نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: ذهن پریشان من

786
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6615
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ذهن پریشان من

سلام .من یه دختر 17 ساله هستم و امسال کنکور دارم. نتیجه کنکورم هم برای خودم و هم برای خانوادم بسیار مهمه. طوری که امسال پدرمادرم برای اسایش بیشتر من خونمون رو عوض کردن تا راحت تر درس بخونم.از طرفی هم میخوام حسابی درس بخونم و جواب زحمات پدرمادرم رو بدم و از طرفی هم واقعا نمیتونم بشینم سر درسم. من یه ادم خیلیییی منفی بینم که از کاه کوه میسازم و براحتی تمرکزمو از دست میدم. مثلا اگه پدرم تلفنشو جواب نده،ذهنم ناخوداگاه طرف بدترین اتفاقات ممکن میره. همین باعث میشه هرروز کلی فکرم مشغول باشه و اضطراب داشته باشم... و این که من با پسری دوست هستم و به شدت بهش علاقه مند و وابسته ام. جوری که خیلی ذهنمو به خودش مشغول کرده. دوست دارم همیشه پیشش باشم تو فکرم باهاش خیلی حرف میزنم. اگر یه ساعت دیر جوابمو بده یا باهام سرد برخورد کنه کل روز رو بهم میریزم. ولی خانوادمم اینو نمیدونن.من به شدت نگرانم که ازین موضوع خبردار شن و از چشمشون بیفتم.حتی یه بار سعی کردم به مامانم بگم ولی باهام برخورد خوبی نداشت. خلاصه اینکه هرروز با کلی فکرای بیخود از خواب پا میشم،با کلی ترس با کلی نگرانی.و اصلا نمیتونم درس بخونم.
    یه جوراییم انگار اون انگیزه ای که قبلا درونم بود دیگه نیست،دوست دارم حداقل امسال حالم خوب باشه تا بتونم باعث افتخار پدر مادرم بشم. لطفا کمکم کنید چجوری ذهنمو مدیریت کنم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : ذهن پریشان من

دوست عزیز شما نمیتونید ذهنتونو مدیریت کنید

چون چیزی رو توش قایم کردید که هر روز از فاش شدنش میترسید ...

در این سن داشتن رابطه عاطفی روی احساسات شما خیلی اثر میگذاره و شما باید اول از هر چیزی فکری برای این رابطه بکنید

تا وقتی که نتونید این مورد رو فیصله بدی نمیتونی خیلی راحت و آسده به درس و زندگیت برسی

پس اول عامل استرس و نگرانی رو از بین ببر بعد میبینی به زندگی طور دیگه ای نگاه خواهی کرد

شاید در این مورد به من ایراد بگیرید که چرا زودی میگم باید این رابطه کات بشه ....؟

واسه اینکه ما در کشور ایران هستیم که این روابط بسیار محدود و در چهارچوبه و چون شما راهی برای ابرازش ندارید

اینطوری در خودتون قایمش کردید و این پنهان کردن درون و ذهنت رو حسابی درگیر و مشغول کرده
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6615
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی ممنون بخاطر پاسختون
    بله من کلا خیلی ادم احساسی هستم. ولی از اول حس زیادی نسبت به پسرا نداشتم. ولی الان یه قسمت عظیم از زندگیم به همین پسر اختصاص پیدا کرده. واقعا نمیتونم رابطمو باهاش قطع کنم.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5950
    تشکـر
    80
    تشکر شده 174 بار در 83 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام
    الان تو، تو اوج احساساتی که اقتضای سنته بعدها حسرت امروز و این شانست واسه پیشرفت و درس رو میخوری حتی اگه سراسری قبول بشی حسرت اینو میخوری که میتونستی رشته بهتری قبول بشی ولی واسه این رابطه از دستش دادی
    اکثر همسنای تو بازیگوشن تو درس خوندن و حتی اگه رابطه ای درکار نباشه باز درس نمیخونن این تذکری که به خودت میدی معلوم میکنه آدم مسئولیت پذیری هستی و بازیگوش نیستی که خیلی ویژگی مثبتیه واسه موفقیتت .
    سالها بعد ممکنه از کسی که امروز عاشقشی بخاطر شکستهایی که واسه این عشق تحمل کردی متنفر بشی حتی اگه اونم عاشقت باشه.
    فرصت رو از دست نده واسه عشق وقت زیاده ولی موفقیت فقط ممکنه یکبار دره خونتو بزنه.
    امضای ایشان
    تویی که مرا در سقوط می بینی
    آیا تاکنون اندیشیده ای
    شاید خود وارونه ایستاده ای؟...

5. کاربران زیر از آنارشیست بابت این پست مفید تشکر کرده اند

a.a

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6615
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بله حق با شماست.ولی من هیچ کدوم رو نمیخوام از دست بدم. آخه میدونید اگر بخوام کات کنم هم 2،3 ماهی دوباره حالم بد میشه و من وقتی برای از دست دادن ندارم...
    ولی خب مشکل من فقط این نیست. وقتی تو هرکاری چه درس خوندن چه چیز دیگه ای، از بقیه عقب تر باشم یا یکم تلاش بکنم ولی نتیجه نده، ناخوداگاه ازش فرار میکنم!الانم بجای درس خوندن فقط ازش فرار میکنم.میدونم که بعدا هم حسرت میخورم...
    کاش این روزای مسخره زودتر تموم شه

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    5704
    تشکـر
    75
    تشکر شده 416 بار در 244 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط a.a نمایش پست ها
    سلام .من یه دختر 17 ساله هستم و امسال کنکور دارم. نتیجه کنکورم هم برای خودم و هم برای خانوادم بسیار مهمه. طوری که امسال پدرمادرم برای اسایش بیشتر من خونمون رو عوض کردن تا راحت تر درس بخونم.از طرفی هم میخوام حسابی درس بخونم و جواب زحمات پدرمادرم رو بدم و از طرفی هم واقعا نمیتونم بشینم سر درسم. من یه ادم خیلیییی منفی بینم که از کاه کوه میسازم و براحتی تمرکزمو از دست میدم. مثلا اگه پدرم تلفنشو جواب نده،ذهنم ناخوداگاه طرف بدترین اتفاقات ممکن میره. همین باعث میشه هرروز کلی فکرم مشغول باشه و اضطراب داشته باشم... و این که من با پسری دوست هستم و به شدت بهش علاقه مند و وابسته ام. جوری که خیلی ذهنمو به خودش مشغول کرده. دوست دارم همیشه پیشش باشم تو فکرم باهاش خیلی حرف میزنم. اگر یه ساعت دیر جوابمو بده یا باهام سرد برخورد کنه کل روز رو بهم میریزم. ولی خانوادمم اینو نمیدونن.من به شدت نگرانم که ازین موضوع خبردار شن و از چشمشون بیفتم.حتی یه بار سعی کردم به مامانم بگم ولی باهام برخورد خوبی نداشت. خلاصه اینکه هرروز با کلی فکرای بیخود از خواب پا میشم،با کلی ترس با کلی نگرانی.و اصلا نمیتونم درس بخونم.
    یه جوراییم انگار اون انگیزه ای که قبلا درونم بود دیگه نیست،دوست دارم حداقل امسال حالم خوب باشه تا بتونم باعث افتخار پدر مادرم بشم. لطفا کمکم کنید چجوری ذهنمو مدیریت کنم؟
    سلام

ببین دختر گلم ممکنه در مورد عدم تمر کز که میگی ممکنه add Or Adhd داشته باشی (عدم تمرکز و توجه - پیش فعالی) داشته باشی که یک مشاور میتونه خیلی خوب کمکت کنه(نوروفیدبک)

در مورد رابطه با اون آقا پسر و.... نیز میفهممت ولی خوب قبول کن تو این سن وسال کارهای واجب تری داری که باید انجام بدی حتما مثل درس خواندن اونم فقط و فقط برای خودت و آینده بهتری که برای

خودت میتونی بسازی بعدش خشنودی پدر و مادر و...... تازه این آقا پسر هم اگه واقعا دوست داشته باشه بنظر میاد که برای همین آینده بهتر باید تو رو تشویق به آماده سازی درسی کنه نه دیت و قرار و....

حتما یک مشاور خوب خانم برو(حضوری) تا راحتت کنه و آماده بشی برای کنکور. خدا قوت موفق باشی عزیز

سوالی داشتی لطفا و حتما نقل قول کن.سپاس

8. کاربران زیر از فرشاد1020 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

a.a

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6615
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد1020 نمایش پست ها
    سلام

ببین دختر گلم ممکنه در مورد عدم تمر کز که میگی ممکنه add Or Adhd داشته باشی (عدم تمرکز و توجه - پیش فعالی) داشته باشی که یک مشاور میتونه خیلی خوب کمکت کنه(نوروفیدبک)

در مورد رابطه با اون آقا پسر و.... نیز میفهممت ولی خوب قبول کن تو این سن وسال کارهای واجب تری داری که باید انجام بدی حتما مثل درس خواندن اونم فقط و فقط برای خودت و آینده بهتری که برای

خودت میتونی بسازی بعدش خشنودی پدر و مادر و...... تازه این آقا پسر هم اگه واقعا دوست داشته باشه بنظر میاد که برای همین آینده بهتر باید تو رو تشویق به آماده سازی درسی کنه نه دیت و قرار و....

حتما یک مشاور خوب خانم برو(حضوری) تا راحتت کنه و آماده بشی برای کنکور. خدا قوت موفق باشی عزیز

سوالی داشتی لطفا و حتما نقل قول کن.سپاس

خیلی ممنونم از جواب شما.اتفاقا تشویقم میکنه و تو بعضی درسا که میتونه کمکم میکنه.
    خیلی وقته که میخوام برم پیش یه مشاور. ولی کسی رو نمیشناسم. شما اگه مشاور خانم خوب میشناسید لطفا بهم معرفی کنید.متشکرم

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    5704
    تشکـر
    75
    تشکر شده 416 بار در 244 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط a.a نمایش پست ها
    خیلی ممنونم از جواب شما.اتفاقا تشویقم میکنه و تو بعضی درسا که میتونه کمکم میکنه.
    خیلی وقته که میخوام برم پیش یه مشاور. ولی کسی رو نمیشناسم. شما اگه مشاور خانم خوب میشناسید لطفا بهم معرفی کنید.متشکرم
    عزیز

من متاسفانه کسی رو در ایران نمیشناسم ولی خوب مدیریت این سایت یا مراکز دانشگاهی حتما میتونن راهنماییت کنن.موفق باشی

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6615
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد1020 نمایش پست ها
    عزیز

من متاسفانه کسی رو در ایران نمیشناسم ولی خوب مدیریت این سایت یا مراکز دانشگاهی حتما میتونن راهنماییت کنن.موفق باشی
    بازم خیلی ممنونم از شما

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد