نمایش نتایج: از 1 به 26 از 26

موضوع: دین زدگی

3067
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6180
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

دین زدگی

باسلام من 29 سال سنمه همیشه نمازموخوندم دین خوانواده تقریبا متدینی دارم اما ازوقتی گوههای تروریستی داعش وبوکوحرام و...به وجود آمده اند یک حس بدی نسبت به دین اسلام پیداکرده ام اینکه انسانی بتونه سر انسان دیگه را به راحتی به اسم دین ببره واقعاسخته واسم باخودم این فکرومیکنم نکنه پیامبروامامان ماهم همینگونه اجدادماروبه سمت دین اسلام برده اند با اینکه ایرانیها یکتا پرست بودند وپادشاهی چون کورش کبیرداشتند لطفا راهنمایی کنیدممنون
    ویرایش توسط naser64 : 09-06-2014 در ساعت 01:40 PM

2. 2 کاربران زیر از naser64 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    6140
    تشکـر
    159
    تشکر شده 386 بار در 165 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : دین زدگی

الان اینایی که گفتین چه ربطی به ازدواج داشت (اول جملت گفتی در شرف ازدواج )

ببین در مورد اسلام و پیامبران و اماما

اسلام دینیه که هر کسی برداشت خودشو ازش داره یکی میگه من مشروبمو میخورم اما نمازمم میخونم عیبی نداره

یکی دیگه میگه نمازو روزه مهم نیست آدم باید با مردم درست رفتار کنه و خیلی موارد مشابه دیگه

اما امامان یا پیامبرا اینا غیر از این که فرستاده های خدا باشن انسان های خوبی هم بودن

ببینید وقتی حضرت علی ضربت خورد نگفت سر اون طرفو ببرید گفت همون یه ضربه ای که به من زد همونو بهش بزنید

همچین اشخاصی پایه های اسلام بودن پس اسلام دینه برابری و برادریه سر بریدن فقط مخصوص یه سری وحشی دزد و قاچاقچیه

فک کردی این داعشیا دکتر مهندسن ؟

اکثرشون از قبل قاتل و زندانی بودن که یه گروهی اینا رو کنار هم جمع کردن برای اینکه اسلامو بد جلوه بدن

اگر مسلمون بودن مقبره امامارو تخریب نمیکردن و خیلی کارای دیگه که فیلمها و خبراش موجوده .

4. کاربران زیر از Taghi Titan بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6180
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل من همینه مامیگیم روایت هست امامان ما اینجوری بودن اما ممکنم هست نبوده باشن ماکه نبودیم

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    6140
    تشکـر
    159
    میزان امتیاز
    0

آفرین سوال خوبی بود

یه سوال از شما

شما قرآنو قبول داری یا نه ؟

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6180
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

قبول داشتم اما وقتی اینها به اسم قرآندارن اینکارارومیکنن ..........

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

خب در هر رفتار ایدئولوژیکی افرادی پیدا میشن که رفتار افراطی از خودشون نشون میدن

به هرحال همیشه این ترس وجود داشته که اتحاد بین شیعه و سنی باعث قدرت گرفتن اسلام در منطقه و جهان بشه

و به طبع این گروه ها به وجود میان تا چندصباحی ارامش و موازنه رو به هم بزنن تا افرادی در این بین سودها و مقاصد خودشونو پیدا کنن

خب در مورد شمام باید بگم اگه اینطوری بخوای فکر کنی باید آب و غذام نخوری ...

چون کافران قدیم همین کارو میکردن ... پس مشکل از دین اسلام نیست ، مشکل از مسلمانی ماست ...
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    تشکر شده 1,137 بار در 614 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط naser64 نمایش پست ها
    باسلام من 29 سال سنمه همیشه نمازموخوندم دین خوانواده تقریبا متدینی دارم اما ازوقتی گوههای تروریستی داعش وبوکوحرام و...به وجود آمده اند یک حس بدی نسبت به دین اسلام پیداکرده ام اینکه انسانی بتونه سر انسان دیگه را به راحتی به اسم دین ببره واقعاسخته واسم باخودم این فکرومیکنم نکنه پیامبروامامان ماهم همینگونه اجدادماروبه سمت دین اسلام برده اند با اینکه ایرانیها یکتا پرست بودند وپادشاهی چون کورش کبیرداشتند لطفا راهنمایی کنیدممنون
    عزيزم صميمانه بهت بگم اصلا به اين چيزها به اين اخبار گوش نده بشين قرانتو بخون عين اسلام رو از قران درك كن اون حقيقته نه اينكه ما از اين و اون اسلام رو درك كنيم حقيقت در قران نهفته است به اين چيزها فكر نكن نه اون گروه ها بلكه خيلي از ماها و اطرافيان ما همينطور كارايي ميكنيم ميذاريم به پاي اسلام كجاي قران نوشته سر ببريد بشين تفسير قران بخون به اين چيزها اصلا فكر نكن ارزش نداره بخاطر اين اتفاقا ايمان خودتو بسوزوني حيفه بخدا

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6180
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام ممنون از راهنماییهاتون سعی میکنم

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6058
    تشکـر
    5
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

دیروز نیویورک تایمز یک مستند درباره مردی شیعه درست کرد که گرفتار داعش بود و داعش یک جمعیت چند صد نفری رو در یک روز اعدام کرد و فقط ایشون تونست فرار کنه. یاد رشادت حضرت علی در سر بریدن 700 نفر در یک روز افتادم (بنی قریضه).
    امضای ایشان
    فـرقـی نـداره جـاده چـالـوس و راه قـم
    من مستــیم که دوست داره رانندگی کنه
    یـه مـاهـی که تـوی آکـواریـوم زار مـی زنـه
    تـا تـوی اشـک هـای خـودش زنـدگـی کـنـه...

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2996
    تشکـر
    4
    تشکر شده 8 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

اینجا ایرانه جرات ندارم تاییدت کنم با دلیل اما داری منطقی فکر میکنی و از هیچی نترس داعش نشون میده ایرانیان 1400 سال پیش چجوری با آغوش باز پذیرفتند ...
    درضمن کاری که داعش میکنه عجیب شبیه جهاده :|

13. کاربران زیر از arya بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    6140
    تشکـر
    159
    میزان امتیاز
    0

یاد رشادت حضرت علی در سر بریدن 700 نفر در یک روز افتادم (بنی قریضه).
    تا چند وقت دیگه هم یاد رشادت ایرانیا میفتیم که 15_20 هزار نفر از این انگلارو میفرستیم به اسفل وسافلین (بنی داعش :دی )

15. کاربران زیر از Taghi Titan بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    3761
    تشکـر
    197
    تشکر شده 180 بار در 116 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام.تاپیکت در مورد دین زدگیه بهتره منم سوالمو مطرح کنم که یه ذره درگیرشم.
    چطور خدا بهشت رو با چیزایی وعده داده که آدم رو دقیقا از همون چیزا توی دنیا منع کرده؟مامانم میگه چون وعده داده شما این کارها رو نکنید من خودم تو بهشت بهتون بهترشو میدم.اما این جواب اصلا برای من قابل درک نیست.اگه یه کاری به نفسه بده بعد چطور خوب میشه؟مثل شراب و حوری
    یا مثلا توی برنامه این شبها متخصص امور دینی گفت که توی بهشت به زبان عربی سخن گفته میشه.پس تکلیف اونایی که عربی زبان نیستند چیه؟
    یا مثلا توی قرآن کلمه توازن برای آخرت اومده یعنی اینکه خدا همه را با معیار واحدی که این معیار معصومینن قیاس میکنه.......اما نمیفهمم وقتی شرایط زندگی هیچ موجودی برابر نیست (از قبیل محل تولد-محل زندگی-دوره زمانی-دین خانوادگی-قوانین و فرهنگ جایی که زندگی میکنه-و حتی سیاره زندگیش و و و ...)پس چطورییییییییییییی آخه چطوری همه با یه میزان قیاس میشن؟؟؟؟؟؟اصلا چطوری در رتبه مقایسه قرار میگیرند؟اونم با معیار معصومین که شرایط ما باهاشون کلی فرق داشت...بله خب منم اگه اون دوره اماما بودم که مثلا 9 سالگی شوهرم میدادن و زن هم که تو جامعه پیشرفتی نداشت همیشه خونه بودم به بچه داری هیچ گناهیم نبود مرتکب شم.

کسی هست با علم و آگاهی و دلیل و سند و مدرک منو توجیه کنه اشتباه میکنم

17. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    3761
    تشکـر
    197
    میزان امتیاز
    10

هیچکس نیست جوابمو بده

18. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6180
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

منم خودم دنبال این پاسخهام عقلانیه توبهشت زبان عربی باشه فقط؟وقتی خودپیامبرگفته من ازعربم ولی عرب نه ازمن است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

19. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4385
    تشکـر
    1,425
    تشکر شده 866 بار در 371 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط gOli! نمایش پست ها
    چطور خدا بهشت رو با چیزایی وعده داده که آدم رو دقیقا از همون چیزا توی دنیا منع کرده؟مامانم میگه چون وعده داده شما این کارها رو نکنید من خودم تو بهشت بهتون بهترشو میدم.اما این جواب اصلا برای من قابل درک نیست.اگه یه کاری به نفسه بده بعد چطور خوب میشه؟مثل شراب و حوری
    یا مثلا توی برنامه این شبها متخصص امور دینی گفت که توی بهشت به زبان عربی سخن گفته میشه.پس تکلیف اونایی که عربی زبان نیستند چیه؟
    یا مثلا توی قرآن کلمه توازن برای آخرت اومده یعنی اینکه خدا همه را با معیار واحدی که این معیار معصومینن قیاس میکنه.......اما نمیفهمم وقتی شرایط زندگی هیچ موجودی برابر نیست (از قبیل محل تولد-محل زندگی-دوره زمانی-دین خانوادگی-قوانین و فرهنگ جایی که زندگی میکنه-و حتی سیاره زندگیش و و و ...)پس چطورییییییییییییی آخه چطوری همه با یه میزان قیاس میشن؟؟؟؟؟؟اصلا چطوری در رتبه مقایسه قرار میگیرند؟اونم با معیار معصومین که شرایط ما باهاشون کلی فرق داشت...بله خب منم اگه اون دوره اماما بودم که مثلا 9 سالگی شوهرم میدادن و زن هم که تو جامعه پیشرفتی نداشت همیشه خونه بودم به بچه داری هیچ گناهیم نبود مرتکب شم.

سلام عزيزم...
    من عالم نيستم و فقه هم نخوندم اما چيزي كه ميدونم اينه كه خداوند قدرت شناخت خودش رو به بي سواد و دانشمند و فقيه به طور يكسان عطا كرده و خداشناسي و اعتقاد به معاد فطري و ذاتيه....
    پس ميتونم از ديد يك انسان نظر بدم....
    گل من شما ميدونيد كه تغذيه روح و جسم با هم متفاوته...
    و با مثالهاي قرآني ما تنها تصوري زميني برامون پيش مياد چون هييييچ ذهنيتي از عالم غيب نداريم...
    اما همگي بر حسب ايمان به خدا به قدرت پروردگار و اينكه عقلانيت رو در جسم ما به وجود آورده و به همين دليل مارو حتي در برابر فرشتگان اشرف مخلوقات قرار داده ايمان داريم...
    گاهي بايد به كليات يه مسئله نگاه كرد تا جواب سوال جزئيمون بدست بياد...
    اينكه چرا شراب و حوري در بهشت آزاده و در زمين منع شده رو بايد به تفاوت ماديت روح و جسم نگاه كرد....
    كه تفسيرهاي زيادي در اين مورد بيان ميشه و اينطور نيست كه ما فكر كنيم همون نياز جسمي كه در زمين با خوردن شراب و داشتن آميزش در ما برطرف ميشه در عالم غيب و در مورد روح هم همين نياز ها به همين شكل هست...
    همونطور كه عرض كردم اين مثالهايي هست در حد باور زميني ما...
    و اين قانون آفرينشه كه ما تا بعد از مرگ از عالم غيب و نيازهاي روحي در اون عالم بي اطلاع باشيم فقط به گفته خداوند ميدونيم كه پاداشي در حد پاداشهاي زميني كه براي خوب بودن و لذت بردن و شاد بودن داشتيم در اختيارمون قرار ميگيره ،در صورتي كه از نوع و چگونگي اون بي اطلاع هستيم...
    اينكه چرا انسان به معيار ائمه سنجيده ميشه...
    با مطالعه سرگذشت هر كدوم از ائمه معصومين به اين موضوع ميشه اعتقاد پيدا كرد كه همگي به نحوي سختترين امتحانات الهي رو پس دادن كه هر كدوم از ما اگه در مقام مقابله با اون امتحانات باشيم كافر ميشيم يا دين زده...
    پس چنين افرادي كه خداوند و فرمانش رو تحت هر شرايطي اجابت كردند از نظر شما قابل نمره دادن و سنجبدن ما از جانب خداوند نيستند؟
    اما زبان بيان صحبت در عالم غيب ...
    براي ما كه تو كليت هستي و آفرينش و عالم غيب مونديم و سوال ها رهامون نكردن اين مسائل چندان موضوعيت و اهميت نداره چون به تفسير بيان شده ...
    اما تا جايي كه من مطالعه كردم به اين موضوع اشاره شده كه در آخرت همه زبان ها به يك زبان واحد تبديل ميشه و اين براي خداوند كار سختي نيست...
    و اگر زبان عربي انتخاب شده به دليل كتاب قران و اتمام حجت خداوند در اين كتاب و تكميل دين از طريق دين اسلام هست چرا كه همه حدو مرز ها در اون بيان شده...
    امضای ایشان

20. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    3761
    تشکـر
    197
    میزان امتیاز
    10

منم خودم دنبال این پاسخهام عقلانیه توبهشت زبان عربی باشه فقط؟وقتی خودپیامبرگفته من ازعربم ولی عرب نه ازمن است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    خب از نظر منم عقلانی نیست ولی بررسی کردن که اینطوره

21. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    6140
    تشکـر
    159
    میزان امتیاز
    0

تو جهنم با چه زبونی حرف میزنن ؟

22. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6058
    تشکـر
    5
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط zbahane نمایش پست ها
    سلام عزيزم...
    من عالم نيستم و فقه هم نخوندم اما چيزي كه ميدونم اينه كه خداوند قدرت شناخت خودش رو به بي سواد و دانشمند و فقيه به طور يكسان عطا كرده و خداشناسي و اعتقاد به معاد فطري و ذاتيه....
    و با مثالهاي قرآني ما تنها تصوري زميني برامون پيش مياد چون هييييچ ذهنيتي از عالم غيب نداريم...
    اما همگي بر حسب ايمان به خدا به قدرت پروردگار و اينكه عقلانيت رو در جسم ما به وجود آورده و به همين دليل مارو حتي در برابر فرشتگان اشرف مخلوقات قرار داده ايمان داريم...
    اينكه چرا شراب و حوري در بهشت آزاده و در زمين منع شده رو بايد به تفاوت ماديت روح و جسم نگاه كرد....
    كه تفسيرهاي زيادي در اين مورد بيان ميشه و اينطور نيست كه ما فكر كنيم همون نياز جسمي كه در زمين با خوردن شراب و داشتن آميزش در ما برطرف ميشه در عالم غيب و در مورد روح هم همين نياز ها به همين شكل هست...
    و اين قانون آفرينشه كه ما تا بعد از مرگ از عالم غيب و نيازهاي روحي در اون عالم بي اطلاع باشيم فقط به گفته خداوند ميدونيم كه پاداشي در حد پاداشهاي زميني كه براي خوب بودن و لذت بردن و شاد بودن داشتيم در اختيارمون قرار ميگيره ،در صورتي كه از نوع و چگونگي اون بي اطلاع هستيم...
    با مطالعه سرگذشت هر كدوم از ائمه معصومين به اين موضوع ميشه اعتقاد پيدا كرد كه همگي به نحوي سختترين امتحانات الهي رو پس دادن كه هر كدوم از ما اگه در مقام مقابله با اون امتحانات باشيم كافر ميشيم يا دين زده...
    پس چنين افرادي كه خداوند و فرمانش رو تحت هر شرايطي اجابت كردند از نظر شما قابل نمره دادن و سنجبدن ما از جانب خداوند نيستند؟
    براي ما كه تو كليت هستي و آفرينش و عالم غيب مونديم و سوال ها رهامون نكردن اين مسائل چندان موضوعيت و اهميت نداره چون به تفسير بيان شده ...
    اما تا جايي كه من مطالعه كردم به اين موضوع اشاره شده كه در آخرت همه زبان ها به يك زبان واحد تبديل ميشه و اين براي خداوند كار سختي نيست...
    و اگر زبان عربي انتخاب شده به دليل كتاب قران و اتمام حجت خداوند در اين كتاب و تكميل دين از طريق دين اسلام هست چرا كه همه حدو مرز ها در اون بيان شده...
    یک سوال: شما از کجا می دونید اینها رو؟ خدا بهتون گفته؟
    امضای ایشان

23. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6058
    تشکـر
    5
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط gOli! نمایش پست ها

عزیز جان این داستان ها برای خام کردن عوام هست شما جدی نگیرین. بهشت دقیقا آرزوی عرب های شهوت پرست 1400 سال پیش عربستان بوده که میخواستن بخورن، مست کنند و رابطه جنسی داشته باشند و همچین وعده ای باعث می شده خیلی خوب مقلد جمع کنه یک شخص. شما به هر تمدنی که نگاه کنید اگه بهشتی دارن دقیقا توش چیزهاییه که مردم خودشون ازش محروم هستند.
    امضای ایشان

24. کاربران زیر از Sepideh68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4385
    تشکـر
    1,425
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Sepideh68 نمایش پست ها
    یک سوال: شما از کجا می دونید اینها رو؟ خدا بهتون گفته؟
    هنوز به اون درجه نرسيدم كه خدا باهام حرف بزنه عزيزم....
    سپيده عزيز منظورتون از اينها چيه؟
    اگه منظورتون قبول قران و مثالهايي كه در مورد بهشت و جهنم گفته شده كه بايد بگم هر ديني براي خودش كتاب و قواعدي داره و اگه ما دين اسلام رو قبول كرديم پس گفته هاي كتابش رو هم بايد بپذيريم كه اتفاقا خداوند جملات اين كتاب رو بيان كرده همونطور كه توسط انجيل و تورات با مردم اين اديان صحبت كرده...
    اما اگه منظورتون تفاوت در ماديت روح و جسم هست كه بايد بگم اينو عقل و منطق بيان ميكنه و شما با مشاهده روند تولد و مرگ به اين مطلب پي ميبريد كه انسان در ابتدا بخودي خود يك لخته نجس از جسم هست و با رشد اين جسم و وجود روح زنده و بالنده ميشه و دوباره با خارج شدن اين روح تبديل به يك لخته گوش بي جان و نجس ميشه...
    واما اگه در مورد ائمه سوال ميكنيد بايد بدونيد كه ما عادت داريم دربرابر اونچه خلاف نظر ماست هرچند واقيت جبهه بگيريم ...
    واگر نه چطور هست كه ما سرنوشتو روايات كوروش كبيرو و تاريخ گذشته ديگر اسطوره هارو باور ميكنيم اما به روايات و مستند ها و مكانهاي زيارتي و اعتقادي ايمان نداريم؟
    بله همونطور كه به باقي اتفاقات گذشته برحسب سند و مدرك هاي مكتوب بسنده ميكنيم بايد سرگذشت و امتحانات سخت ائمه رو هم بپذيريمو باور كنيم كه چنين اتفاقات تلخي براي كساني كه داشتن ايمان رو به دنيا ترجيح دادند افتاده...
    و توهمون قران به اين مصائب در مورد پيامبران مكرر اشاره شده...
    حالا ...
    يا شما قران رو قبول نداريد...
    يا به عقلانيت بشر شك داريد...
    يا نه ميخوايين با ما شووووووخي كنيد....
    عزيز دلم همونطور كه گفتم من نه راهبه هستم نه فقيه نه مفسر ...
    من هم يك انسانم كه اتفاقا منطق و دليل رو براي وجود و عدم وجود هرچيزي در دنيا واجب ميدونم ...
    و به عنوان يك انسان برداشت شخصيم اينطور بوده...
    كه اينو قبلا عنوان كردم....
    امضای ایشان

26. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4385
    تشکـر
    1,425
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Taghi Titan نمایش پست ها
    تو جهنم با چه زبونی حرف میزنن ؟

فكر نكنم اونجا با اين عذابايي كه وعده داده شده ديگه كسي توان حرف زدن داشته باشه....
    احتمالا اونجا همه لال هستن.....
    امضای ایشان

27. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5997
    تشکـر
    3
    تشکر شده 7 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

قبول داشتم اما وقتی اینها به اسم قرآندارن اینکارارومیکنن ..........
    سلام
    مگه نبودند يزيديان كه بنام قرآن خواستند دين را از مردم بگيرند؟اينها همان نسل يزيديانند و از حسينيان گريزان

28. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    3761
    تشکـر
    197
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط zbahane نمایش پست ها
    سلام عزيزم...
    ببینید دوست من،من نمیگم ائمه ارزش سنجیدن ندارند.اتفاقا میگم چون معصوم بودن عدالت نیست ما را نسبت به اونها بسنجند.من میگم هر کسی زندگیهای متفاوتی داشته عدالته با یک قانون سنجیده شه؟هرکسی توی یه عصر و دوره ای زندگی میکرده هر کسی توی یه کشوری.اصلا زندگیها یکنواخت نبوده مسیر گناه و ثواب یکی نبوده بعد چطور میزان یکیه؟؟؟؟؟؟(میزان همون ائمه ای هستند که ما باهاشون سنجیده میشیم)
    مثلا به نظر شما برای کسی که بزرگ شده ی آمریکاست شراب و حوری و می و درخت و جوی بهشته؟(اینا چیزایین که به کرات توی دنیاش دیده و چشیده و حتی جنبه معمول براش داره)
    در مورد نیاز به آمیزش و شراب هم یه جورایی این نیازها از روح ماست و نماد جسمی میگیره.
    همچنین من منکر سختیهایی که ائمه کشیدن نشدم.

29. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6585
    تشکـر
    6
    تشکر شده 92 بار در 58 پست
    میزان امتیاز
    0

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

دوست عزیز اولا باید گفت کوروش هم اشتباهات برزگی کرده.شما میتونی تحقیق کنی و بفهمی تو اینترنت هست

اولا داعش نه سنی هستن نه شیعه دوما بکوحرام هم نه سنی اند نه شیعه؛اینان ترورسیستانی هستند که با مصرف یک نوع قرص روانگردان از سر بریدن و تجاوز و...لذت میبرند

دوما شما نیمه پر لیوانو نگاه کن ...یعنی ایران اسلامی به عنوان یک حکومت کاملا اسلامی شیعه کجاش جنگ طلبه...شما زندگی نامه اولیا خدا رو همچون ایت الله خمینی ره ایت الله قاضی ایت الله نخودکی رو بخون مخصوصا اثار و سخنرانیهای امام خمینی گوش کن تازه میفهمی اسلام اصل یعنی چی!!!
    خود ائمه (ع) با یهودی ها مسیحی ها ووو مناظره میکردند و هیچم اونا رو نمیکشتند...مگر اینکه به دین تجاوز میکردند....مگه روایت نداریم طرف روی پیامبر(ص)لاشه گوسفند و سنگ میزد..ولی وقتی طرف مریض شد حضرت پیامبر(ص)رفتند به عیادتشون...خب اسلام ناب محمدی فرق داره قواعد خودشو داره که تو قران احادیث و سخنان بزرگان هست شما باید اینطوری تحقیق کنی...حالا یه عده ای پیدا میشن و از اینکارا میکنن دلیلش اسلام نیست...عقل کم انهاست....به نظر من انها سربازان شیطانند
    مثلا چاقو یه نفر با چاقو ادم میکشه یکی دیگه اشپزی میکنه...شما باید به چاقو شک کنید ...یا افراد استفاده کننده ان
    سوما با توجه به اینکه علما اکثرا عقیده دارند اخر الزمان هست...مگر حدیث نداریم که اخر الزمان ایمان نگه داشتن همانند نگه داشتن اتش کف دسته...خب اگر فکر کنی منظور همینه دیگه یه عده ای به اسم اسلام ولی اعمال شیطانی ایمانو از مردم میگیرند
    یکم در مورد ائمه ع و دوران ان ها تحقیق کنی همه چی دستت میاد
    اللهم صل علی محمد وال محمد
    ویرایش توسط delphic : 09-18-2014 در ساعت 07:16 PM

30. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    تشکر شده 575 بار در 298 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام.
    اسلام دین محبت و دوستیه. تمام احکامی هم که توشه به خاطر اینه که نفس انسان رو تطهیر کنه تا اخلاقیات رو رعایت کنه.
    شما که خودتون روزه میگیرین، حتما احساس کردین تو ماه رمضان عطوفت و رقت قلبتون بیشتر میشه.
    وقتی نماز می خونین حس میکنین خدا بهتون نزدیکه، چون این نعمت رو به شما داده که بتونین شکرش رو به جا بیارین.
    اگه فلسفه هر چیزی رو بدونین، دیگه در برابر این مسائل سردر گم نمیشین.
    همین حجاب که اصرار دارن زوری و بیخوده، واسه کنترل هوس واقعا لازمه.
    حال. اگه ما نماز میخونیم، روزه میگیریم و... هدف همش اینه که انسانیت مونو حفظ کنیم.
    اگه میبینین کسی عبادت میکنه ولی اخلاق و رفتارش اشتباهه، یقین بدونین اون عباداتش اونو به هدف اصلی نرسونده.
    پس صرف نماز و روزه نمیشه کسی رو مسلمون تلقی کرد و به خاطر اعمال غلطی که انجام میده، اسلام رو زیر سوال برد.
    امامان و پیامبران که لقمه به دهان فقرا میذاشتن و نماد مهر و محبت هستن چطور میشه با کسانی مثل داعشی ها و... مقایسه شون کرد؟
    به نظر م. ایراد از اسلام نیست، از مسلمونی ماست

31. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط talieh نمایش پست ها
    سلام.
    اسلام دین محبت و دوستیه. تمام احکامی هم که توشه به خاطر اینه که نفس انسان رو تطهیر کنه تا اخلاقیات رو رعایت کنه.
    شما که خودتون روزه میگیرین، حتما احساس کردین تو ماه رمضان عطوفت و رقت قلبتون بیشتر میشه.
    وقتی نماز می خونین حس میکنین خدا بهتون نزدیکه، چون این نعمت رو به شما داده که بتونین شکرش رو به جا بیارین.
    اگه فلسفه هر چیزی رو بدونین، دیگه در برابر این مسائل سردر گم نمیشین.
    همین حجاب که اصرار دارن زوری و بیخوده، واسه کنترل هوس واقعا لازمه.
    حال. اگه ما نماز میخونیم، روزه میگیریم و... هدف همش اینه که انسانیت مونو حفظ کنیم.
    اگه میبینین کسی عبادت میکنه ولی اخلاق و رفتارش اشتباهه، یقین بدونین اون عباداتش اونو به هدف اصلی نرسونده.
    پس صرف نماز و روزه نمیشه کسی رو مسلمون تلقی کرد و به خاطر اعمال غلطی که انجام میده، اسلام رو زیر سوال برد.
    امامان و پیامبران که لقمه به دهان فقرا میذاشتن و نماد مهر و محبت هستن چطور میشه با کسانی مثل داعشی ها و... مقایسه شون کرد؟
    به نظر م. ایراد از اسلام نیست، از مسلمونی ماست
    دوووست عزیزززززز لطفا تایپک های قدیمی رو بالا نیاری
    5
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد