نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: عدم کنترل خشم

998
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6252
    تشکـر
    216
    تشکر شده 191 بار در 126 پست
    میزان امتیاز
    10

Unhappy عدم کنترل خشم

سلام دوستان. خوشحال میشم اگه کمکم کنید واقعا غمگینم چند وقتیه که نامزد کردم و دیروز از سفر خونوادگی برگشتیم که نامزدمم هم همراهمون بود. خونواده م زیادی حساس هستن و این داره مشکلات بین من و نامزدم رو بیشتر میکنه. به طوری که ما سر هر موضوعی بحث میکنیم و اعتراف میکنم که تو 70 درصد مشاجره هامون من مقصر بودم. به خاطر مشکلات روحی که تو گذشته داشتم و عدم کنترل خشمم، کاری کردم که شدیدا رومون به روی هم باز شده و خیلی راحت بی احترامی می کنیم و کار بالا میگیره. از این موضوع خیلی ناراحتم چون خودم مقصر بودم و کاری کردم که اون هم مثل من شده. بی اعصاب و کم طاقت. خونواده م هم از طرفی ایرادای کوچیک میگیرن مثل اینکه چرا نامزدت فلان شوخی رو کرد یا چرا مریض بود و مامانم گفته قرص نخور و اون خورده. با این حرفا دارن دلسردم میکنن تو وضعیت بدی هستم. خودمون مشکل داریم هیچ، مامان من هم از این طرف. خیلی خسته و ناراحتم. نمیدونم نامزدی رو ادامه بدم یا تموم کنم. از طرفی میگم آدم باید با مشکلات بجنگه و کم نیاره و از طرفی هم میترسم از الان که اینجوریه، فردا تو زندگیم مشکلات بدتری پیش بیاد و اونوقته که تموم کردن بدتره و سخت تر. پرده احترام بین من و نامزدم از بین رفته و بعید میدونم دیگه بشه چیزی رو درست کرد... لطفا راهنماییم کنید. خیلی نیاز به کمک یه آدم بی طرف دارم...

2. کاربران زیر از sepideh.t بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : لطفا راهنمایی کنید!

خب دیگه دوران نامزدی برای شناخت بیشتره و اینکه چقدر میتونید به همدیگه اعتماد کنید

شما در این مدت زندگی عادی خودتو داشتی و اینکه اگه مشکلات گذشته شما حل نشه میتونه در آینده

مثل همین حالام مشکل ساز بشه ... شما تا روزی که این عصبی بودنو درمان نکنید با هرکسی دیگه هم که باشه

با مشکل مواجه هستید ، بهتره به خودتون یک دوره سه ماهه وقت بدید تا این دوران رو بازسازی کنید

و با حل مشکلات خودتون بتونید راهی پیدا کنید و در این بین میتونید با مشاوری هم مشورت کنید

4. کاربران زیر از Bita moein بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6176
    تشکـر
    98
    تشکر شده 76 بار در 44 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh.t نمایش پست ها
    سلام دوستان. خوشحال میشم اگه کمکم کنید واقعا غمگینم چند وقتیه که نامزد کردم و دیروز از سفر خونوادگی برگشتیم که نامزدمم هم همراهمون بود. خونواده م زیادی حساس هستن و این داره مشکلات بین من و نامزدم رو بیشتر میکنه. به طوری که ما سر هر موضوعی بحث میکنیم و اعتراف میکنم که تو 70 درصد مشاجره هامون من مقصر بودم. به خاطر مشکلات روحی که تو گذشته داشتم و عدم کنترل خشمم، کاری کردم که شدیدا رومون به روی هم باز شده و خیلی راحت بی احترامی می کنیم و کار بالا میگیره. از این موضوع خیلی ناراحتم چون خودم مقصر بودم و کاری کردم که اون هم مثل من شده. بی اعصاب و کم طاقت. خونواده م هم از طرفی ایرادای کوچیک میگیرن مثل اینکه چرا نامزدت فلان شوخی رو کرد یا چرا مریض بود و مامانم گفته قرص نخور و اون خورده. با این حرفا دارن دلسردم میکنن تو وضعیت بدی هستم. خودمون مشکل داریم هیچ، مامان من هم از این طرف. خیلی خسته و ناراحتم. نمیدونم نامزدی رو ادامه بدم یا تموم کنم. از طرفی میگم آدم باید با مشکلات بجنگه و کم نیاره و از طرفی هم میترسم از الان که اینجوریه، فردا تو زندگیم مشکلات بدتری پیش بیاد و اونوقته که تموم کردن بدتره و سخت تر. پرده احترام بین من و نامزدم از بین رفته و بعید میدونم دیگه بشه چیزی رو درست کرد... لطفا راهنماییم کنید. خیلی نیاز به کمک یه آدم بی طرف دارم...
    سپیده جان شما نباید به حرفای بقیه توجه کنی, مهم اینه که نامزدتو دوست داشته باشی.اگه دوستش داری به حرفای بقیه و انتقاداشون گوش نکن هر چی میگن بگن یه گوشتو در کن یکی دیگه رو دروازه.
    اصلا بهشون توجه نکن به حرفاشون گوش کن ولی رو رفتار خودت تأثیر نزاره چرا دوران به این قشنگی خراب میکنی.به خاطر حرف این و اون!
    ببین اگه مشکل جدی با نامزدت نداری حرفای بقیه مهم نیست.مثلا مامانت: نامزدت چرا اینجوریه چرا این شوخی کرد اصلا خوشم نیومد و... بشین به حرفاش گوش بده ولی فکرت جای دیگه باشه اصلا هم از نامزدت طرفداری نکنی که کارشو توجیح کنیا.من این مشکلی که شما میگی اوایل عقد بستگی داشتم چون یه عضو جدیدی وارد خانواده شده بود همه به کاراش دقت میکردن و انتقاد میکردن مامانم هر چی میگفت به حرفاش گوش میکردم یه "باشه" میگفتم و میرفتم تو اتاقم.بعد یه مدت یاد گرفتن هر چی بگن برا من مهم نیست دیگه پیش من گله و شکایت نمیکردن.(چون مطمئن بودم شوهرم این کارو با منظوری که اونا برداشت کرده بودن انجام نداده بود)
    نگران این نباش که روتون به هم باز شده یه مدت طولانی لازم دارید تا دوره قبل فراموش شه.یه مدت هر اتفاقی هم افتاد جز محبت جواب همدیگه چیز دیگه ای ندید به نامزدت بگو از این وضعیت خسته شدی و تصمیم داری به چیزی غیر از خودتون فکر نکنی اونم کمکت کنه.با هم خوش باشین زندگی انقد بالا پایین داره که این چیزا توش محو باشه.
    هیچ وقت به خاطر یه چیز کوچیک با شوهرت بحث نکن, سعی نکن نظراتو بهش تحمیل کنی دوران نامزدی گفتن دوران شناخته دوران مشاجره که نیست.تو زندگی از این تنشا زیاده با شوهرت پشت هم باشین نه علیه هم منتظر نشینین ببینین مقصر کیه دنبال راه چاره باشید زن و شوهر روحشون یکیه جسمشون دو تاس هیچ چیزی نمیتونه بینشون فاصله بندازه یادت باشه.
    " از من به تو نصیحت بین زن و شوهر یه حرمتی هست که هیچ وقت نباید بزاری شکسته بشه, نگهش دار تو بدترین وضعیت که امیدی به زندگیت نیست همین حرمت زندگیتو بر میگردونه"
    (بعضی قسمتا گفتم نامزد بعضی قسمتا گفتم شوهر منظورم یکی بود, آخه تو یکی از پستا اینطور شد بچه ها نظر گذاشته بودن تو زندگی پر تنشی داری و معلومه خانوادتون قانون ندارن و از این حرفا این که یه بار میگی شوهر یه بار میگی نامزد نشونه پریشان فکری شماس!!!!!!!!!!!!!! هیچی منم کلی خندیدم. آخه خوب یه عده تعریفشون از نامزدی قبل عقد بستگیه که میشه نامزد یه عده هم بعد عقد بستگیه میشه شوهر! من از دوتاش استفاده میکنم چون نمیدونم طرفم منظورش کدومه)
    موفق باشی عزیزم.

6. 2 کاربران زیر از الینا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6252
    تشکـر
    216
    تشکر شده 191 بار در 126 پست
    میزان امتیاز
    10

الینا و بیتای عزیزم واقعا از راهنمایی تون خوشحال شدم و پسندیدم. حتما به پیشنهادتون عمل میکنم. خیلی خیلی ممنونم

8. کاربران زیر از sepideh.t بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد