نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: ترديد در ازدواج

1067
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6480
    تشکـر
    11
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

ترديد در ازدواج

با سلام دختري 31 ساله مجرد تحصيلكرده و مبتلا به بيماري خاص هستم كه به همين دليل موقعيت هاي ازدواج بسياري را از دست داده ام.
    حدود يك ماه قبل در يك سايت اينترنتي به صورت اتفاقي با فردي آشنا شدم كه ديد بسيار خوبي نسبت به شرايطم داشت. با توجه به گفته هاي خودش فردي بسيار مومن و از خانواده اي بسيار اصيل و خوب است(والبته تا الان خلاف اين موضوع ثابت نشده است) از ابتداي آشنايي اظهار كرد كه من موضوع را با خانواده ام مطرح كرده ام و شما هم اين كار را انجام دهيد من هم با خانواده ام درباره ايشان صحبت كردم. و چندبار با برادر و پدرم مكالمه تلفني داشتند. طي صحبتهايي كه با خانواده ام داشتند اعتماد آنها را در حدود 80-90 درصد جلب كردند. و قرار بر خواستگاري شد. اما يك روز قبل از آمدنشان اظهار كردند كه نتوانستند مرخصي بگيرند و قرار را موكول به يك هفته بعد كردند اما باز هم باپيش كشيدن بيماري مادرشان كه منجر به جراحي شد قرار كنسل شد. در اين مدت بابت مقداري بدهي بسيار آشفته بودند وبا اين كه مسقيم درخواست نكردند اما به نوعي من مجبور شدم مقداري پول در اختيارشان بگذارم.بعد از دومين بار كه قرار خواستگاري كنسل شد براي خودم اين احتمال قوت گرفت كه اصلاقصد ايشان خواستگاري نبوده. و به همين دليل با لحن هاي مختلفي حتي توهين آميز خواستم كه پولم را برگردانند. و هر بار ايشان به من اين اطمينان را ميدادند كه قصدشان درمورد ازدواج كاملا جدي است و فعلا امكان باز پرداخت پول را ندارند. و حتي دربرابر توهين هاي من برخورد مودبانه اي داشتند.درهمان ابتداي آشنايي نشاني منزل و محل كارشان را دراختيارمن قرار دادند اما باتوجه به اعتمادي كه به وجود آمده بود و فاصله اي كه بين شهرهايمان بود تحقيقي درباره شان صورت نگرفت يعني ترجيح داديم بعد از خواستگاري تحقيق كنيم. در اين مدت به هيچ عنوان هيچ حرفي كه باعث بي اعتمادي شود از ايشان نشنيده ام و مختصر تحقيقي كه خودم درباره شان انجام دادم خلاف گفته هايشان را ثابت نكرد. دركمال احترام و بارعايت تمام شئونات با من حرف ميزنند و حتي يك بار هم از حيطه ادب فراتر نرفته اند.حتي تمام وبلاگها و نوشته هايي كه از ايشان دردسترس دارم شخصيتشان را به عنوان يك فرد مذهبي اهل حلال و حرام تاييد ميكند. درحال حاضر خودمن هيچ وابستگي به ايشان ندارم غير از همان پول قرضي و اينكه دربرابر خانواده ام متهم به ساده لوحي شده ام...
    ايشان هنوز هم بسيار بر خواستگاري و ازدواج تاكيد دارند و فقط بيماري مادرشان را مانع حضورشان عنوان كرده اند....
    لطفا راهنماييم كنيد با ايشان چگونه برخورد كنم آيا اعتماد به ايشان درست بوده؟ آيا بايد قبل از اينكه كار از كار بگذرد براي دريافت پولم اقدام كنم با منتظر بمانم و ببينم دقيقا قصد و نيتش چه بوده...
    من به صرف اينكه ايشان فردي مذهبي بودند اعتماد قلبي پيدا كردم و همه چيز را به خدا سپردم اكنون اگر واقعا فريب خورده باشم هيچ جوابي براي خانواده ام ندارم. و از طرف ديگر اعتقاد قلبيم به تمام اجزا مذهب از بين خواهد رفت...
    لطفا راهنماييم كنيد.
    توضیحات :مطالب زیر در این انجمن مورد بحث و تبادل نظر قرار میگیرند.
    علل تردید در ازدواج چیست؟
    به منظور تردید در ازدواج چه اقدامی می توان انجام داد؟
    عوامل این نوع تردید کدامند؟
    آیا تردید در تصمیم گیری ازدواج امری طبیعی می باشد؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4062
    تشکـر
    60
    تشکر شده 115 بار در 69 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : ترديد

بی خیال
    به هر حال اگر هم فریب خورده باشی کاری است که شده،،همین را به خانواده ات بگو و از حرف هایشان هم دلگیر نشو،،مطمئنم خودت می دانی که بیش از همه خیرت را می خواهند و اگر هم چیزی می گویند گاهی از سر دلسوزی است پس واقعا بی خیال
    با آن آقا هم خیلی صریح و محکم صحبت کن و بگو حتی در صورت خواستگاری و ازدواج شما پولتان را زود تر می خواهید و درست هم همین است،،
    اگر نداد غصه پول را نخور،،صدقه سر خودت و خانواده ات،،کاش همه ضرر ها مالی باشند،،من به این اعتقاد قوی دارم
    شاد باش

3. 2 کاربران زیر از سوزان بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6938
    تشکـر
    236
    تشکر شده 282 بار در 156 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام خانومی .
    بنظرم اگه میخوای سردر بیاری کسی رو بفرست به آدرسش ببین اصلا چنین فردی اونجا زندگی میکنه حتما همسایه هاشون میدونن که آیا واقعا مادر ایشون مریض بوده و عمل کرده.
    اینجوری شاید یه درصد باز اعتماد حداقل به اینکه این پولی که ازت گرفته برای این چیزی که گفتهاستفاده کرده و اینکه میتونی از همسایه ها راجع به وضع مالیشون مطلع بشی
    امیدوارم که موضوع خاصی نباشه و سریعا حل شه

5. کاربران زیر از tavoos بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6480
    تشکـر
    11
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

متاسفانه من توي اون شهر هيچ آشنايي ندارم كه بفرستم به آدرسش.

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6064
    تشکـر
    32
    تشکر شده 196 بار در 82 پست
    میزان امتیاز
    10

به هر حال با توجه به تجربه ثابت شده بدترین نوع آشنائی برای شروع یک ازدواج..آشنائی اینترنتی هست جائی که تمام ابعاد هویتی و شخصیتی قابلیت پوشاندن داره ..اعتماد شما در حد دوستی ساده و در حد همون احترام بد نبوده ولی خب پرداخت پول از جانب شما کار عاقلانه ای نبوده ...به هر حال ..شما به دو مورد اشاره نکردید که میتونست کمک کننده باشه ..اول اینکه بیماری شما چیه ؟؟ و دوم اینکه مبلغ پولی که پرداخت کردید چقدر بوده ؟؟؟..ممکنه تا حدودی دلایل رفتار ایشون رو روشن کنه ..ولی به هر حال حتی با عنوان همین دلایل هم بحثی که هست اینه که راه حل خاصی وجود نداره و الان و در حال حاضر تنها زمانه که میتونه مشکل شما رو حل کنه ..کمی آرامش خودتون رو حفظ کنید و بدونید برای باز پرداخت پولی با این شیوه توهین و ناسزا کار ساز نخواهد بود ..
    امضای ایشان
    وقتی خدا کاری برات انجام میده تو به توانائی های خدا اطمینان داری و هنگامی که کاری برات انجام نمیده خدا به توانائی های تو اطمینان داره ....
    .................................................. ...............
    1- برای تشکر از پست مورد نظرتون از کلید تشکر استفاده کنید (سپاس نشانه قدرشناسی شماست )
    2- برای متوجه شدن کاربر از ادامه داشتن بحث پست مورد نظر رو نقل قول بگیرید
    3- جداً از دادن جوابهای طنز و مسخره کردن کاربر و یا دادن جوابهای بدون تفکر حاوی مطالبی همراه با شدت عمل پرهیز کنید ..

8. کاربران زیر از babak بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد