانشناسیت که دوره های تکمیلی هیپنوتیزم را نیز گذرانده, مطمئن باش که خیلی خیلی میتونه کمکت کنه به شرطی که حاذق باشه. البته من متاسفانه کسی از همکاران رو در ایران نمیشناسم که بهت معرفی کنم.
    در ضمن اگر از من سوالی داشتی یا صحبتی محبت کن به صورت پاسخ به نقل قول بزن که من متوجه بشم.موفق باشی
    ممنون از اطلاعاتی که بهم دادی

15. کاربران زیر از jalil بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    5704
    تشکـر
    75
    میزان امتیاز
    0

ممنون از اطلاعاتی که بهم دادی
    خواهش میکنم عزیز. موفق باشی

17. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3033
    تشکـر
    1,448
    تشکر شده 2,948 بار در 1,084 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام دوستان

[replacer_img]

هراس اجتماعی و نحوه درمان آن

[replacer_img] هراس اجتماعی نوعی اختلال اضطرابی میباشد که پس از افسـردگـی و اعـتـیاد به الـکــل مــتـداولـتـریــن اخــتـلال روانشنانختی محسوب میگردد. افـرادی کـه دچـار هـراس اجتماعی می بـاشنـد در مـوقعیـتهای اجتماعی اضطراب شدیدی را تجربه می کنند. این گـونه افراد از موقعیتهایی که امکان دارد از سوی دیگران مورد قضاوت و بررسی قرار گیـرند هـراس دارند. آنها دائـما از آن بیـم دارنـد کـه مــورد قضاوت، ارزشـیابی، انتقاد، تحقیر و تمسخر دیگران واقــع گردند. البته اغـلب مـردم در موقـعیـتهای خـاص اجتماعی مـانند صحبت در جمع و یا ورود به یک مکان مملو از افراد نـا آشــنـا دچـار خجالت و دستـپاچگـی شـده و مــضطرب می گردنـد کـه ایـن نـوع تــرس همـگـانی بیـانـگر هـــراس اجتماعی نمیباشد. در صـورتی اضطراب فرد جنبه هـراس اجتماعی پیدا میکند که:

1- سبب گردد تا فرد از موقعیت هراس آور اجتناب کند.

2- هرگاه نتواند از آن بگریزد آن موقعیت را با استرس و پریشانی شدید تحمل میکند.

3- در زندگی روزمره فرد تداخل قابل ملاحظه ای پدید می آورد: کار، تحصیل، خـانــواده و زندگی اجتماعی.

افراد مبتلا به هراس اجتماعی از داشتن افکار نامعقول در رنج می باشند این گونه افراد معمولا از موقعیت های زیر وحشت دارند:

1- ترس از صحبت در جمع (متداولترین)

2- کانون توجه دیگران قرار گرفتن.

3- خوردن و آشامیدن در مقابل دیگران.

4- نوشتن و یا کار کردن در حضور دیگران.

5- پرسش کردن در یک جمع و یا گزارش دادن.

6- استفاده از توالت عمومی و وسایل نقلیه عمومی.

7- مورد انتقاد و اذیت دیگران قرار گرفتن.

8- ملاقات با افراد مهم مانند کارفرما، مدیر، رییس.

9- ارتـبـاط بـا دیـگران: قـرار ملاقات گذاشتن، به میهمانی رفتن، شلوغـی، آغاز گفتگو ، خرید رفتن

10- طرز تفکر افراد نسبت به وی.

11- در حضور دیگران دچار اشتباه گردد.

علائم هراس اجتماعی
    ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــ
    هنگامی که فرد در معرض موقعیت هراس آور واقع میگردد دچار این علایم میگردد:

1- چهره افروخته، لرزش بدن، خشکی دهان و گلو، تیک عصبی، افزایش ضربان قـلـــب، تعریق کف دستها، احساس سرگیجه و حالت تهوع، درد شکم، سر درد، تنفس سریع و کم عمق.

2- احساس میکند حرفی برای گفتن ندارد.

3- احساس بلاتکلیفی و عدم اعتماد بنفس .

4- افکار منفی : خـودم را ملعبه دست دیگران کردم. جـز بـه افـکار مـنفی و بـازخوردها و واکنشهای منفی دیگران و خود اضطرابی نمیتواند تمرکز کند.

5- درک این موضوع که این افکار نامعقول میباشند.

6- میل شدید به گریختن از محل

ترسهای برخاسته از هراس اجتماعی
    ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــ

1- نگرانی از آنکه دیگران متوجه علایم اضطرابی گردند مانند: تـعریـق و جـمـلات از هــم گسیخته.

2- ترس از آنکه احمق، مضحک و نادان بنظر برسد.

3- ترس از آنکه فردی ساکت، کسل کننده و خسته کننده بنظر آید.

4- ترس از آنکه از نظر اجتماعی بی کفایت تلقی گردد.

قبل و بعد از موقعیت استرس زا

فرد نه تنها در لحظه موقعیت استرس زا دچار اضطراب می گردد، بـلـکه پـیش از وقوع آن حتـی از یــک هفته مانده به آن صحنه استرس زا را پیش بینی کرده و اضـطراب وی آغـاز می شود. پس از پاین یافتن واقعه نیز عملکرد و گفته های خود را مورد ارزیابی قرار داده و معمولا از آنها رضایت کامل نداشته و خود را مورد نکوهش قرار می دهد. هرگاه هراس اجتماعی فرد درمان نگردد، عواقب زیر را بدنبال خواهد داشت:

1- مصرف مشروبات الکلی برای غلبه بر اضطراب.

2- استفاده از داروهای آرامبخش.

3- افسردگی.

4- مشکل در ایجاد و تداوم ارتباط با دیگران.

5- محرومیت از فرصتهای شغلی و تحصیلی.

6- انزوا و کناره گیری از خانواده و اجتماع.

7- افکار خودکشی.

روشهای درمان

1- تکنیک های غلبه بر اضطراب: شـامـل ریـلـکس کـردن عـضـلات، تـنـفس عـمیق و آهستـه، مدیتیشن و تصویر سازی ذهنی میباشد.

2- آموزش مهارتهای اجتماعی: الگو سازی رفتار های مناسب،پس از آن تمرین آنها در فعالیتهای واقعی زندگی.

3- در معرض عامل هراس آور قرار دادن: فرد را بمرور با عامل وحشت زا روبرو کرده و ترس وی را اینگونه کاهش میدهند.

4- دارو: آرام بخشها، داروهای ضد افسردگی و سرکوب کننده سرتونین.

5- مشارکت در فعالیتهایی که اعتماد بنـفس و حـس امـنـیـت فـرد را افـزایش میدهد.

6- به چالش طلبیدن افکار نامعقول و مثبت اندیشی.

حتما برید پیش یه

هیپنو تراپیست خوب مطمئن باشین مشکلتون حل میشه اگه اراده کنین منم با نظر اقا فرشاد موافقم یه دکتر تغذیه هم میتونه کمکتون کنه
    موفق باشین

18. کاربران زیر از farimah بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7249
    تشکـر
    163
    تشکر شده 1,316 بار در 478 پست
    میزان امتیاز
    10

* قبل از انجام هر کار راهکارهاي متفاوت را بررسي کنيم* *ميگويند در کشور ژاپن مرد ميليونري زندگي ميکرد که از درد چشم خواب بچشم نداشت و براي مداواي چشم دردش انواع قرصها و آمپولها را بخود تزريق کرده بود اما نتيجه چنداني نگرفته بود. وي پس از مشاوره فراوان با پزشکان و متخصصان زياد درمان درد خود را مراجعه به يک راهب مقدس و شناخته شده مي بيند.* *وي به راهب مراجعه ميکند و راهب نيز پس از معاينه وي به او پيشنهاد کرد که مدتي به هيچ رنگي بجز رنگ سبز نگاه نکند. پس از بازگشت از نزد راهب، او به تمام مستخدمين خود دستور ميدهد با خريد بشکه هاي رنگ سبز تمام خانه را با سبز رنگ آميزي کند.همينطور تمام اسباب و اثاثيه خانه را با همين رنگ عوض ميکند. پس از مدتي رنگ ماشين، ست لباس اعضاي خانواده و مستخدمين و هر آنچه به چشم مي آيد را به رنگ سبز و ترکيبات آن تغيير ميدهد و البته چشم دردش هم تسکين مي يابد.* *مدتي بعد مرد ميليونر براي تشکر از راهب وي را به منزلش دعوت مي نمايد. راهب نيز که با لباس نارنجي رنگ به منزل او وارد ميشود متوجه ميشود که بايد لباسش را عوض کرده و خرقه اي به رنگ سبز به تن کند. او نيز چنين کرده و وقتي به محضر بيمارش ميرسد از او مي پرسد آيا چشم دردش تسکين يافته؟ مرد ثروتمند نيز تشکر کرده و ميگويد :" بله . اما اين گرانترين مداوايي بود که تاکنون داشته". مرد راهب با تعجب به بيمارش ميگويد بالعکس اين ارزانترين نسخه اي بوده که تاکنون تجويز کرده ام.* *براي مداواي چشم دردتان، تنها کافي بود عينکي با شيشه سبز خريداري کنيد و هيچ نيازي به اين همه مخارج نبود. براي اين کار نميتواني تمام دنيا را تغيير دهي، بلکه با تغيير ديدگاه و يا نگرشت ميتواني دنيا را به کام خود درآوري.* نکته: *تغيير دنيا کار احمقانه اي است اما تغيير ديدگاه و يا نگرش ما ارزانترين و موثرترين روش ميباشد.*

20. کاربران زیر از ابوغفار بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4386
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از شما دوستان سه چهار روز میشه که درمان مجدد رو زیر نظر یه پزشک شروع کردم نمیدونم چی بگم فقط از شما میخام که منو دعا کنین

22. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4386
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    دوستان بدانید واقعا این مشکلی که من دارم تو جامعه ندیدم کسی به این دچار شده باشه با دنبال کردن و جست و جوی فراوان حدود 4 - 5 سال بیماری خودمو تا حدی تونسته ام بشناسم به طوری که استرس و روده با هم اثر هم افزایی دارند و اون هم ای بی اس از نوع ال جی هستش البته همراه با نفخ شدید روده که بیشتر تجمعش در انتهای روده بالای مقعد میباشد که واقعا ازار دهنده است بیشتر مواقع با اینکه استرس دارم ولی حس خارج شدن باد روده رو ندارم با اینکه اطرافیان اوناییکه کنارم نشسته اند اذیت میکشند و بو میکشند حالا امسال که ارشد قبول شده ام وهمچنین پسر عمه ام ،مطمئنم که اون شهر خودمون رو برای ادامه تحصیل انتخاب میکنه منم موندم اینجا رو انتخاب کنم یا شهر دیگه ای رو چون اون مشکلم رو نمیدونه میترسم اگه اینجا رو انتخاب بکنم اون بدونه من چیمه وابروی خانوادم بره میخوام بهم بگین چیکار کنم مرسی.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)