نمایش نتایج: از 1 به 17 از 17

موضوع: خلا دوستی

1882
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7183
    تشکـر
    226
    تشکر شده 122 بار در 50 پست
    میزان امتیاز
    10

خلا دوستی

سلام خدمت تمامی دوستان سایت مشاور!
    من به تازگی با این سایت آشنا شدم و واقعا خوش حالم که همچین سایت خوبی ربای کمک به کسانی که مشکل دارند راه اندازی شده.
    من هم مشکلی دارم که بهتر دونستم تا با شما مطرح کنم تا کمک کنید.

مشکل من در ارتباط با دیکران و دوست شدن با دیگران و صحبت کردن با دیگرانه! ( خیلی خیلی کلی گفتم)

حالا می خوام توضیح بدم:
    همون طور که میدونید مدرسه ها دو سه هفته ای هست که باز شده و بنده هم در سال سوم دبیرستان که از نظر تحصیلی سال بسیار مهمی هست در حال تحصیل هستم.
    اما متاسفانه هیچ دوستی ندارم... از بین بچه های کلاس تنها چند درصدشون رو می شناسم و یه آشناییت دوری داریم ولی بقیه رو اصلا نمیشناسم.
    خیلی تنهام و واقعا دارم رنج می برم. همه ی بجه ها با دوستای خودشون هستن اما من همیشه تنهام.
    اگرم بخوام با کسی دوست بشم واقعا بلد نیستم چه جوری باید برم جلو و دوست بشم! واقعا نمی دونم.

مسئله ی دیگری که هست اینه که اصلا نمی تونم سر صحبت رو باز کنم. حتما باید دیگری یه حرفی بزنه تا من اونو ادامه بدم. بعضیا رو می بینم هر ثانیه یه موضوغ جدید برای صحبت دارن ولی من اصلا نمی تونم.
    مثلا در خارج از مدرسه تونستم با یکی دوست بشم! اما هر وقت با هم میریم بیرون فقط اون حرف میزنه. من اصلا نمی تونم در مورد چیزی حرف بزنم.

فقط یک نکته ی دیگه ای هم که هست. من به شدت مشکل کمبود عاطفی و کمبود توجه دارم . مثلا همیشه تو فکرم اینه که سر کلاس فلان چیز رو میگم( حتی اگر باعث بشه شخصیتم خراب بشه) تا بچه ها بخندن و من تو چشم بیام.

حالا با این تفاسیر لطفا منو کمک کنید.( البته اگه نکته ای رو درست نگفتم بفرمایید تا توضیح بیشتر بدم)

به صورت مختصر هم سوالاتی که توذهنم هست رو مطرح می کنم تا بتونید بهتر کمکم کنید.
    1- چه جوری با کسی دوست بشم؟و با هاش چه طوری ارتباط برقرار کنم؟
    2- چه جوری در بین بچه های کلاس دیده بشم و منو به حساب بیارن؟
    3- چیکار کنم بتونم سر صحبت رو با دیگران باز کنم؟ چه جوری باید صحبت کنم؟
    4-

2. 2 کاربران زیر از MMB بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : خلا دوستی

سلام دوست من
    من برای سوالات کلا این جوابا رو دارم:

-اولا سعی کن خودت باشی همینجور که هستی، لازم نیست همه حرفا و کارات بی عیب و نقص باشه تا بقیه قبولت کنن
    نباید مدام به این فکر کنی بقیه درموردت چی فکر میکنن...

- کلا به هرنحوی که با بقیه رفتار کنی اونام باهات رفتار میکنن پس:
    1. با بقیه با احترام حرف بزن، 2. اما در عین حال راحت باش تا بقیه هم باهات راحت باشن...

- برای اینکه سر صحبت رو بابقیه باز کنی، دنبال موضوعات و نقاط مشترک بین خودت و طرف مقابلت باش

- سعی کن تو برنامه های گروهی مدرسه فعال تر باشی و کلا فعالیتای داوطلبانه انجام بدی ، اینطوری بیشتر دیده میشی

- درکل بهت توصیه میکنم بیشتر دنبال عضویت تو یه
    گروه دوستی باش تا دنبال پیدا کردن یک دوست صمیمی

موفق باشی
    امضای ایشان

4. 3 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7147
    تشکـر
    152
    تشکر شده 15 بار در 14 پست
    میزان امتیاز
    10

ممنون برای این پست منم همین مشکلو دقیقا دارم
    همه خصوصیات و چیزایی که شما نوشتی توی منم وجود داره

6. کاربران زیر از Dance _ Star بابت این پست مفید تشکر کرده اند

MMB

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

بهتره سعی نکنین کسی باشین تا توجه فرد خاصی یا افراد زیادی رو جلب کنین خودتون باشین ریلکس باشین ، رک بودن و صداقت خوبه سرتون رو همیشه بالا بگیرین تا اعتماد بنفستون بالا بره شونه هارو شل کنین و بدین پاین تا احساس ریلکس بودن داشته باشین ، گاردتون رو بیارین پاین و از حالت تهاجمی خارج شین خنده هم از رو لباتون یادتون نره

هیچ وقت هم از حرفهای که میاد تو ذهنت و میخوای بگی خجالت نکش حتی اگه از نظر خودت غیر منطقی و رویای باشه ، کودک درونت هم آزاد کن تا شادی کنه ، احساساتت هم بیان کن سرکوبشون نکن

8. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

MMB

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7183
    تشکـر
    226
    میزان امتیاز
    10

ممنون از همه ی دوستان!
    پاسخ هایی که دادید واقعا مفید بود
    اما من واقعا سردرگم شدم! اخه چه جوری وارد یک گروه دوستی بشم؟
    همش تو فکرم اینه که دیگران در موردم چی فکر می کنن
    همش هم فک میکنم منو ادم حساب نمی کنن و کارای من براشون مسخره است!
    متاسفانه تو کلاس کسی رو پیدا نمی کنم که مثل خودم باشه!
    تو کلاس های دیگه هستن افرادی! اما واقعا نمیدونم چه جوری باید پا پیش بذارم و باهاشون دوست بشم
    در هنگاگ صحبت هم یک دفعه انگار ذهنگ قفل میشه و هرچی فکر میکنم چیزی برای گفتگو به نظرم نمیاد...
    واقعا از خودم نا امیدم...
    یکی از بچه های توی محلمون رو میشناسم که با وجود سن کمش که حدود 14سالشه خیلی راحت با همه دوست میشه و همه جا میشناسنش!
    اما همونجایی که اون در عرض یک ساله اومده و با همه اشنا شده من تقریبا از بچگی هستم اما کسی به من توجهی نمی کنه!
    اصلا اعتماد به نفس ندارم... همیشه دیگران رو برتر از خودم میبینم.
    کارهای خودم رو به خاطر دیگران عقب میندازم...
    واقعا از خودم.....
    خیلی دوست داشتم منم اعتماد به نفس داشتم و هر جا میرفتم سریع با همه دوست میشدم...
    حالا به نظرتون راهی هست که منم ادم بشم؟ یا باید همیشه در این زنگی تنها باشم و کسی به حسابم نیاره حتی خودم...
    لطفا کمکم کنید

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7183
    تشکـر
    226
    میزان امتیاز
    10

از دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارن یا چیزی میدونن یا خودشونم قبلا همچین مشکلی داشتن تقاضا می کنم بیان و ما رو یاری کنند
    اخه این فقط مشکل من نیست! خیلیای دیگه هم همچین مشکلاتی دارن!
    منتظر کمکتون هستم...

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3230
    تشکـر
    170
    تشکر شده 72 بار در 41 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام
    به خودتون این توفیقو بدین که سمینار برگزار کنین اونم بصورت تعاملی برای شروع از اجرا جلوی اینه شروع کنین بعد از خودتون فیلم بگیرین بعد در خانه برای خانواده اجرا کنین کمی سخته ولی میانبر خوبیست . مطمئنا اگه خودتون از خودتون راضی بشین مشکل حله چون بقیه هم حتما می پسندن . یه رازی وجود داره اگه راجع به خودت مثبت فکر کنی انرژی اون به دیگران منتقل میشه .
    امضای ایشان
    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ماعدم ماست

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7183
    تشکـر
    226
    میزان امتیاز
    10

سلام
    ممنونم از شما
    فقط منظورتون چیه که سمینار اجرا کنم؟ دقیقا باید چیکار کنم؟
    و با جمله ی اخرتون کاملا موافقم!

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7183
    تشکـر
    226
    میزان امتیاز
    10

دوستان همونطور که گفتم بنده تازه بازاین سایت اشنا شدم و هنوز بچه های سایت و مدیران رو نمی شناسم
    اما!
    می خواستم اینو بگم که...
    اگر واقعاً برای کمک به کسی این سامانه رو راه اندازی کردین پاش وایستید و جواب ما بدبخت بیچاره هارو بدید! اگر هم که نه پس همون اول بگید ما به این سایت امیدوار نشیم و وقتمون رو الکی هدر ندیم
    در پایان اگر توهینی شد عذر خواهی می کنم واقعا قصد توهین تداشتم
    اما من رو هم درک کنید
    با این شرایط بد روحی امیدوار بودم که تو این سایت راه حل مشکلاتم رو پیدا می کنم.

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

من بر عکس نغمه خانوم گروه های دوستی رو نمیپسندم چون وقتی وارد یک گروه میشی اگه اون گروه یک کار غلط رو انجام بدن ، انجام اون کار برا شما خیلی راحت تره حتی از خودتون نمیپرسین آیا این کار درسته یا نه و تو رو دربایستی میمونین ، البته گروه های دوستی خوب هم هستن ، اما من گروه ها رو نمیپسندم چون مثل یه پارادایم میمونن البته این نظر شخصیه منه

به دو روش هم میشه برا خودت دوست پیدا کنی : 1- انتخابی 2- اتفاقی سعی کن تو دوستاتو انتخاب کنی

15. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

MMB

16. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

16 روش برای انتخاب بهترین دوست

۱٫ دوستیابی کنید

این پایه کار است. ایجاد ارتباطات خوب چیزی جز دوستیابی نیست. وقتی می‌خواهید به کسی نزدیک شوید، بپرسید، «اگر این آدم دوست صمیمی من بود یا کسی بود که دوست داشتم صمیمی‌ترین دوستم باشد، چطور رفتار می‌کردم؟» شما با دوستان نزدیکتان هیچ پنهان‌کاری ندارید و درمورد خودتان حرف می‌زنید. به دوستانتان اولویت دهید. به حرف‌هایشان گوش دهید. مشکلات آنها را بشنوید تا بتوانید به هر طریقی که در توانتان است به آنها کمک کنید. طبق آن رفتار کنید.

۲٫ ارزشی فوری و واقعی بدهید
    آشنا شدن با آدمها نیازمند بهتر کردن زندگی آنهاست. چه با لبخند زدن به آنها باشد، چه با پیشنهاد یک کار جدید به آنها، چه معرفی یک کتاب خوب یا هر چیز دیگری، همیشه راهی برای کمک کردن به آدمها هست. به هر فرد بعنوان فرصتی برای افزدن ارزش استفاده کنید. سخاوتمند باشید و به موفقیت دیگران کمک کنید.

۳٫ بدانید چه چیزی برای آنها مهم است
    تحقیق کنید. هرچه کمکتان خاص‌تر باشد، بهتر است. باید درمورد کسانیکه دوست دارید با آنها آشنا شوید، هرچه می‌توانید اطلاعات جمع کنید. بلاگ‌ها و کتاب‌های آنها را بخوانید، درمورد علایق، خانواده، هیجانات و کارشان اطلاعات بگیرید. همه‌چیز یک بازی است. با ابزارهای آنلاین امروز، دیگر هیچ بهانه‌ای برای نداشتن اطلاعات درمورد آدم‌ها نیست.

۴٫ زمینه مشترک پیدا کنید
    همه آدمها با هم وجه مشترک دارند. این را بعنوان یک چالش جالب نگاه کنید. هرچه سریعتر بتوانید این ایده‌ها، اعتقادات و علایق مشترک را پیدا کنید، سریعتر می‌توانید با آنها ارتباط برقرار کنید. با مدرسه، دانشگاه، رستوران، شهر یا برنامه تلویزیونی مشترک شروع کنید. همینطور پیش بروید و کم‌کم وارد مسائل عمیق‌تر شوید.

۵٫ دقت کنید
    راحت‌ترین راه برای جذاب به نظر رسیدن این است که خودتان را مجذوب نشان دهید. نسبت به هرچه که درمورد دیگران می‌فهمید خود را علاقه‌مند نشان دهید. نه به خاطر اینکه بتوانید فوراً جوابی بدهید، به این دلیل که دریچه‌ای به دنیای آنها باز کنید. آدمها دوست دارند داستانشان را تعریف کنند. شما برای شنیدن این داستان خود را علاقه‌مند نشان دهید.

۶٫ علاقه خود را بروز دهید
    باید جالب به نظر برسید. بهترین راه برای این کار این است که علایقتان، ایده یا عقیده‌ای که شدیداً نسبت به آن هیجان دارید را در نظر بگیرید. شور و هیجان شما نسبت به علایقتان در تاثیرگذاری‌تان بر دیگران تعیین‌کننده است. هیچکس‌ دوست ندارد با آدم‌های بی‌تفاوت حرف بزند. این مطمئن‌ترین راه برای این است که به کسی تبدیل شوید که ارزش حرف زدن را داشته باشد.

۷٫ خودتان باشید
    سعی نکنید مثل یک نفر دیگر به نظر برسید. انتقادپذیر باشید. داستان واقعی زندگی و اهدافتان را بیان کنید. درمورد همسر، بچه‌ها و مشکلاتتان با دیگران حرف بزنید. حرف زدن درمورد آب‌وهوا هیچ ارتباطی ایجاد نمی‌کند.

۸٫ مهمترین واژه دنیا را استفاده کنید
    اسم‌های آنها را به خاطر بسپارید. هیچ چیز بهتر از شنیدن اسمتان نیست، مخصوصاً از زبان کسی که به تازگی با او آشنا شده‌اید. و اینکه «من اسم‌ها یادم نمی‌ماند» اصلاً عذر خوبی نیست. تمرین کنید. همان لحظه که اسمشان را می‌شنوید، آن را یادداشت کنید. بلند آن را تکرار کنید. یک تصویر یا فکر جالب با او مرتبط کنید. هر کاری بکنید که آن را به خاطر بسپارید.

۹٫ ارتباط‌دهنده باشید
    گروه‌ها را با هم مرتبط کنید. میزبان رویدادهای مختلف باشید. دوستانی که علایق مشترک دارند را به هم معرفی کنید. هیچ خدمتی بالاتر از این نمی‌توانید در حق دوستانتان انجام دهید.

۱۰٫ یک زندگی جالب داشته باشید
    زندگی داشته باشید که شنیدن داستان آن برای همه جذاب باشد–مخصوصاً برای خودتان. کارهایی انجام دهید که معمولاً نمی‌کنید. فقط بودن در محیطی جدید باعث می‌شود بدون اینکه تلاشی کرده باشید، با گروه‌های جدیدی از آدمها آشنا شوید. هرچه کارهای بیشتری انجام دهید و امتحان کنید، حرف‌های بیشتری برای تعریف کردن خواهید داشت.

۱۱٫ داستان تعریف کنید
    آدمها با انرژی و احساس با هم ارتباط می‌گیرند نه واقعیات و موقیتها. هر زمان که توانستید سعی کنید با تعریف کردن داستان با دیگران ارتباط برقرار کنید و از آنها همه بخواهید که برای شما داستان بگویند. خاطرات جالب زندگی خودتان را هم می‌توانید تعریف کنید تا دیگران از آنها لذت ببرند.

۱۲٫ طوری لباس بپوشید که جلب‌توجه کند
    منظورمان این نیست که کفش‌های غواصی پا کنید یا هر چیز مسخره دیگر، باید در ظاهرتان چیزی داشته باشید که بسیار خاص و فقط متعلق به شما باشد. مثل نوع پیراهن یا کلاهی که سرتان می‌گذارید، ظاهرتان باید طوری باشد که دیگران فوراً متوجه شما بشوند.

۱۳٫ قدردان باشید و تشکر کنید
    هیچ فرصتی را برای تشکر کردن از آدمها حتی برای کوچکترین کارها از دست ندهید، مخصوصاً اگر در کار مهمی کمکتان کرده باشند. راه‌هایی تازه برای تشکر کردن پیدا کنید.

۱۴٫ غریبه‌ها را دوست ببینید، نه دشمن
    وقتی وارد اتاقی می‌شوید، به صورت‌های ناآشنا به چشم دوستانتان نگاه کنید، انگار که سال‌هاست آنها را می‌شناسید.

۱۵٫ به آدمها توجه کنید
    وقتی واقعاً توجهی به اطرافیانتان نداشته باشید و آنها برایتان اهمیتی نداشته باشند، هیچکدام از موارد بالا به درد نخواهد خورد. وقتی ارزشی برای کسی که در زندگیتان است قائل نباشید، مطمئناً نخواهید توانست این کارها را انجام دهید. اگر قرار باشد به طریقی قوی با دیگرن ارتباط برقرار کنیم، باید نگاهمان را به آنها تغییر دهیم.

۱۶٫ خودتان را نشان دهید
    ارتباطات در خانه یا دفترکارتان اتفاق نمی‌افتند. باید بیرون بروید، سلام کنید و با دیگران آشنا شوید. این می‌تواند با ایمیل و ارتباط آنلاین شروع شود. اما این فقط یک شروع است. هیچ چیز تاثیرگذارتر از ارتباط از نزدیک نیست. نباید خودتان را پشت تکنولوژی پنهان کنید. از دفترکارتان و پشت کامپیوتر بیرون بروید و به محل‌هایی بروید که افرادی جالب آنجا رفت‌وآمد می‌کنند.

این آدمهای اطراف ما هستند که دنیایمان را کنترل می‌کنند
    می‌توانند رویاهایمان را نابود کنند یا آنها را ممکن سازند.
    ویرایش توسط reza1 : 10-07-2014 در ساعت 01:04 AM

17. 2 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7183
    تشکـر
    226
    میزان امتیاز
    10

واقعا ممنونم از نظرات خوبتون

امروز یک مشکل دیگه پیدا کردم.

یکی رو تو مدرسه می بینم که خیلی دوست دارم باهاش دوست بشم! زمینه مشترکمون رو هم انتخاب کردم(چون در خارج از مدرسه در یک کلاس زبان تحصیل می کنیم و چند بار در راه از دور دیدمش)

حالا همه چیز آماده است برای دوست شدن.

اما وقتی می خوام بهش نزدیک بشم و حرف بزنم!

یک دفعه یک احساس خیلی بدی سراسر وجودم رو میگیره! و اصلا نمی تونم برم جلو... اصلا.... هر چی تلاش می کنم ! انگار یک دفعه یکی منو میگیره... یک دفعه خشکم میزنه...

نمی دونم روحیه ی این کار رو ندارم یا از این می ترسم که اون از من خوشش نیاد یا مثلا منو نپذیره.

چطور از شر این احسا خلاص بشم؟؟!!

ایا کسی مثل من هم این احساس رو تجربه کرده؟

19. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6495
    تشکـر
    492
    تشکر شده 306 بار در 164 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام دوست من.
    در ابتدا بگم که من هم یه جورایی مثل شما بودم. و شاید یه کمی هم الان باشم ولی دلیلش یه چیز دیگست.
    اونجور که از متن شما برمیاد شما دچار خود کم بینی و نداشتن اعتماد به نفس هستید. و می ترسید که دیگران شما رو نپذیرند. و همچنین هر لحظه به این فکر می کنین که طرف مقابل چه فکری می کنه راجع شما.
    دوست من قرار نیست همه شما رو قبول داشته باشند و پذیرفته بشین. و قرار نیست که همه شمارا نپذیرند. و این حصاری هستش که شما دور ذهن خودتون کشیدید. و این طرز فکری هستش که خودتون از خودتون دارید. و هر جوری که درمورد خودتون فکر کنید و اون رو در خودتون نهادینه کنید، دقیقا همان می شوید.
    پس باید ذهنتون رو از توهمات و خیالات پوچی که برای خودتون ساختید خالی کنید. و با ترس هاتون مواجه بشید نه این که ازش فرار کنید.
    و بعد می بینید که اون دیوی که برای خودتون ساختید همش پوچ و بی معنا و تنها زائده ذهن خود شماست.
    خودت باش. احترام دیگران را داشته باش. سعی کن مهربون باشی. و حتی یک سلام و احوال پرسی آغازگر رابطه دوستی است.
    و اول از همه خودت رو دوست داشته باش و به خودت احترام بذار.
    مطمئن هم باش حرف های زیادی واسه گفتن هست. ولی افکار ذهنت بهت این اجازه رو نمی ده.
    و این رو هم از خودت دور کن که با همه فرق داری چون مطمئن باش فکر بی خود و بی معنیه . همه با همه فرق می کنن و هیچ کس شبیه هم نیست.
    سخت نگیر و شلوغش هم نکن.
    و کلام آخر اینکه از شما بدتراش هم هست. خیلی بدتر. و مشکلات دیگه هم دست به دست هم می ده تا انزوا در افراد دیگر بیشتر بشه.
    برو دنبال زندگیت.

20. 2 کاربران زیر از arameshh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7183
    تشکـر
    226
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط arameshh نمایش پست ها
    سلام دوست من.
    در ابتدا بگم که من هم یه جورایی مثل شما بودم. و شاید یه کمی هم الان باشم ولی دلیلش یه چیز دیگست.
    اونجور که از متن شما برمیاد شما دچار خود کم بینی و نداشتن اعتماد به نفس هستید. و می ترسید که دیگران شما رو نپذیرند. و همچنین هر لحظه به این فکر می کنین که طرف مقابل چه فکری می کنه راجع شما.
    دوست من قرار نیست همه شما رو قبول داشته باشند و پذیرفته بشین. و قرار نیست که همه شمارا نپذیرند. و این حصاری هستش که شما دور ذهن خودتون کشیدید. و این طرز فکری هستش که خودتون از خودتون دارید. و هر جوری که درمورد خودتون فکر کنید و اون رو در خودتون نهادینه کنید، دقیقا همان می شوید.
    پس باید ذهنتون رو از توهمات و خیالات پوچی که برای خودتون ساختید خالی کنید. و با ترس هاتون مواجه بشید نه این که ازش فرار کنید.
    و بعد می بینید که اون دیوی که برای خودتون ساختید همش پوچ و بی معنا و تنها زائده ذهن خود شماست.
    خودت باش. احترام دیگران را داشته باش. سعی کن مهربون باشی. و حتی یک سلام و احوال پرسی آغازگر رابطه دوستی است.
    و اول از همه خودت رو دوست داشته باش و به خودت احترام بذار.
    مطمئن هم باش حرف های زیادی واسه گفتن هست. ولی افکار ذهنت بهت این اجازه رو نمی ده.
    و این رو هم از خودت دور کن که با همه فرق داری چون مطمئن باش فکر بی خود و بی معنیه . همه با همه فرق می کنن و هیچ کس شبیه هم نیست.
    سخت نگیر و شلوغش هم نکن.
    و کلام آخر اینکه از شما بدتراش هم هست. خیلی بدتر. و مشکلات دیگه هم دست به دست هم می ده تا انزوا در افراد دیگر بیشتر بشه.
    برو دنبال زندگیت.
    سلام !
    ممنونم ازت برای این جواب خوبی که دادی.

شما دقیقا مشکلات من رو گفتید! بله درسته! من این مشکلات رو دارم و همین ها باعث شده تا این قدر منزوی بشم.

به هر حال هر کس مشکل و ضعفی داره و دوست داره اونو حلش کنه! منم همین طور هستم.

همون طوری که متوجه شدین و خودم هم به تازگی فهمیدم مشکل از درون خودم هست. که باید اول به خودم اعتماد داشته باشم و خودم رو قبول داشته باشم تا بتونم.

همین موضوع دوست داشتن خود. یکی رو میشناسم این قدر از خودش خوشش میاد که نگو ! مثلا کوچکترین کاری که میشه میگه من چقدر خوبم که مثلا می تونم فلان کار رو بکنم و من چقدر عالیم و. . . و همین موضوع هم باعث شده دیگران هم دوستش داشته باشن.

البته دوست من! یک موردی رو هم بگم. باور کنید به همین راحتی ها هم که میگید نیست. این مسیر خیلی سخت و طولانیه و یک شبه به دست نمیاد و شاید حتی تلاشی که کردی یک شبه با یک شوک از بین بره.
    بار ها سعی کردم خودم رو دوست داشته باشم اما متاسفانه یک اتفاقی افتاده که اون روحیه ی خوب که داشتم رو از دست دادم و برگشتم سر خونه اول.

بازم ممنون از پاسختون.

22. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7108
    تشکـر
    21
    تشکر شده 111 بار در 46 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام دوست عزیز
    منم مثل تو دوران تحصیلم دقیقا مشکل تورو داشتم ولی یه مقدار مشکلم فرق داشت از شاخه شاخه شدن دوستی ها بدم میومد برام سخت بود برم جلو و باکسی دوست بشم باهاش ارتباط برقرار کنم همیشه منتظر بودم دیگران بیان سمتم و من هم باهاشون دوست میشدم و توقع داشتم ادمی که بامن دوست میشه فقط بامن دوست باشه یا بین دوستاش توجهش از همه بیشتر به من باشه تو 12 سال تحصیلم و 4 سال دانشگاه متاسفانه فقط تونستم 3 تا دوست صمیمی پیدا کنم که الانم بجز یکیشون اونم سالی یبار با بقیه ارتباطی ندارم البته من الان که 27 سالمه هنوز هم این مشکلو دارم البته زمان بچگی و نوجوانی زیادم از این وعظ ناراضی نبودم ولی الان که ازدواج کردم گاهی مشکلات زندگی بهم فشار میاره و دنبال یه همدم برای دردودل میگردم فهمیدم چقدر تنهام و من هیچ دوستی تو زندگیم ندارم که اگه یروز دلم شکستو نیاز به دردودل داشته باشم نیاز به کمک داشته باشم برم سمتش
    من هرگز خودم شروع کننده یه رابطه نبودم و هنوزم که هنوزه دوست ندارم شروع کننده من باشم تو اینکارو نکن خودت برو سمت دیگران بایه سلام و احوال پرسی ساده شروع کن درباره امتحان درباره نحوه درس خوندن درباره انجام تکالیف بحث و باز کن باطرف مقابل نیازی حتما بگی بامن دوست میشی وقتی طرف مقابلت دید داری بهش توجه میکنی اونم باهات صمیمی تر میشه به همین سادگی
    من همیشه از حرف زدن ترسیدم از اینکه شاید مسخره بشم تو اینکارو نکن حرفاتو بزن نظرتو بگو نهایتش اینه که دیگران بهت میخندن ولی بجاش تو متوجه نقطه ضعفات میشی و خودتو اصلاح میکنی دوست واقعی کسیه که عیبتو بهت بگه نه اینکه عیبتو تحسین کنه
    من همیشه دوستامو برای خودم خواستم دوست نداشتم بجز من با دیگران رابطه داشته باشن تو اینکارو نکن چون دوست اون باتو اشنا میشه و این باعث میشه تعداد دوستات خودبخود اضافه بشه محدودکردن دیگران خودش باعث فرار از شخص میشه ولی همیشه یادت باشه هرکسی لایق دوست شدن نیست سنجیده انتخاب کن هرکسی میتونه دوستت باشه ولی فقط عده ی خیلی محدودی هستن که میتونن دوست صمیمیت باشه و بهشون اعتماد کنی و ازشون کمک بخوای
    من هیچوقت تو پروژه های گروهه مدرسه یا دانشگاه شرکت نمیکردم چون فکر میکردم شاید مطالب یا نظرهام به دردشون نخوره مسخره بشم تو این کارو نکن مثلا اگه یه گروه تشکیل شده دارن درباره یه مطلب خاصی تحقیق میکنن تو هم براشون مطالب ببر نظر بده عکسای مرتبط ببر مثلا عکسو بریز تو گوشیت بعد برو بهشون بگو من یه عکس دارم نگاه کنین شاید به دردتون بخوره یا فلان مطلبو تو فلان سایت دیدم ببینید خوبه بدردتون میخوره به همین سادگی وارد گروه میشی اصلا نگران نباش نهایتش اینه که میگن خوب نیست بازتو متوجه نقطه ضعفات میشی و قوی تر میشی تازه چیزایه جدیدم یاد گرفتی پس تو برد کردی نه باخت
    من هیچوقت از کسی سوالات درسیمو نمیپرسیدم پیش خودم میگفتم خیلی ضایست بفهمن فلانی هیچی بلد نیست تو این کارو نکن مثلا سوال ریاضی داری از دیگران بپرس بهش بگو کی وقت داری این سوالو برام توضیح بدی من خوب متوجه نشدم یکم تو حلش مشکل دارم اون طرفم از اینکه تو از اون کمک خواستی خوب خوشحال میشه و میتونه شروع یه دوستی خوب باشه
    و ....
    موفق باشی

23. 2 کاربران زیر از marjan11 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7183
    تشکـر
    226
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط marjan11 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    منم مثل تو دوران تحصیلم دقیقا مشکل تورو داشتم ولی یه مقدار مشکلم فرق داشت از شاخه شاخه شدن دوستی ها بدم میومد برام سخت بود برم جلو و باکسی دوست بشم باهاش ارتباط برقرار کنم همیشه منتظر بودم دیگران بیان سمتم و من هم باهاشون دوست میشدم و توقع داشتم ادمی که بامن دوست میشه فقط بامن دوست باشه یا بین دوستاش توجهش از همه بیشتر به من باشه تو 12 سال تحصیلم و 4 سال دانشگاه متاسفانه فقط تونستم 3 تا دوست صمیمی پیدا کنم که الانم بجز یکیشون اونم سالی یبار با بقیه ارتباطی ندارم البته من الان که 27 سالمه هنوز هم این مشکلو دارم البته زمان بچگی و نوجوانی زیادم از این وعظ ناراضی نبودم ولی الان که ازدواج کردم گاهی مشکلات زندگی بهم فشار میاره و دنبال یه همدم برای دردودل میگردم فهمیدم چقدر تنهام و من هیچ دوستی تو زندگیم ندارم که اگه یروز دلم شکستو نیاز به دردودل داشته باشم نیاز به کمک داشته باشم برم سمتش
    من هرگز خودم شروع کننده یه رابطه نبودم و هنوزم که هنوزه دوست ندارم شروع کننده من باشم تو اینکارو نکن خودت برو سمت دیگران بایه سلام و احوال پرسی ساده شروع کن درباره امتحان درباره نحوه درس خوندن درباره انجام تکالیف بحث و باز کن باطرف مقابل نیازی حتما بگی بامن دوست میشی وقتی طرف مقابلت دید داری بهش توجه میکنی اونم باهات صمیمی تر میشه به همین سادگی
    من همیشه از حرف زدن ترسیدم از اینکه شاید مسخره بشم تو اینکارو نکن حرفاتو بزن نظرتو بگو نهایتش اینه که دیگران بهت میخندن ولی بجاش تو متوجه نقطه ضعفات میشی و خودتو اصلاح میکنی دوست واقعی کسیه که عیبتو بهت بگه نه اینکه عیبتو تحسین کنه
    من همیشه دوستامو برای خودم خواستم دوست نداشتم بجز من با دیگران رابطه داشته باشن تو اینکارو نکن چون دوست اون باتو اشنا میشه و این باعث میشه تعداد دوستات خودبخود اضافه بشه محدودکردن دیگران خودش باعث فرار از شخص میشه ولی همیشه یادت باشه هرکسی لایق دوست شدن نیست سنجیده انتخاب کن هرکسی میتونه دوستت باشه ولی فقط عده ی خیلی محدودی هستن که میتونن دوست صمیمیت باشه و بهشون اعتماد کنی و ازشون کمک بخوای
    من هیچوقت تو پروژه های گروهه مدرسه یا دانشگاه شرکت نمیکردم چون فکر میکردم شاید مطالب یا نظرهام به دردشون نخوره مسخره بشم تو این کارو نکن مثلا اگه یه گروه تشکیل شده دارن درباره یه مطلب خاصی تحقیق میکنن تو هم براشون مطالب ببر نظر بده عکسای مرتبط ببر مثلا عکسو بریز تو گوشیت بعد برو بهشون بگو من یه عکس دارم نگاه کنین شاید به دردتون بخوره یا فلان مطلبو تو فلان سایت دیدم ببینید خوبه بدردتون میخوره به همین سادگی وارد گروه میشی اصلا نگران نباش نهایتش اینه که میگن خوب نیست بازتو متوجه نقطه ضعفات میشی و قوی تر میشی تازه چیزایه جدیدم یاد گرفتی پس تو برد کردی نه باخت
    من هیچوقت از کسی سوالات درسیمو نمیپرسیدم پیش خودم میگفتم خیلی ضایست بفهمن فلانی هیچی بلد نیست تو این کارو نکن مثلا سوال ریاضی داری از دیگران بپرس بهش بگو کی وقت داری این سوالو برام توضیح بدی من خوب متوجه نشدم یکم تو حلش مشکل دارم اون طرفم از اینکه تو از اون کمک خواستی خوب خوشحال میشه و میتونه شروع یه دوستی خوب باشه
    و ....
    موفق باشی
    سلام!ممنونم از توجهت به این تایپیک و پاسخ کاملت!

خیلی خوش حالم از این که تجربه ی خودت رو در اختیار من گذاشتی.وقتی کلمه به کلمه ی پاسخت رو می خوندم با عمق وجودم مشکلات خودم رو حس می کردم و می فهیدم مشکلم از کجاست.
    الان به لطف شما و دیگر دوستان فهیمیدم مشکلم کجاست و می خوام حلش کنم. واقعا از راه حل هایی هم که دادی واقعا ممنونم. امیدوارم بتونم به خوبی اجراشون کنم.
    اما مشکل ادم هایی مثل من اینه که همیشه دیگران رو برتر از خودشون می بینن و همینم باعث میشه دیگران به عنوان یک ادم دم دستی به من نگاه کنن.
    حالا که فهمیدم این راهی که دارم میرم اشتباهه می خوام سریع برگردم و اصلاحش کنم. البته زیادم آسون نیست همونطور که خودت هم میدونی زایه شدن همچین هم چیز راحتی نیست.سخته و ادم باید تحملش رو داشته باشه.
    بازم ازت ممنونم.امیدوارم تو هم موفق باشی و بتونی یه دوست خوب برای خودت پیدا کنی.

البته من خودم به یک چیزی اعتقاد پیدا کردم که اگه ادم حتی یک دوست خوب هم داشته باشه خودش واقعا عالیه!که البته من ندارم ولی دوست دارم بدست بیارمش.
    من تلاش خودم رو می کنم ایشالله که خدا هم کمکم کنه و بتونم همون چیزی بشم که می خوام.
    ممنونم از همه دوستانی که در این تایپیک شرکت کردن.
    امیدوارم یک روز بتونم زحمات همه رو جبران کنم.

25. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18820
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    می خوام از اولش بگم
    یه دوستی داشتم که همدیگرو دوست داشتیم البته نمی دونم اونم من و زیاد دوست داشت یا نه ولی از رو حرکاتش اون موقع ها معلوم بود.بعده یه مدت دیدم رفتارش سرد تر شده نسبت به من شاید تقصیر خودم بود که بیش از حد براش مایه می ذاشتم تا اینکه یه شب به خاطر کم محلی هاش اعصابم از دستش خورد شد و چیزی بهش البته نگفتم فقط ناراحت بودم ازش که فهمید و خیلی اصرار می کرد که بهش بگم و منم یه شب یه پاور درست کردم و توش علت ناراحتیم رو گفتم که نباید با من اینجوری رفتار کنی و خیلی چیزای دیگه که احساساتی بود به نظرم ولی هدفم این نبود و بعد پشیمون شدم از چیزایی که نوشته بودم توش. خلاصه فرداش تو یه فلش ریختم و بهش دادم و اون شبش نگاه کرد و دیگه به من هیچی نگفت...و تا اینکه بعدش که همدیگرو دیدیم شبه اول خوب و خوشبودیم اما به بعد هی از همدیگه کناره می گرفتیم و باهم اصلا حرف نمی زدیم البته رفتار اونم خیلی تغییر کرده بود و با من حرف نمیزد و من به این دلیل حس بدی داشتم تا اینکه یه شب بهش گفتم چرا اینجوری شدی و حرفام رو بهش زدم و اونم چیزایی گفت که دوست نداشتم بگه وقتی بهش گفتم من دوست دارم یه دوست صمیمی داشته باشم که با بقیه برام فرق داره اون گفت برا من همه مثه همن و یعنی با بقیه برام فرقی نداری که البته فک کنم دوستایه دیگه ای پیدا کرده بود و با این وجود مشخص بود که من هنوزم براش یه دوست دیگه ای هستم.
    و من همیشه پی این هستم که دوباره باهاش همونطور مثه سابق دوست هم باشیم و صمیمی ولی نمیدونم چطوری ... الان با هم ارتباط داریم ولی احساس می کنم سرد تره خیلی. و من احساس می کنم من مشتاق تر هستم به ارتباط صمیمی دوباره تا اون...ولی بازم نمیدونم تو ذهن اون چی میگذره...ازتون کمک می خوام که چطوری دوباره اون به سمت من بیاد..چیکا کنم و خییلیی بابت این موضوع ناراحتم و فکرم مشغوله...البته نا گفته نماند که ما خوابگاهی هستیم .
    البته اینو هم بهم گفت که تو خیلی آدمه مهربونی هستی و من نمی تونم مثله تو باشم...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)