نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: سوال

1191
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5813
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سوال

سلام...امیدوارم خوب باشید و برای من خوبتر.پسری هستم 23سال و 3ماه دارم.همیشه تو زندگیم سعیم براین بوده که مودب و باوقار باشم فکر میکنم موفق بودم و همین ویژگیهام باعث شده که دربین هرکسی که منو میشناسه به عنوان پسری مودب، باشخصیت وحتی مورد اعتماد واقع بشم روانشناسی بالینی میخونم ترم پنج...اما باتمام این تفاسیر...پدرو مادرم همیشه از کودکی اصلا بهم احترام نگذاشتند تا الان که تو این سن هستم اونا خیلی منو **نفرین** و هیچ وقت در حقم دعای خوب نمیکنند و اصلانکردند و اما یه سوال:من از نفرین خیلی واهمه دارم و فکر میکنم بخاطر همین هم هست که هیچی نشدم حالا1. من میخوام بدونم که نفرین واقعا چیه.2. و در چه صورت میگیره و آیا هر وقت که نفرین میکنند بااینکه 99درصدشون ناحق هست آیا میگیرن.3. اینهااصلا منطق ندارند و هردو سیکل قدیم دارند باید چه کنم.من از رفتارخودم راضی هستم چرا که دیگران هم منو به خوبی میشناسن و تفسیرمیکنندفقط این نفرینها بدجور ذهنمو درگیر کردن.....چه کنم. باتشکر

2. کاربران زیر از omidaqa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : سوال

امیدجان ممنون از لطف شما ...

ولی هرطوری که بخوای فکر کنی باید احترام پدرو مادرت رو داشته باشی ...

اونا در شرایطی رشد کردن که با زمان حال ما خیلی متفاوت بوده پس در این مورد نمیتونی بهشون ایرادی بگیری...

در مورد نفرین هم باید بگم هر کاری که انسان انجام میده تبعاتی داره که به خودش برمیگرده ....

در واقع هرکاری که انجام بدی یک دایره رو شروع کردی که بلاخره به خودت میرسه ... حالا این میتونه خوب باشه و یا بد ...

ولی در مورد دعای خیر پدرو مادر که میتونه در اثرگذاری برای فرزند خیلی تاثیرگذار باشه ....

اما اینطور نیست که با هرنفرینی فرد درگیر بشه و اگه اینطوری باشه چون با عدالت خداوند منافات داره ...

به هرحال شما با هر رفتاری که باهات دارن بهشون محبت خالصانه کن ...

و اینو یادت باشه که هرکاری رو خواستی در زندگی انجام بدی تنها و تنها برای خدا انجام بدی .... نه به طمع کسب امتیاز ....

مثلا" اگه یک لیوان اب به دست مادرت میدی اینکارو برای خدا انجام بده نه اینکه مادرت برات دعای خیر کنه ....

چون خداوند قادر مطلقه و کلید امور و قفل دلها بدست اوست ... اگه خدارو داشته باشی همه چی در دنیا در قدرت توست
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)