نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: دوست داشتن زیاد

1432
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4128
    تشکـر
    12
    تشکر شده 175 بار در 127 پست
    میزان امتیاز
    10

دوست داشتن زیاد

موضوع : دوست داشتن زیاد

با سلام

من با یکی از دوستانم که همکلاسی من بود و در کلاس با هم بودیم متاسفانه من ایشون رو خیلی دوست دارم و تنها رفیق و هم صحبت من هست و ما حتی بعد از اتمام ترم هم باهم از طریق چت و ... در ارتباط بودیم اما متاسفانه امروز ارتباطشو به دلایل شخصی خودش قطع کرد و من نمیتونم مثل قبل همیشه باهاش از طریق لاین در ارتباط باشم .

من بهش عادت کرده بودم . حتی همان پارسالی که شناختمش و باهم دوست صمیمی شدیم . اما الان هم محل تحصیلمان جداست و هم ارتباطمان قطع
    مدام هم خاطراتم با او جلو چشام میاد و مرا اذیت میکنه .

نمیدونم و بعضی مواقع فکر میکنم شاید هیچ وقت باهاش اشنا نشده بودم . البته ایشون دخترن نیستن . ولی بالاخره به عنوان یه دوست بسیار صمیمی برای من بود
    نمیدونم الان چکار کنم و خیلی بابت این قضیه ناراحتم . نظراتتون رو بگید

باتشکر
    امضای ایشان
    "اگر امیدی نداری ... امید بساز "
    "あなた
    望を作る希望しない場合は"
    ..........................................
    "

2. کاربران زیر از aikido بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6803
    تشکـر
    20
    تشکر شده 16 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : <<< نظرات شما درباره ی ....

اینو بدون اگه کسی نخواد بمونه نمیمونه و بهانه تراشی میکنه واسه رفتن،شما سعی کردی باهاش در ارتباط باشی اما فاصله میگیره،اگه فک میکنی بتونی بازم باهاش در ارتباط بشی تلاش کن اما اگه نخواست سعی کن بااین موضوع کنار بیاین

4. 2 کاربران زیر از aysan 92 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط aikido نمایش پست ها
    با سلام

من با یکی از دوستانم که همکلاسی من بود و در کلاس با هم بودیم متاسفانه من ایشون رو خیلی دوست دارم و تنها رفیق و هم صحبت من هست و ما حتی بعد از اتمام ترم هم باهم از طریق چت و ... در ارتباط بودیم اما متاسفانه امروز ارتباطشو به دلایل شخصی خودش قطع کرد و من نمیتونم مثل قبل همیشه باهاش از طریق لاین در ارتباط باشم .

من بهش عادت کرده بودم . حتی همان پارسالی که شناختمش و باهم دوست صمیمی شدیم . اما الان هم محل تحصیلمان جداست و هم ارتباطمان قطع
    مدام هم خاطراتم با او جلو چشام میاد و مرا اذیت میکنه .

نمیدونم و بعضی مواقع فکر میکنم شاید هیچ وقت باهاش اشنا نشده بودم . البته ایشون دخترن نیستن . ولی بالاخره به عنوان یه دوست بسیار صمیمی برای من بود
    نمیدونم الان چکار کنم و خیلی بابت این قضیه ناراحتم . نظراتتون رو بگید

باتشکر

به به دوست قدیمی رسیدن بخیر ...

خب در مورد سوالتون باید گفت که زیاد نگران لاین و .. نباشید چون به هرحال اینطور که صحبت شده تا

یک ماه دیگه تمامشون فیلتر میشن ... پس به هرحال این اتفاق میفته ولی انس گرفتن شما میتونه یک حالت خاص برای شما باشه

که روی رفتار و علاقه و انس گرفتن دوستانتون حساس هستید ... خب باید این موضوع رو برای همیشه برای خودت حل کنی

چون وابستگی برای فرار از تنهایی و رسیدن به ارامشه و ریشه هر چیزی میتونه دلیلی برای بروز رفتارهایی بشه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

وابستگی چیست؟
    زیگموند فروید می گوید ریشه تمام مشکلات انسان را باید در ضمیر ناخودآگاه جست و جو کرد و شروع این مشکلات از دوران کودکی است. نیازهای برآورده نشده دوران کودکی در قسمت ناخودآگاه بایگانی می شوند. وابستگی تنها درگیری ذهنی نیست بلکه احساسی از اعماق وجود ماست برای به دست آوردن، حفظ کردن و نگه داشتن و مکانیزیمی طبیعی است تا زمانی که برای رسیدن به استقلال فردی و روانی نیاز باشد.وابستگی به تنهایی بد نیست اما وابستگی بدون حد و مرز به شدت مضر و مخرب است. مزاحم ترین و بدترین افکار ما وابستگی هایمان هستند که معمولا به ندرت متوجه آنها می شویم زیرا باورهای ساده ای هستند که به اشتباه آنها را حقیقت می پنداریم.

ریشه وابستگی در چیست؟

اکثر ناراحتی های ما از امیدهای واهی و وابستگی های خود ما سرچشمه می گیرند. واقعیت این است که پس از ترک وابستگی ها بدون شک آزادی و شادی های فراوان به سوی ما سرازیر می شوند. می توانیم به چیزی نیاز داشته باشیم اما وابسته آن نباشیم.زمانی که احساس دلتنگی می کنیم سراغ فرد مورد علاقه مان می رویم تا به آرامش رسیده و مجددا به شرایط روحی مناسبی برسیم. اما اگر در آن زمان او گرفتار بود یا خسته یا به هر دلیل دیگر نمی توانست ما را ببیند چه می شود؟ از رفتار او چه برداشتی می کنیم؟ آیا ما می خواهیم او را ببینیم صرفا برای خود او و برای دیدنش یا می خواهیم او را ببینیم تا به این وسیله خلایی که در وجودمان ایجاد شده را پر کنیم؟

شکست های ما یکی از مهم ترین علل وابستگی هستند. بزرگی معتقد است «همه ما در ناخودآگاه مان از این که به تنهایی کافی و کامل نیستیم در عذابیم.» تمام درد و رنج های ما از درون خودمان نشات می گیرند. مساله ای که باید با آن کنار بیاییم وابستگی های درونی خود ماست، رها شدن از آنها یعنی آزادی، یعنی زندگی شاد و سالم.

وابستگی چند نوع است؟

وابستگی سالم: در وابستگی سالم، فرد در زمان مناسب و در صورتی نیاز، مستقیما درخواست کمک می کند. در روابط با دیگران احساس امنیت، اعتماد و علاقه به میزان کافی وجود دارد. روابط سالم و در حد اعتدال بوده و هریک از طرفین در رابطه برای دیگری ارزش و اهمیت قایل هستند. طرفین در عین حال که به نیازهای خود توجه دارند، حس محبت و همدلی را نیز از طرف مقابل خود دریغ نمی کنند.وابستگی ناسالم: در وابستگی ناسالم فرد سعی دارد طرف مقابل را تحت کنترل و نفوذ خود قرار دهد و به دلیل ترس از طردشدن مانند یک قربانی چنین روابطی را تحمل می کند.

چرا وابسته می شویم؟

هستند افرادی که از زمان کودکی می آموزند کسی موظف به انجام امور مربوط به ما نیست اما گاهی شرایطی پیش می آید که به کمک فرد دیگری نیاز پیدا می کنیم. در چنین شرایطی در عین باور توانایی های شخصی خود و حفظ اعتماد به نفس می توانیم از فرد مناسبی درخواست کمک کنیم.

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4128
    تشکـر
    12
    میزان امتیاز
    10

نظرات شما دوستان درست و قابل احترامه

من خود قبلا در همین سایت مشاوره میدادم که به دلایلی دیگه این امکان برام وجود نداشت .

در مورد این موضوع هم باید بگم نمیتونم این علاقه و وابستگی به اون فرد رو از خودم جدا کنم . چون در من ریشه کرده . این دوست هم مرا دوست داره و علاقه دو طرفست
    اما به دلایل شخصی خودش دیگه نمیتونه از طریق چت و .. با من در ارتباط باشه و همکلاسم نیستیم متاسفانه
    همین دوری از دوست باعث میشه خاطراتم با اون جلو چشمام ظاهر بشه و منو ناراحت میکنه
    مخصوصا در محیطایی که باهم قبلا اونجا حضور داشتیم
    البته تا نه یا ده ماه اینده دوباره این ارتباطه بوجود میاد اما من تو این مدت با ناراحتیم نمیتونم کنار بیام و دوریشو تحمل کنم
    امضای ایشان
    "あなた
    望を作る希望しない場合は"
    "

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4128
    تشکـر
    12
    میزان امتیاز
    10

دوستان نظری ندارن؟
    امضای ایشان
    "あなた
    望を作る希望しない場合は"
    "

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد