نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: مشکل انتخاب( لطفا کمک کنید)

1909
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6717
    تشکـر
    3
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل انتخاب( لطفا کمک کنید)

من دختری 25 ساله هستم لیسانس دارم و فعلا جایی مشغول به کار هستم. در خانواده ای متوسط بزرگ شده ام. الان خواستگاری دارم که لیسانس داره و مدت 4 سال خارج از ایران بوده برای تحصیل رفته بوده ولی به دلیل مشکل مالی کار کرده و درسش رو ادامه نداده و میگه به خاطر من داره برمیگرده به ایران و میخواد اینجا کار پیدا کنه و زندگی رو از صفر شروع کنه. خانه نداره ماشین نداره حامی مالی نداره فقط عشقی بیش از اندازه نسبت به من داره. نسبت دوس داشتن و علاقه من نسبت به اون 30 درصد هست. استخاره هم کردم بد اومده. الان چیکار کنم؟ اگه با این شخص ازدواج کنم امکان داره در آینده چه مشکلاتی برای من پیش بیاد؟

2. کاربران زیر از sare بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6707
    تشکـر
    3
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : مشکل انتخاب( لطفا کمک کنید)

منم مثل شما سر دو راهیم استخاره با قرآن گرفتم نوشت هرگز انجام نده اما نمیدونم چرا نمیتونم بیخیالش بشم

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6707
    تشکـر
    3
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

بنظرم باید خوب بشناسیش ! بعضی از ما مردا اگه دیده بشیم اگه مورد محبت قرار بگیریم خیلی کارا میکنیم من خودم قبلا خیلی تنبل بودم بعد اشنایی شخص مورد نظرم خیلی مراقبم بود روز به روز بهتر شدم . چیزی که میخوام بگم اینه که شاید بعد ازدواج به همه این چیزایی که نداره برسه پس نگران مالش نباش اما استخاره رو نمیدونم این مشکل منم هست و عقلم بیشتر قد نمیده شرمنده خواهر جان

5. کاربران زیر از hellboy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6717
    تشکـر
    3
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون شما لطف دارین

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    تشکر شده 1,137 بار در 614 پست
    میزان امتیاز
    11

سع ي كن با منطق تصميم بگير شما علاقتون به ايشون 30 درصده اگه از نظر منطقي مشكلي باهاش نداريد و صحبتهاتون رو كرديد و در مورد همه چي صحبت كرديد و نظر خانوادتو ن رو هم پرسيديد اونوقت تصميم بگيرديد فقط علاقه واسه شروع يه زندگي كافي نيست شما بايد ببيني ميتوني با شرايط ايشون كنار بياي يا نه ايشون هم همينطور

8. کاربران زیر از محمدزاده بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6717
    تشکـر
    3
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط محمدزاده نمایش پست ها
    سع ي كن با منطق تصميم بگير شما علاقتون به ايشون 30 درصده اگه از نظر منطقي مشكلي باهاش نداريد و صحبتهاتون رو كرديد و در مورد همه چي صحبت كرديد و نظر خانوادتو ن رو هم پرسيديد اونوقت تصميم بگيرديد فقط علاقه واسه شروع يه زندگي كافي نيست شما بايد ببيني ميتوني با شرايط ايشون كنار بياي يا نه ايشون هم همينطور
    من احساسم نسبت به این آدم خیلی کم اما اون خیلی دوسم داره. من تردید دارم که میتونم در آینده در مقابل مشکلات دوام بیارم یا نه؟؟؟ و اینکه اون همش میگه من با دلم تصمیم گرفتم تو هم با دلت تصمیم بگیر

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5789
    تشکـر
    4
    تشکر شده 8 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

عزيزم به نظرم هركس براي ازدواج بايد يه سري ملاكهايي داشته باشه و بعد طرف مورد نظرش رو نسبت به اون معيارها منصفانه بسنجه و از روي احساسات تصميم نگيره. شما بايد ببيني كه ثروت چقدر برات تو زندگي مهمه و يا مثلا اخلاق، تيپ و ظاهر، خانواده، تحصيلات، شغل، مذهب و ....
    بعد ميتوني تمام اينها رو ليست كني و بهشون درصد بدي. مثلا خانواده ۵۰ درصد برات مهمه و خانواده ي طرف ۴۰ درصد ميگيرن و همينطور چيزهاي ديگه. بعد كه روي كاغذ بياري خودت با يك نگاه ميتوني بفهمي كه خواستگارت به دردت ميخوره يا نه. استخاره هم در چنين جايي لازم نيست. اينجا عقل ميتونه حكم كنه. استخاره در جايي هست كه شما بين دو راهي بموني و واقعا نتوني تشخيص بدي كه اين راه بهتره يا اون راه!!!!
    كتاب جوانان و انتخاب همسر نوشته ي آقاي علي اكبر مظاهري كمك خيلي زيادي ميتونه بهتون بكنه.

11. کاربران زیر از شقايق بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6717
    تشکـر
    3
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شقايق نمایش پست ها
    عزيزم به نظرم هركس براي ازدواج بايد يه سري ملاكهايي داشته باشه و بعد طرف مورد نظرش رو نسبت به اون معيارها منصفانه بسنجه و از روي احساسات تصميم نگيره. شما بايد ببيني كه ثروت چقدر برات تو زندگي مهمه و يا مثلا اخلاق، تيپ و ظاهر، خانواده، تحصيلات، شغل، مذهب و ....
    بعد ميتوني تمام اينها رو ليست كني و بهشون درصد بدي. مثلا خانواده ۵۰ درصد برات مهمه و خانواده ي طرف ۴۰ درصد ميگيرن و همينطور چيزهاي ديگه. بعد كه روي كاغذ بياري خودت با يك نگاه ميتوني بفهمي كه خواستگارت به دردت ميخوره يا نه. استخاره هم در چنين جايي لازم نيست. اينجا عقل ميتونه حكم كنه. استخاره در جايي هست كه شما بين دو راهي بموني و واقعا نتوني تشخيص بدي كه اين راه بهتره يا اون راه!!!!
    كتاب جوانان و انتخاب همسر نوشته ي آقاي علي اكبر مظاهري كمك خيلي زيادي ميتونه بهتون بكنه.
    همه این موارد رو نوشتم و لیست کردم اما به هیچ نتیجه ای نرسیدم نمیتونم تمرکز کنم و نتیجه بگیرم

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط sare نمایش پست ها
    من احساسم نسبت به این آدم خیلی کم اما اون خیلی دوسم داره. من تردید دارم که میتونم در آینده در مقابل مشکلات دوام بیارم یا نه؟؟؟ و اینکه اون همش میگه من با دلم تصمیم گرفتم تو هم با دلت تصمیم بگیر
    عزيزم اين اشتباهه اولا بدون علاقه ميتوني يه عمر باهاش زندگي كني؟؟؟؟؟؟؟؟؟يعني علاقه اي ممكنه بوجود بياد؟علاقه در كنار منطق .به نظر من اول منطق مهمه شرط لازم علاقه دوطرفه عزيزدلم

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6717
    تشکـر
    3
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط محمدزاده نمایش پست ها
    عزيزم اين اشتباهه اولا بدون علاقه ميتوني يه عمر باهاش زندگي كني؟؟؟؟؟؟؟؟؟يعني علاقه اي ممكنه بوجود بياد؟علاقه در كنار منطق .به نظر من اول منطق مهمه شرط لازم علاقه دوطرفه عزيزدلم
    به هیچ عنوان نمیتونم جواب قاطعانه بله یا نه رو بگم. به هیچ وجه نمیتونم به یک جواب قاطع و قانع کننده برسم گیج شدم. مشاوره هم رفتم اما نتیجه ای نداشت.

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5789
    تشکـر
    4
    تشکر شده 8 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

يه روز ديگه اين كار رو دوباره انجام بده. سعي كن تمركز كني و بي طرف امتياز بدي. فقط به خواسته ي خودت توجه كن و بدون حس ترحم و علاقه امتياز بده. اين بهترين روشه. اگه نمي توني اين كار رو انجام بدي ميتوني به مشاوره مراجعه كني تا اونا با انجام يه سري تست بهت بگن كه به درد هم ميخوريد يا نه.

16. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6717
    تشکـر
    3
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شقايق نمایش پست ها
    يه روز ديگه اين كار رو دوباره انجام بده. سعي كن تمركز كني و بي طرف امتياز بدي. فقط به خواسته ي خودت توجه كن و بدون حس ترحم و علاقه امتياز بده. اين بهترين روشه. اگه نمي توني اين كار رو انجام بدي ميتوني به مشاوره مراجعه كني تا اونا با انجام يه سري تست بهت بگن كه به درد هم ميخوريد يا نه.
    چشم این کار رو دوباره انجام میدم. اما به مشاور مراجعه کردم هیچ نتیجه ای نداشته

17. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط sare نمایش پست ها
    به هیچ عنوان نمیتونم جواب قاطعانه بله یا نه رو بگم. به هیچ وجه نمیتونم به یک جواب قاطع و قانع کننده برسم گیج شدم. مشاوره هم رفتم اما نتیجه ای نداشت.
    يكم به خودت فرصت بده عجله نكن صبر داشته باش صبر كليد همه مشكلاست

18. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6231
    تشکـر
    1,518
    تشکر شده 566 بار در 230 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام عزیزم
    ب نظرم اول باید ببینی ازنظر اخلاقی و منطقی چقدر ب هم میخورید اگه ازین نظر مشکلی ندارید بعدش میتونی خواسته های دیگه ات رو اولویت بندی کنی
    ازلحاظ مالی هم باید ب خودت نگاه کنی ببینی چقدر واست اهمیت داره.
    خود من کسی رو انتخاب کردم ک هیچ پشتوانه مالی نداره و از اول رو پای خودش وایساده . الانم ک نامزدیم نه خونه داره ن ماشین ن پس انداز درستو حسابی
    از انتخابم خیلی راضی ام چون میدونم بلده رو پای خودش وایسه این واسه من خیلی اهمیت داره. مهم اینه ک مشکل اخلاقی نداشته باشید... مشکل مالی با تحمل یکم سختی درست میشه به شرطی ک طرف مقابلت تلاش خودشو بکنه
    اما عزیزم بازم میگم باید ب خودت نگاه کنی ببینی چقدر میتونی با مشکلات مالی کنار بیای...

19. کاربران زیر از naz gol بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد