نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: خواستگار سمج

2142
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5537
    تشکـر
    0
    تشکر شده 11 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

خواستگار سمج

سلام به دوستان عزیز
    حدود یه ماه قبل یه خواستگار به خونمون اومد که از طرف یکی از اقوام معرفی شده بود، قبل از اینکه بیان یه اطلاعاتی درموردشون گرفتیم و وقتی درمورد شغلشون پرسیدیم مخالفت کردیم با این حال با کلی اصرار قبول کردیم که بیان.
    من خودم خیلی دوست ندارم جلسه اول آشنایی تو خونه برگزار بشه چون طرف مقابل خونه و زندگی دختر رو میبینه و میتونه تو انتخابش تاثیرگذار باشه.
    من اهل روسری و حجاب نیستم و پیش این آقا هم روسری نذاشتم که بدونه من اینطوریم، با اینحال ما برای صحبت به اتاق رفتیم و ایشون مفصل درمورد شغلشون صحبت کردن، بعد درمورد خصوصیات اخلاقیشون و عقایدشون، منم درمورد عقایدم تا حدی صحبت کردم ، در ضمن گفتن یه حقوق کارمندی و کمی پس انداز دارن
    اون روز صحبت به همین جا ختم شد و قرار شد من جواب بدم، جواب من منفی بود به چند دلیل، اول اینکه عقایدمون با هم خیلی فرق میکنه، فکر میکنم کلا خانواده مومنی دارن، ما خانواده بی بند و باری نیستیم و من کاملا حواسم به پوششم هست، ولی نمیتونم قبول کنم یکی بهم بگه خودتو بپوشون و ایشون عین همین جمله رو به من گفتن، ضمنا درمورد مراسم عروسی یه اشاره کوچیک کردن و فهمیدم کلا نظرا متفاونه، اینا مسایل کوچیکی نیست به نظرم بعدا تو زندگی مشکل ایجاد میکنه.
    دومین دلیل مخافتم، شغل ایشون بود، که همونجور که خودشون گفته بودن بعد از کلی دوندگی و سختی این شغلو به دست آوردن، که به نظرم تو زندگی خصوصی ما تاثیرگذار خواهد بود و محدودیت هایی رو ایجاد میکنه، ضمن اینکه رو خصوصیات اخلاقی خودشون بی تاثیر نخواهد بود که البته خودشون این مسئله رو نقض کردن.
    کلا از نوع حرف زدنش خوشم نیومد، به نظرم بی سر و ته حرف میزد، معلوم نبود چی میگه، ولی یه جورایی مشخص بود میخواد حرف حرف خودش باشه و من از این حالت اصلا خوشم نیومد.
    بهر حال مامانم گفت جواب ما منفیه، بعدا یه نفر از سمت اونا با مامانم صحبت کرد و گفت پسرمون شغل و عقیدشو عوض میکنه، منم گفتم تو یه جلسه این اقا چه چیزی در من دیده که حاضره شغلی رو که با این همه سختی به دست آورده رو به راحتی از دست بده، یا عقیدش رو عوض کنه، جز اینکه ممکنه چشمش خونه و زندگی رو گرفته باشه، چون اون خانومی هم که با مامانم صحبت کردن گفتن بخدا ما بخاطر مال و ثروتتون نمیگیم، چه لزومی داره این حرفو بزنه
    من دیگه با اون آقا صحبت نکردم و فقط مامانم بهشون گفت جواب ما منفیه، اونا هم قبول کردن، با این حال پسره دوباره پیگیر شده، چجوری خیلی محترمانه بهش بفهمونم که ازش خوشم نیومده و بخوام که دیگه پیگیر نباشه؟
    ممنون از راهنماییتون

2. کاربران زیر از saraa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : خواستگار پیگیر

خب عزیزم خوشبختانه شما در این مورد خیلی خوب رفتار کردی ...

مرحله اول ازدواج به دل نشستنه ... وقتی فردی به دل شما نشینه پس نمیتونید برای آینده در مورد بقیه مسایل با ایشون بحث کنید

در مورد سالت باید بگم که بهترین کار برای شما کاری نکردنه ...

چون هر حرکتی از جانب شما میتونه به معنای فرستادن فرکانسی به ایشون باشه

مثل همون حرفی که واسطه این خانواده گفته ...

به هرحال وقتی موضوع برای شما تموم شده است و قاطع جواب " نه" دادید ..

پس دلیلی برای توضیح و توجیه نخواهد ماند ...پس هیچ ارتباطی نباشه تا این احساسات سرد بشه ...

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5537
    تشکـر
    0
    تشکر شده 11 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

مرسی از جوابتون
    منم فکر کردم که اگه خودم با ایشون صحبت کنم ممکنه تو حرف تمام شرایط منو قبول کنه و من دیگه نتونم حرفی بزنم
    چون این آقا شدیدا پیگیر این هستن که با خودم صحبت کنن، تا الان مامانم جواب میدادن

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6064
    تشکـر
    32
    تشکر شده 196 بار در 82 پست
    میزان امتیاز
    10

به هر حال شما باید در نظر بگیرید که درسته تا حالا مامانتون جواب میدادن ولی ممکنه شرایطی هم پیش بیاد که شما ناخواسته با خود ایشون ملاقات کنید ..پس بهتره آمادگی برخورد رو هم داشته باشید و بصورت کاملا منطقی بتونین از عهده شرایط بر بیاید ..ممکنه ایشون دچار یه عشق موقتی گرم شده باشند که اینجور عشقها چون با تکرار ذهنی طرف در خلوت خودش همراهه رفته رفته قوی ترهم میشه که باید به دقت برخورد بشه ..یا ممکنه که واقعا به خاطر شرایط زندگی و مالی شما باشه که اون هم باید بصورت منطقی باهاش برخورد بشه ..بهترین کار از نظر من اینه که شما با توجه به صحبتهای بار اول با ایشون و تجربه ای که بدست آوردید و با شناختی که از اصل و خانواده شون دارید برای اینکه احیانا به هر دلیلی در شرایط عمل انجام شده قرار نگیرید تو ذهنتون یه مصاحبت رو با ایشون مرور کنیدو همینطور جواب های احتمالیش رو.. که بدونید در صورتی که شما چیزی رو مطرح کردید و اون جواب داد شما برای متقاعد کردنش در جواب چه چیزی بگید بهتر هست ..البته بهترین راه حل همونیه که دوستمون گفت عدم برخورد مستقیم خودتون با ایشون این بحثهای من در این مورد بود که اون طرف شرایطی رو محیا کنه که ناخواسته روبرو بشیدو حرف بزنید
    امضای ایشان
    وقتی خدا کاری برات انجام میده تو به توانائی های خدا اطمینان داری و هنگامی که کاری برات انجام نمیده خدا به توانائی های تو اطمینان داره ....
    .................................................. ...............
    1- برای تشکر از پست مورد نظرتون از کلید تشکر استفاده کنید (سپاس نشانه قدرشناسی شماست )
    2- برای متوجه شدن کاربر از ادامه داشتن بحث پست مورد نظر رو نقل قول بگیرید
    3- جداً از دادن جوابهای طنز و مسخره کردن کاربر و یا دادن جوابهای بدون تفکر حاوی مطالبی همراه با شدت عمل پرهیز کنید ..

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)