نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: عدم کنترل خشم!!

1455
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5726
    تشکـر
    54
    تشکر شده 45 بار در 30 پست
    میزان امتیاز
    10

عدم کنترل خشم!!

سلام
    من خیلی وقته ک ب هیچ وجه عصبانیتم رو نمیتونم کنترل کنم و این مساله خیلی نگرانم کرده حتی باعث اختلافات زیاد بین منو نامزدم شده
    وقتی عصبانی میشوم بی کنترل میشوم جوری همه خشم و ناراحتی کل وجودمو میگیره ک حتی قدرت فکر کردنمم مختل می کنه و واقعا هیچی جلو دارم نیست و متوجه نمیشوم هر چی از دهنم در میاد میگم و رفتارایی می کنم ک بعدش انگار خودم نبودم! باورم نمیشه بیشتر هم با نامزدم اینجوری هستم حتی تو اون شرایط ب زبون هم میاد ک کاری نکن ک دو دقیقه بعد پشیمون شی! باز هم متوجه نمیشوم
    قبلا حتی روی نامزدمم دست بلند ک هروقت یادم میوفته میخوام بمیرم الان بیشتر این عصبانیت هام با همسرمه با دوستام خیلی خوبم همینطور خانواده خودمو حدالمکان کنترل میکنم ولی با نامزدم...
    با رفتارام واقعا نا امیدش کردم همش میگه بد بختم کردی اینجوری بخوای باشی زندگیمو از هم میپاشی... داری احساسمو می کشی ...
    به خدا همه چیزم میدونم بعدش ک خیلی پشیمون میشوم از کارام خیلی با خودم صحبت میکنم ک سری دیگه خودتو کنترل کن صلوات بشمار اروم باش بی احترامی نکن شوهرته و خیلی سرزنش های دیگه ب خودم اما سری بعد باز تکرار و باز تکرار و باز تکرار کمکم کنید نگرانم

2. کاربران زیر از باران بهار بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : عدم کنترل خشم!!

خب دوست عزیز خشم تیری زهر الوده که از طرف شیطان پرتاب میشه ...

چون در اون موقع شما اصلا" نمیدونید چه میکنید و در این حالت خیلی اتفاقات بد میفته ...

من یه مقاله برای شما میذارم امیدوارم موثر باشه ولی چیزی مثل خودداری نیست ...

به قول عارفی که به شاگردش گفت : نه برنج و نه برنجان

شاگرد گفت : استاد میتونم نرنجانم پس چگونه نرنجم ؟

گفت : خود را کسی مدان ...

این خشم و عصبانیت تمامش بخاطر اینه که میخوای خودت رو در اون لحظه به اثبات برسونی ...حالا به هرقیمتی ...

وگرنه اگه مصداق این مثال باشی نباید ناراحت و خشمگین بشی چون ما در واقع هیچی در این دنیا نیستیم ...

و بهتره از این غرور بیهوده دست برداریم

یکی از بزرگترین موانع در راه تحقق موفقیت شخصی و شغلی عصبانیت می‌باشد. وقتی نمی‌توانیم عصبانیت خود را کنترل نمائیم از چند جهت دچار آسیب می‌گردیم:

▪ عصبانیت توانائی ما را برای خوشحالی از بین می‌برد، زیرا عصبانیت و خوشحالی در تضاد با یکدیگر هستند.

▪ عصبانیت موجب خارج شدن روابط خانوادگی و دیگر روابط از مسیر صحیح‌شان می‌گردد.

▪ عصبانیت موجب کاهش مهارت‌های اجتماعی، سازش و مصالحه شده و دیگر روابط را نیز در معرض خطر قرار می‌دهد.

▪ عصبانیت به معنای از دست دادن کار است، زیرا روابط را نابود می‌کند.

▪ همچنین عصبانیت به معنای شکست در کاری است که در صورت عدم عصبانیت و داشتن خلقی نرم‌تر می‌توان موفقیتی در پی داشت.

‌▪ عصبانیت منجر به افزایش فشار و استرس می‌گردد (و این رابطه دو طرفه است عصبانیت منجر به افزایش استرس و استرس موجب عصبانیت بیشتر است).

▪ در هنگام عصبانی بودن ما دچار اشتباهات بسیار می‌گردیم، زیرا پردازش اطلاعات در آن هنگام برای ما مشکل می‌باشد.

اکنون افراد از خطرات عصبانیت و نیاز برای مدیریت و کنترل آن با آموختن مهارت‌ها و راهکارهای لازم آگاهی یافته‌اند.

برای برخی از افراد مدیریت و کنترل عصبانیت آسان و راحت است. آنها نیز عصبانی می شوند. در واقع همه افراد عصبانی می‌گردند، اما کنترل آن برای برخی آسانتر است. اکثر افراد نیاز به یادگیری و رشد مهارت‌های کنترل عصبانیت دارند.

مهارت‌های کنترل عصبانیت را در خود رشد و توسعه دهید. افرادی که کنترل عصبانیت در آنها سخت و دشوار است نیاز به برنامه‌ای برای کنترل عصبانیت دارند.

نکات زیر، مسائل مهمی می‌باشند که به شما در کنترل عصبانیت کمک می‌کنند. این نکات را به خاطر سپرده و به‌کار بندید.

۱) نکته اول در کنترل عصبانیتاین سؤال را از خود بپرسید: ”آیا این موضوع ده سال دیگر هم برایم مهم است؟" به این وسیله می‌توانید مسئله را از دیدگاهی آرامتر بنگرید.

۲) نکته دوم در کنترل عصبانیتاز خود بپرسید: ”بدترین نتیجه مورد عصبانیت من چیست؟" اگر کسی در پای صندوق فروشگاه از شما سبقت گرفت، سپری کردن سه دقیقه بیشتر، مسئله‌ای آنچنان مهم نمی‌باشد.

۳) نکته سوم در کنترل عصبانیتتصور کنید که خود شما نیز همان کار (کاری که موجب عصبانیتان شده است) را انجام می‌دهید. با خود رو راست باشید. قبول کنید که گاهی اوقات شما نیز جلوی یک راننده دیگر درمی‌آئید... بعضی مواقع این مسئله تصادفی است. آیا نسبت به خود نیز عصبانی می‌شوید؟

۴) نکته چهارم در کنترل عصبانیتاز خود بپرسید: ”آیا طرف مقابل این کار را به‌طور عمدی نسبت به من انجام داده است؟" در بسیاری از مواقع متوجه خواهید شد که این مسئله فقط در اثر بی‌دقتی و تعجیل رخ داده و کسی نمی‌خواسته شما را ناراحت کرده و بیازارد.

۵) نکته پنجم در کنترل عصبانیتسعی کنید قبل از گفتن هر کلامی تا عدد ده بشمارید. انجام این کار رابطه مستقیمی با عصبانیت ندارد ولی می‌تواند صدمات ناشی از عصبانیت را به حداقل برساند.

۶) نکته ششم در کنترل عصبانیتشمارش تا ده را با روش‌های جدید و بهتر انجام دهید مثلاً این کار را با یک تنفس عمیق بین هر شماره عملی سازید. تنفس عمیق - از دیافراگم - به افراد کمک می‌کند تا احساس راحتی کنند.

۷) نکته هفتم در کنترل عصبانیتمی‌توانید سرعت شمارش اعداد را کندتر سازید. مثل شمارش شیوه قدیمی، یک کشتی بخار، دو کشتی بخار و ... شاید شمارش کشتی بخار زیاد خوشایند نباشد، به‌جای آن می‌توانید بشمارید: یک شکلات، دو شکلات و .. و یا هر چیز دیگری که برای شما خوشایند و خنده‌دار باشد.

۸) نکته هشتم در کنترل عصبانیتتجربه‌ای آرامش‌بخش را تجسم نمائید. چشمانتان را ببندید و در ذهن خود سفر کنید. این کار را در مکان‌های امیدبخش و به دور از استرس انجام دهید.

امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    6140
    تشکـر
    159
    تشکر شده 386 بار در 165 پست
    میزان امتیاز
    0

این مساله ربطی به عصبانیت نداره اولا یه کم بی ادب شدی باید درست کنی خودتو

دوما یه چند وقت تنهات بزاره اونوقت میفهمی که چجوری رفتار کنی البته از حرفم شاید ناراحت شی ولی

اینارو میگم که بعدا پشیمونی به بار نیاد یه کم با معرفت تر رفتار کن اگر با نامزدت نخوای درست رفتار کنی با بقالیه سر کوچه میخوای

خوب باشی ؟

همونجور که با دوستات رفتار میکنی با همسرتم رفتار کن ایضا بهترم رفتار کن یهو دیدی کار به جایی رسید که همسرت بخواد تلافی کنه

که ................... خیلی بد میشه تلافی هم که روشهای گوناگون داره که دیگه خودتم میدونی

6. کاربران زیر از Taghi Titan بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5726
    تشکـر
    54
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    خب دوست عزیز خشم تیری زهر الوده که از طرف شیطان پرتاب میشه ...

چون در اون موقع شما اصلا" نمیدونید چه میکنید و در این حالت خیلی اتفاقات بد میفته ...

من یه مقاله برای شما میذارم امیدوارم موثر باشه ولی چیزی مثل خودداری نیست ...

به قول عارفی که به شاگردش گفت : نه برنج و نه برنجان

شاگرد گفت : استاد میتونم نرنجانم پس چگونه نرنجم ؟

گفت : خود را کسی مدان ...

این خشم و عصبانیت تمامش بخاطر اینه که میخوای خودت رو در اون لحظه به اثبات برسونی ...حالا به هرقیمتی ...

وگرنه اگه مصداق این مثال باشی نباید ناراحت و خشمگین بشی چون ما در واقع هیچی در این دنیا نیستیم ...

و بهتره از این غرور بیهوده دست برداریم

یکی از بزرگترین موانع در راه تحقق موفقیت شخصی و شغلی عصبانیت می‌باشد. وقتی نمی‌توانیم عصبانیت خود را کنترل نمائیم از چند جهت دچار آسیب می‌گردیم:

▪ عصبانیت توانائی ما را برای خوشحالی از بین می‌برد، زیرا عصبانیت و خوشحالی در تضاد با یکدیگر هستند.

▪ عصبانیت موجب خارج شدن روابط خانوادگی و دیگر روابط از مسیر صحیح‌شان می‌گردد.

▪ عصبانیت موجب کاهش مهارت‌های اجتماعی، سازش و مصالحه شده و دیگر روابط را نیز در معرض خطر قرار می‌دهد.

▪ عصبانیت به معنای از دست دادن کار است، زیرا روابط را نابود می‌کند.

▪ همچنین عصبانیت به معنای شکست در کاری است که در صورت عدم عصبانیت و داشتن خلقی نرم‌تر می‌توان موفقیتی در پی داشت.

‌▪ عصبانیت منجر به افزایش فشار و استرس می‌گردد (و این رابطه دو طرفه است عصبانیت منجر به افزایش استرس و استرس موجب عصبانیت بیشتر است).

▪ در هنگام عصبانی بودن ما دچار اشتباهات بسیار می‌گردیم، زیرا پردازش اطلاعات در آن هنگام برای ما مشکل می‌باشد.

اکنون افراد از خطرات عصبانیت و نیاز برای مدیریت و کنترل آن با آموختن مهارت‌ها و راهکارهای لازم آگاهی یافته‌اند.

برای برخی از افراد مدیریت و کنترل عصبانیت آسان و راحت است. آنها نیز عصبانی می شوند. در واقع همه افراد عصبانی می‌گردند، اما کنترل آن برای برخی آسانتر است. اکثر افراد نیاز به یادگیری و رشد مهارت‌های کنترل عصبانیت دارند.

مهارت‌های کنترل عصبانیت را در خود رشد و توسعه دهید. افرادی که کنترل عصبانیت در آنها سخت و دشوار است نیاز به برنامه‌ای برای کنترل عصبانیت دارند.

نکات زیر، مسائل مهمی می‌باشند که به شما در کنترل عصبانیت کمک می‌کنند. این نکات را به خاطر سپرده و به‌کار بندید.

۱) نکته اول در کنترل عصبانیتاین سؤال را از خود بپرسید: ”آیا این موضوع ده سال دیگر هم برایم مهم است؟" به این وسیله می‌توانید مسئله را از دیدگاهی آرامتر بنگرید.

۲) نکته دوم در کنترل عصبانیتاز خود بپرسید: ”بدترین نتیجه مورد عصبانیت من چیست؟" اگر کسی در پای صندوق فروشگاه از شما سبقت گرفت، سپری کردن سه دقیقه بیشتر، مسئله‌ای آنچنان مهم نمی‌باشد.

۳) نکته سوم در کنترل عصبانیتتصور کنید که خود شما نیز همان کار (کاری که موجب عصبانیتان شده است) را انجام می‌دهید. با خود رو راست باشید. قبول کنید که گاهی اوقات شما نیز جلوی یک راننده دیگر درمی‌آئید... بعضی مواقع این مسئله تصادفی است. آیا نسبت به خود نیز عصبانی می‌شوید؟

۴) نکته چهارم در کنترل عصبانیتاز خود بپرسید: ”آیا طرف مقابل این کار را به‌طور عمدی نسبت به من انجام داده است؟" در بسیاری از مواقع متوجه خواهید شد که این مسئله فقط در اثر بی‌دقتی و تعجیل رخ داده و کسی نمی‌خواسته شما را ناراحت کرده و بیازارد.

۵) نکته پنجم در کنترل عصبانیتسعی کنید قبل از گفتن هر کلامی تا عدد ده بشمارید. انجام این کار رابطه مستقیمی با عصبانیت ندارد ولی می‌تواند صدمات ناشی از عصبانیت را به حداقل برساند.

۶) نکته ششم در کنترل عصبانیتشمارش تا ده را با روش‌های جدید و بهتر انجام دهید مثلاً این کار را با یک تنفس عمیق بین هر شماره عملی سازید. تنفس عمیق - از دیافراگم - به افراد کمک می‌کند تا احساس راحتی کنند.

۷) نکته هفتم در کنترل عصبانیتمی‌توانید سرعت شمارش اعداد را کندتر سازید. مثل شمارش شیوه قدیمی، یک کشتی بخار، دو کشتی بخار و ... شاید شمارش کشتی بخار زیاد خوشایند نباشد، به‌جای آن می‌توانید بشمارید: یک شکلات، دو شکلات و .. و یا هر چیز دیگری که برای شما خوشایند و خنده‌دار باشد.

۸) نکته هشتم در کنترل عصبانیتتجربه‌ای آرامش‌بخش را تجسم نمائید. چشمانتان را ببندید و در ذهن خود سفر کنید. این کار را در مکان‌های امیدبخش و به دور از استرس انجام دهید.

باور کنید اکثر این راه ها رو رفتم شده شماردم و فکرمو جای دیگه بردم ولی اصلا اثری نداشته واقعا نمیدونم مشکل از کجاست ریشه اش چیه و چطوری حل میشه وقتی عصبانی نیستم بهترینم بهترین حرفارو میزنم بهتربن فکرارو میکنم حتی خودمم نصیحت می کنم ک عصبانی شدی کنترل کن عواقبشو چند مرتبه دیدی تکرار نکن حتی یه دفتر هم دارم ک راهکارای خوب واسه عصبانیت و همسر خوب بودن رو نوشتم اینک با صدای بلند صحبت نکنم با همسرم و ... اما..اما اما.... تو شرایطش اصلا یک ادم دیگه میشم از بلند صحبت کردن گرفته تا بی احترامی و کارای واقعا ناشاست ک در شان یک خانم نیست! (طوری ک من اگ با همسرم بیرون دعوام شه هر ساعتی از روز باشه گیر میدم منو پیاده کن! اوایل نمیذاشت ولی الان دیگه ... حتی نامزدمم میگه واقعا یه شخصیت دیگه تو می بینم ! در ان واحد میتونم همه چیو خراب کنم خیلی خراب کردم خیلی و پشیمونم مث هر دفعه و واقعا دنبال راه چاره مفید میگردم راهنمایی کنید
    امضای ایشان

برایم نوشته بود :
    گاهی اوقات دستهایم به آرزوهایم نمی رسند شاید چون آرزوهایم بلندند . . .
    ولی درخت سرسبز و شاداب صبرم می گوید :
    امیدی هست چون خدایی هست . . .
    آری و چه زیبا نوشته بود !
    همواره با خود تکرار میکنم امیدی هست ؛ چون خدایی هست . . .

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5649
    تشکـر
    45
    تشکر شده 64 بار در 28 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام من فکر میکنم ی مشکل باهمسرت داری که ناخوداگاهه و نمیتونی حلش کنی مثل ی عقده تو دلت مونده و ناخوداگاه وقتی شرایطش پیش میاد اینطوری با خشم خودتو خالی میکنی مثلا ممکنه از شرایط حاضر همسرت خوشنود نباشی که الان نمتونی کاریش کنی یا از دست خانوادش ناراحت باشی که باز نمیتونی کاری کنی یا پشیمونی از ازدواجت و خودتو با دیگران مقایسه میکنی ولی نمیتونی کاری کنی البته این حدس منه من فکر میکنم مشکل اصلی رو حل کنی عصبانیت بیش از حدت حل میشه چون ذاتا ادم عصبانی نبودی و بیشتر با همسرت به مشکل برخوردی عزیزم.

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5726
    تشکـر
    54
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط نسیم 12 نمایش پست ها
    سلام من فکر میکنم ی مشکل باهمسرت داری که ناخوداگاهه و نمیتونی حلش کنی مثل ی عقده تو دلت مونده و ناخوداگاه وقتی شرایطش پیش میاد اینطوری با خشم خودتو خالی میکنی مثلا ممکنه از شرایط حاضر همسرت خوشنود نباشی که الان نمتونی کاریش کنی یا از دست خانوادش ناراحت باشی که باز نمیتونی کاری کنی یا پشیمونی از ازدواجت و خودتو با دیگران مقایسه میکنی ولی نمیتونی کاری کنی البته این حدس منه من فکر میکنم مشکل اصلی رو حل کنی عصبانیت بیش از حدت حل میشه چون ذاتا ادم عصبانی نبودی و بیشتر با همسرت به مشکل برخوردی عزیزم.
    اره همش هست... احساس نمیکنم یه مرد قدرتمندی هست. از خانوادش ناراضی ام خودمم با دیگان مقایسه میکنم
    امضای ایشان

برایم نوشته بود :
    گاهی اوقات دستهایم به آرزوهایم نمی رسند شاید چون آرزوهایم بلندند . . .
    ولی درخت سرسبز و شاداب صبرم می گوید :
    امیدی هست چون خدایی هست . . .
    آری و چه زیبا نوشته بود !
    همواره با خود تکرار میکنم امیدی هست ؛ چون خدایی هست . . .

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5649
    تشکـر
    45
    تشکر شده 64 بار در 28 پست
    میزان امتیاز
    10

اینجوری اوضاع بدتر میشه نه تنها شرایط اون سر جاشه تازه روش بهت باز میشه ممکنه اونم بهت توهین کنه یا فحش بده که خیلی بد میشه چون ما احساسی تریم و بیشتر میرنجیم اگه نمیتونی اصل موضوع رو حل کنی با گذشت زمان به همین شرایطش عادت میکنی و بعدا مثل الان ازارت نمیده و ناخوداگاه کمتر عصبانی میشی عزیزم ولی خیلی بهتره که خودت ادم قوی باشی و از الان که نامزدی محدوده خودت رو مشخص کنی از چیزی نترس اولش هر طور باشی اونطوری میشناسنت اگه به همه چی راضی بشی تو رو به همون لایق میدونن لااقل بتونی بعضی شرایط رو به نفع خودت تغییر بدی کمتر احساس پشیمونی میکنی ولی در کل کمتر نگران این تغییر حالت عصبانیتت شو با گدر زمان دیگه در طاهر عصبانی نمیشی کم کم با شرایط کنار میای و این عدم رضایت خودشو یه جور دیگه نشون میده.

11. کاربران زیر از نسیم 12 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد