نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: مشکل درس خواندن

755
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6009
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل درس خواندن

سلام دوستان
    بنده دانشجو نرم افزار ترم چهار کاردانی هستم

من موقع درس خوندن و کلا همیشه فکر می کنم و فکر کردنم رو نمیتونم کنترل کنم و همین باعث شده درس نتونم بخونم حتی موقع نماز خواندنم فکر می کنم !

مشکل چیه چطوری میشه فکر رو کنترل کرد ؟
    من هرچی سره کلاس استاد بگه رو سعی می کنم گوش بدم و یاد بگیرم به غیر از کلاس هیچی نمیتونم بخونم !

2. کاربران زیر از alinaghyan بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : مشکل درس خواندن

خب دوست عزیز این نشون میده که چیزی پس زمینه ذهن شمارو به هم ریخته

پس باید علت رو جویا شد نه اینکه برای این عدم تمرکز دنبال چاره باشید ...

به هرحال ممکنه شما به کسی علاقه مند شده باشید و این مورد حسابی پس زمینه فکر شمارو به هم ریخته

به همین خاطر باید خودتون رو شرطی کنید و عادت بدید که تمرکز داشته باشید

میتونید از ورزش و یوگا هم کمک بگیرید و با مشاوره هم حضوری مشورت کنید

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6009
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

در کل همه فکری می کنم (فکرم یکی دوتا نیست)ولی موقع گوش دادن خیلی حواسم هست و میره تو ذهنم به عنوان مثال سره کلاس استاد هرچی میگه اگر هم حواسم نباشه بازم میره تویه ذهنم ولی وقتی میخوام مطلبی کتابی چیزی بخونم اصلا نمیتونم تمرکز کنم

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6071
    تشکـر
    41
    تشکر شده 156 بار در 84 پست
    میزان امتیاز
    10

ببین میدونم راه کارام مسخرس اما من شخصا که کلی سود بردم یکی اینکه هر دفه فکری اومد توی ذهنت کتابتو ببندو بهش فکر کن وقتی دیدی وقتت تنگه بهتر میخونی یکیم اینکه اهنگ بیکلام گوش کن تازه ببین داداشم وقتتو و فکر و ذهنتو واسه چیزای بدرد نخور تلف نکن تو لیاقت بهترینا رو داری چون رشته خوبی درس میخونی ایندش خوبه پس بسم الله رو بگو شروع کن شروع کن و بدون که لایق بهترینایی

6. کاربران زیر از نهال 2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6064
    تشکـر
    32
    تشکر شده 196 بار در 82 پست
    میزان امتیاز
    10

متاسفانه افکار ناخود آگاه به سراغ آدم میان و تمرکز فکری و ذهنی آدم رو به هم میریزن ..مشکلی که نه شما که فکر کنم تمام مردم دنیا باهاش دست به گریبان هستند ..در کلاس هم تمرکزتون به خاطر اینه که استاد مداما با صحبتهاش نمیذاره شما روی فکرهای خودتون تمرکز کنید یه جورائی مزاحم افکار مزاحم شماست ..ببیند یکی از راه حلهائی که معمولا من توصیه میکنم اینه که در هنگام مطالعه دروستون سعی کنید چیزی رو که میخونید تصور کنید مثلا درباره یه نرم افزار حسابرسی وقتی مطلب میخونید مطلب رو زنده تصور کنید در ذهنتون وارد اون برنامه بشید و تصوراتی رو درباره نحوه عملکرد اون داشته باشید از قسمت اول و مرحله اول به مرحله دوم در داخل نرم افزار برید احساس کنید نفراتی داخل نرم افزار در حال حساب کتاب هستند به این ترتیب تمرکزتون که باقی میمونه افکار مزاحم برای اینکه شما سعی در استفاده از فکرتون برای تصویر سازی دارید جائی برای ورود پیدا نمیکنن وشما از فکرتون در باره مطلب مورد مطالعه استفاده کردی و فوق العاده در تثبیت در ذهن شما موثر خواهد بود..برای نماز هم شما معانیه نماز رو که کامل بلد باشی همزمان با خودن عربی نماز به معنی که فکر کنی و سعی کنی معانی رو با عربی تطبیق بدی (اوایل سخته ) و تصور کنی که خدا بزرگتر است ، ستایش مخصوص خداست ، سلام بر پیامبر و آل او ...میبنی که به شدت روی بالا رفتن تمرکز و افکار مزاحم تاثیر داره
    امضای ایشان
    وقتی خدا کاری برات انجام میده تو به توانائی های خدا اطمینان داری و هنگامی که کاری برات انجام نمیده خدا به توانائی های تو اطمینان داره ....
    .................................................. ...............
    1- برای تشکر از پست مورد نظرتون از کلید تشکر استفاده کنید (سپاس نشانه قدرشناسی شماست )
    2- برای متوجه شدن کاربر از ادامه داشتن بحث پست مورد نظر رو نقل قول بگیرید
    3- جداً از دادن جوابهای طنز و مسخره کردن کاربر و یا دادن جوابهای بدون تفکر حاوی مطالبی همراه با شدت عمل پرهیز کنید ..

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

من توصیه میکنم با مشاوری خوب و متعهد مشورت کنید ...

باید روشهای مناسب برای تمرکز رو اصولی یاد بگیرید ...

ایشون میتونه با انجام تست هایی از چیزی که در ضمیرناخوداگاه شما باعث این عدم تمرکز شده با خبر بشه

میتونید با ورزش کردن و مخصوصا" یوگا برای تمرکز خودتون کمک بگیرید

به هرحال تا وقتی ذهن انسان مثل یک ذره بین روی چیزی متمرکز نباشه نمیتونه کاری رو انجام بده

در ضمن وقتی افکارت به هم میریزن همه اونارو روی کاغذ بیار ...

چند بار بخونشون و بعد دورشون بنداز ... اینطوری افکار سرگردون رو با نوشتن اسیر میکنی و ذهنت اروم میگیره
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6009
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

من الان فهمیدم که از گفتاری بهتر میتونم یاد بگیرم
    مثلا استاد سره کلاس درس میده میره توذهنم
    یا مثلا یه اهنگ گوش میدم با دو سه بار گوش دادن کلا حفظ میشم ولی نمیدونم چرا علاقه ای به خواندن و اینا ندارم البته علاقه دارم ولی نمیره تو ذهنم

دوستان ممنون از اینکه روش هاتون رو گفتید !

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد