نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: راهنمایی انتخاب برای ازدواج

1284
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6262
    تشکـر
    22
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

راهنمایی انتخاب برای ازدواج

با سلام
    من 24 سالمه مجرد هستم
    بین یک دو راهی موندم راهنمایی مشاوره میخواستم
    5سال قبل پسر عمه ام به من ابراز علاقه کرد و منم قبول کردم چون دانشجو بود و از طرفی میشناختمش ولی بعد یکسال از دانشگاه انصراف داد و مشکلات شروع شد
    من 2ساله براش شرط دانشگاه و مدرک و کار گذاشتم اما کاری نکرد و فقط حرف زد. من خودم ترم آخر ارشد هستم و برام سخته قبول اینکه همسرم درس نخونده باشه
    به کار بازار مشغول شد
    5 ماه کلا ارتباطی نداشتیم سر مسائلی بحثمون شده بود و تموم کردیم دو طرف
    البته یک مساله دیگه هم در رابطه من و پسرعمه ام هست اینه که از مسائلی از زندگی من آگاه بود که مشاور قبلی م گفته بود بهتره با کسی که از گذشته ات آگاههه ازدواج نکنی و این هم در تصمیمم دخیل بوده
    حالا اومده میگه دانشگاه ثبت نام کرده و یک شرکت مشغول کار شده
    اما من توی این مدت با یکی از هم دانشگاهیام آشنا شدم و ارتباطمون نزدیک شدو عاطفی شد کم کم و به قصد ازدواج رسیده منم موافقم چون خانواده اش مثل من فرهنگی ان و من و این هم توی یک دانشگاه یک رشته خوندیم و حس میکنم با این اوصاف درک بهتری از هم داریم.
    اما نمیدونم باید چیکار کنم
    تصمیم درست کدومه
    جریان پسرعمه ام رو خانواده م میدونستن البته گفته بودم که بدون کار و درس نمیخوامش اما خب هنوز کسی نمیدونه رد کردمش
    موندم شدیدا دچار درگیری فکری شدم نمیدونم کار درست چیه
    ممنون میشم راهنمایی ام کنین

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5842
    تشکـر
    0
    تشکر شده 25 بار در 19 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : راهنمایی در مورد انتخاب برای ازدواج

سلااام
    دقیقا چرا درگیری داری؟چیزی ک از گذشته شما میدونه چیه؟خیلی مهمه؟
    شما ک ب این اقایی ک باهاش اشنا شدی علاقه داری...از نظر خانوادگی هم به میخورید....شرایطتونم تقریبا مث هم هست..هردو تحصیل کرده اید و شماهم موافقید ..پس مشکل چیه؟
    ب معیارای خودت توجه کن
    وقتی پسرعمه شما نه از لحاظ تحصیل نه شغل ...با شما سنخیتی ندارن،پس چه اصراری هس ک خودتو درگیر کنی؟؟؟

3. کاربران زیر از نیلوفرم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6236
    تشکـر
    6
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام عزيزم....
    اگه پسر عمت دوستت داره و بخاطرت پا رو دلش گذاشته و كاريو كه هدف خودش نبوده صرفا بخاطر رضايت تو انجام داده اينكه ارزشش خيلي زياده...
    خودتو بذار جاي اون..
    ولي در كل بايد ببيني كدومو بيشتر دوست داري و با كدوم راحتتري...
    جوري نباشه كه بدتر پشيمون شي...
    بنظرم تحصيلات خيليم مهم نيست چون يه پسر تا درسش تموم شه تا بره دنبال سابقه كار اونم با حقوقاي الان نصف زندگيش گذشته...
    الان خب تصميم نگير يه مدت فكر كن...بنظرم چون تحصيلاتت بالاتره در رابطه با پسر عمت حرفت بيشتر ارزش داره تو زندگيتون..
    ايشالا تصميم درست و بگيري...
    ویرایش توسط Shiva mehr : 09-09-2014 در ساعت 03:44 AM

5. کاربران زیر از Shiva mehr بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6262
    تشکـر
    22
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط نیلوفرم نمایش پست ها
    سلااام
    دقیقا چرا درگیری داری؟چیزی ک از گذشته شما میدونه چیه؟خیلی مهمه؟
    شما ک ب این اقایی ک باهاش اشنا شدی علاقه داری...از نظر خانوادگی هم به میخورید....شرایطتونم تقریبا مث هم هست..هردو تحصیل کرده اید و شماهم موافقید ..پس مشکل چیه؟
    ب معیارای خودت توجه کن
    وقتی پسرعمه شما نه از لحاظ تحصیل نه شغل ...با شما سنخیتی ندارن،پس چه اصراری هس ک خودتو درگیر کنی؟؟؟

درگیرم چون خانواده ها میدونستن که پسرعمه ام منو میخواد و منم چند سال قبل اوکی داده بودم ولی خب الان رد کردم رو کسی نمیدونه و مسلما این به خانواده ها وقتی بفهمن من میگم نه اثر میذاره
    دلیل دیگه درگیری فکری من اینه که ول کن نیست پسرعمه ام و همش پیام میده میخواد ابراز علاقه کنه و از این حرفا
    با اینکه دست رد میزنم ولی حرفشو میزنه

من هم دانشگاهی دوران کارشناسی ام رو به همون دلایلی که گفتم قبول کردم چون گفتم نباید احساسی صرفا عمل کنم و بلکه باید هم احساس هم عقل رو وسط بذارم و عاقلانه دیدم به هم کلاسی م وقت بدم که بعد چند ماه صمیمت چند برابر شد و به توافق برای ازدواج رسیدیم که منتظر تا وضعیت مالی اش رو اوکی کنه تا اقدام کنه
    من مدرک ارشدم رو دارم میگیرم هم کلاسیم کارشناسی داره مهم برام مدرک نیست صرفا اما وقتی طرف مقابل تحصیل کرده باشه خیلی چیزا تغییر میکنه اونم وقتی هم رشته بوده باشه فکر میکنم بهتر درک متقابل داریم
    از طرفی اینکه می گن مدرک میگیری سطح توقعت بالا میره هم هست من واقعا نمیتونم قبول کنم همسرم دیپلم داشته باشه
    باز نمیدونم عاقلانه چیه
    تصمیم درست چیه
    من تک فرزند هم هستم و تمام فکر و ذکر خانواده منم برای همین تصمیم گیری من روی همه اثرگذاره

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5842
    تشکـر
    0
    تشکر شده 25 بار در 19 پست
    میزان امتیاز
    10

درسته...انتخاب نباید فقط احساس باشه یا فقط ازروی عقل...باید هردوتا باهم باعث انتخاب بشه
    میتونی با خانواده ها خیلی منطقی صحبت کنی...پدر و مادرت دوست دارن دلیلتو برای پدرو مادرت توضیح بده...اونارو راضی کن...بعدش بزار خانوادت ب خانواده عمت اطلاع بدن..ی کاری کن خونوادت پشت تو باشن ...فعلا هم جریان هم دانشگاهیتو ب کسی نگو ک بگن یکی دیگرو میخاسته و واس همین ب این جواب رد داده و تصمیمتو سرسری بگیرن و فک کنن هوس عشق و عاشقی با یکی دیگه افتاده تو سرت..اول اینو حل کن بعد یکی دو ماه جریان هم دانشگاهیتو مطرح کن

8. کاربران زیر از نیلوفرم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4062
    تشکـر
    60
    تشکر شده 115 بار در 69 پست
    میزان امتیاز
    10

من فکر می کنم که خودت دقیقا می دانی که چه کسی برایت مناسب هست و به قول معروف دلت با کی است
    البته من اصلا حدس نمی زنم که کدام طرف است هااااااا ولی حرفم بهت این است که در مورد ازدواجت کاملا ملاحظه و تعارف را کنار بگذار و به هیچ کس دیگر جز خودت و خوشبختی خودت فکر نکن
    ممکن است پسر عمه ات را دوست داشته باشی ولی به خاطر شرایط بهتر بخواهی به همکلاسی ات جواب مثبت بدهی
    یا همکلاسی ات را دوست داشته باشی و دلت برای پسر عمه بسوزد و ..
    ببین اصل حالت چه می گوید،،ملاحظه شرایط همکلاسی را نکن و تعارف با پسر عمه را بگذار کنار،،ببین با کدام بیشتر خوشحالی
    موفق باشی

10. کاربران زیر از سوزان بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6262
    تشکـر
    22
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سوزان نمایش پست ها
    من فکر می کنم که خودت دقیقا می دانی که چه کسی برایت مناسب هست و به قول معروف دلت با کی است
    البته من اصلا حدس نمی زنم که کدام طرف است هااااااا ولی حرفم بهت این است که در مورد ازدواجت کاملا ملاحظه و تعارف را کنار بگذار و به هیچ کس دیگر جز خودت و خوشبختی خودت فکر نکن
    ممکن است پسر عمه ات را دوست داشته باشی ولی به خاطر شرایط بهتر بخواهی به همکلاسی ات جواب مثبت بدهی
    یا همکلاسی ات را دوست داشته باشی و دلت برای پسر عمه بسوزد و ..
    ببین اصل حالت چه می گوید،،ملاحظه شرایط همکلاسی را نکن و تعارف با پسر عمه را بگذار کنار،،ببین با کدام بیشتر خوشحالی
    موفق باشی

دقیقا دلم برای پسر عمه ام میسوزه
    و از طرفی دلم با همکلاسی مه
    انگار در مورد پسر عمه ام توی معذوریت اخلاقی قرار میگیرم وقتی میبینمش وقتی با عمه ام برخورد دارم

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6262
    تشکـر
    22
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط نیلوفرم نمایش پست ها
    درسته...انتخاب نباید فقط احساس باشه یا فقط ازروی عقل...باید هردوتا باهم باعث انتخاب بشه
    میتونی با خانواده ها خیلی منطقی صحبت کنی...پدر و مادرت دوست دارن دلیلتو برای پدرو مادرت توضیح بده...اونارو راضی کن...بعدش بزار خانوادت ب خانواده عمت اطلاع بدن..ی کاری کن خونوادت پشت تو باشن ...فعلا هم جریان هم دانشگاهیتو ب کسی نگو ک بگن یکی دیگرو میخاسته و واس همین ب این جواب رد داده و تصمیمتو سرسری بگیرن و فک کنن هوس عشق و عاشقی با یکی دیگه افتاده تو سرت..اول اینو حل کن بعد یکی دو ماه جریان هم دانشگاهیتو مطرح کن

من قبلا با پدرم صحبت کرده بودم که از روی عقل باید تصمیم بگیرم و نه صرفا احساس پس در مورد احساسم به پسر عمه م سوال نکنن
    وقتی به پسر عمه ام نه گفتم و ارتباط قطع شده بود برای جند ماه به مادرم هم گفتم دلیل اوردم مشکلات بین من و پسر عمه ام رو گفتم اما مادرم زیر بار حرفای من نرفت

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد