نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: چالش بشری... لطفا پاسخ بدید

813
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    تشکر شده 407 بار در 290 پست
    میزان امتیاز
    0

چالش بشری... لطفا پاسخ بدید

سلام
    برای یک نتیجه گیری اساسی...
    چند لحظه از دنیای واقعی فاصله بگیرید و در تصوراتتون در دنیایی زندگی کنید که...
    همه در رفاه کامل... امنیت کامل... هرکاری که بخواید، بدون نگرانی از هزینه و زمانش بتونید انجام بدید... بهترین خاطرات رو با خانواده و دوستاتون ساختید و تمام تفریحات دنیا رو میتونید داشته باشید...
    هیچ نیازی به هیچکس ندارید... و نیازی به تحمل هیچکس ندارید... شما قانونگذار اون دنیا هستید... شما مجری قوانین همون دنیا هستید... هرکاری بخواید آزادید و ربات هوشمند برای انجام هر کاری دارید...
    از خونه تون میاید بیرون، یک نفر سرماخورده و بالا میاره دم در خونه تون... یا یه نفر که ازش بدتون میاد، توی همون تفریحگاه که میخواید برید رفته... منظورم اینه که وقتی همه چیز جوره... با آدمایی که به هر دلیلی ازشون بدتون میاد چیکار میکنید؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : چالش بشری... لطفا پاسخ بدید

نقل قول نوشته اصلی توسط heh_heh نمایش پست ها
    سلام
    برای یک نتیجه گیری اساسی...
    چند لحظه از دنیای واقعی فاصله بگیرید و در تصوراتتون در دنیایی زندگی کنید که...
    همه در رفاه کامل... امنیت کامل... هرکاری که بخواید، بدون نگرانی از هزینه و زمانش بتونید انجام بدید... بهترین خاطرات رو با خانواده و دوستاتون ساختید و تمام تفریحات دنیا رو میتونید داشته باشید...
    هیچ نیازی به هیچکس ندارید... و نیازی به تحمل هیچکس ندارید... شما قانونگذار اون دنیا هستید... شما مجری قوانین همون دنیا هستید... هرکاری بخواید آزادید و ربات هوشمند برای انجام هر کاری دارید...
    از خونه تون میاید بیرون، یک نفر سرماخورده و بالا میاره دم در خونه تون... یا یه نفر که ازش بدتون میاد، توی همون تفریحگاه که میخواید برید رفته... منظورم اینه که وقتی همه چیز جوره... با آدمایی که به هر دلیلی ازشون بدتون میاد چیکار میکنید؟
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

تو دنیای حاضر طریقه بر خورد ما با افرادی که از اونها به هر علت بیزار هستیم بسته شرایط موجود میتونه با تنش یا آرامش همراه شه اما چرا؟ چون در موقعیت های متفاوت اخلاق های متفاوت بروز میشوند مثلا در شرایط نا راحتی ومشکلات مالی
    وخستگی برخورد با شخصی که ازش بیزارید میتونه با تنش همراه بشه ولی در شرایط رفاه این برخورد همراه با تخفیف در تنش هست
    خوب جواب کاملی نمیشه به این سوال طرح شده درقالب تاپیک مطرح کرد چرا چون اگر شرایط اا این حد تحت سلطه باشه خوب با اراده ای اون شخص رو هر کاری بخوام میکنم
    اینجا میتونم فقط جواب شخصی بدم با توجه به بافت موضوع که تا حدی خیالی وفانتزی و تخیلی هست چون در شرایطی که در گذشته حال یا آینده وجود خارجی داشته وداره وخواهد داشت میشه فهمید مردم چه واکنشی داشتند یا دارند یا خواهند داشت

مثلا توی شرایط اغتشاش که وجود خارجی داره چه حال وچه آینده وچه گذشته افکار مردم قابل پیش بینی هست ولی توی شرایط تخیلی فقط میشه جواب شخصی داد

من تواین شرایط(رفاه کامل واختیار درهرچیز ) با توجه به اختیاراتی که دارم سعی میکنم افرادی که ازشون بدم میاد رو به چیزی تبدیل کنم تا ازشون خوشم بیاد

3. 2 کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    میزان امتیاز
    0

هیتلر وقتی بعد از جنگ جهانی اول به قدرت رسید و از آلمان جنگ زده، یک کشور پیشرفته و صنعتی ساخت... به محض اینکه فرصتی برای از بین بردن یهودیا پیدا کرد معطل نکرد و به جنگ لهستان رفت و ابر قدرت هارو به چالش کشید...
    وقتی آدم به تمام چیزایی که میخواد میرسه، فقط خواسته هایی براش می مونه که همیشه ازشون تفره میرفته... یا عرف نبودن، یا جنایت بودن یا هرچیزی که از انجام دادنش ابا داشته... ولی وقتی خواسته ی دیگه ای براش باقی نمونه میره سراغشون... مثل باک بنزین که وقتی به تهش میرسه آشغال میکشه تو موتور

آیا باید ذهن مردم همیشه از دغدغه پر باشه تا سراغ خواسته های بدشون نرن؟
    آیا راهی هست که اصلا کسی خواسته بدی نداشته باشه؟
    حد و حدود این دغدغه های فکری یا از طرف دیگه آزادی، چقدر باشه که به خواسته های نامتعارف نرسه؟
    ویرایش توسط heh_heh : 11-23-2019 در ساعت 12:34 AM

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

هیتلر وقتی بعد از جنگ جهانی اول به قدرت رسید و از آلمان جنگ زده، یک کشور پیشرفته و صنعتی ساخت... به محض اینکه فرصتی برای از بین بردن یهودیا پیدا کرد معطل نکرد و به جنگ لهستان رفت و ابر قدرت هارو به چالش کشید...
    وقتی آدم به تمام چیزایی که میخواد میرسه، فقط خواسته هایی براش می مونه که همیشه ازشون تفره میرفته... یا عرف نبودن، یا جنایت بودن یا هرچیزی که از انجام دادنش ابا داشته... ولی وقتی خواسته ی دیگه ای براش باقی نمونه میره سراغشون... مثل باک بنزین که وقتی به تهش میرسه آشغال میکشه تو موتور
    بله درسته اما شرایط هیتلر شرایطی هست که تو دنیای امروزی وجود داره اما دنیای که شما مطرح کردین خیالیه چون هیچ دقدقه ای نداشت اما هیتلر دقدقه قدرت دقدقه حفاظت از ممالک تحت سلطه
    دقدقه بسط دادن مرزهای سلطنتش رو داشته
    خوب هیتلر دردنیای مدرن نبود ومیخاست یک ارتش رو از میان بر داره چون مخاطبش یه نفر نبود که ازش بیزار باشه مخاطبش ارتش وسپاه ولشگر بود خوب طبیعتا خوشونت لازم بوده برای کسب مورد دلخواهش اما تو دنیای خیالی تاپیک برای دور کردن یک نفر که ازش بدم میاد نیاز به این حجم خشونت نیست
    اما خوب هنوز حقیقت سر جاش هست که انسان با رفاه بیشتر وقیح تر میشه

6. 2 کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سلطنت نمایش پست ها
    بله درسته اما شرایط هیتلر شرایطی هست که تو دنیای امروزی وجود داره اما دنیای که شما مطرح کردین خیالیه چون هیچ دقدقه ای نداشت اما هیتلر دقدقه قدرت دقدقه حفاظت از ممالک تحت سلطه
    دقدقه بسط دادن مرزهای سلطنتش رو داشته
    خوب هیتلر دردنیای مدرن نبود ومیخاست یک ارتش رو از میان بر داره چون مخاطبش یه نفر نبود که ازش بیزار باشه مخاطبش ارتش وسپاه ولشگر بود خوب طبیعتا خوشونت لازم بوده برای کسب مورد دلخواهش اما تو دنیای خیالی تاپیک برای دور کردن یک نفر که ازش بدم میاد نیاز به این حجم خشونت نیست
    اما خوب هنوز حقیقت سر جاش هست که انسان با رفاه بیشتر وقیح تر میشه
    چطور میشه هم رفاه داشت، هم مطمین شد که مردم وقیح نمیشن؟ راه حلش چیه؟

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42400
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

به نظر من دنیای ما خیلی زیباتر از اینا هست که بخایم از کسی کینه بگیریم یا روز خوب خودمون رو بخاطر کسی از بین ببریم به همه با عشق نگاه کن تا همه به شما با عشق نگاه کنند
    وبه یاد هایده
    بخند به روی دنیا دنیا به روت بخنده

9. 2 کاربران زیر از king67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط king67 نمایش پست ها
    به نظر من دنیای ما خیلی زیباتر از اینا هست که بخایم از کسی کینه بگیریم یا روز خوب خودمون رو بخاطر کسی از بین ببریم به همه با عشق نگاه کن تا همه به شما با عشق نگاه کنند
    وبه یاد هایده
    بخند به روی دنیا دنیا به روت بخنده
    این آهنگ برای حمیراست
    عشق... میشه تضمین کرد؟... میشه تضمین کرد که یه جامعه ی عاشق میشه ساخت؟

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

جواب شمارو در پست بعدی مطرح کردم
    ویرایش توسط Saltanat : 11-23-2019 در ساعت 02:45 AM

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

ببینید انسان محدوده هرچقدر هم تلاش کنه برای بزرگ شدن وپیشرفت بازم محدود ونمیتونه خیلی کار هارو بکنه چون خداوند متعال به عنوان خالق این استعداد رو به ما نداده یعنی استعداد ما درحدیه که بتونیم پیشرفت کنیم اختراع کنیم کشف کنیم و به دست آورد های علمی برسیم اما نمیتونیم جهان یا کشور یا جامعه رو اداره کنیم همونطور که پادشاه های ممالک و قانون گزاران جامعه چه درحال وچه در گذشته نتونستند رزومه ی کامل به دوراز هرگونه عیب ونقص به جا بگزارند
    اما علت چیه که باعث میشه ما در شرایط مطلوب وقیح شویم
    به نظر من پای ابلیس در میانه شاید بخندید اما این حرف من نیست حرف قرآنه و قرآن کلام و حرف خدا هیچ وقت همه به طور کامل خوب نمیشند چون همیشه افرادی هستند که پیروی از راه ورسم ابلیس رو پیش میگیرند یه حقیقت رو در قالب داستان بگم

روزگار قدیم یکی از پیامبران خدا به خدا شکایت کرد که تو من رو برگزیدی تا بندگانت رو هدایت کنم اما شیطان نمیزاره وهرچه رشته میکنم پنبه میکنه خدایا ابلیس رو در حصار کن تا ببینی که بندگانت رو به سمت تو سوق میدم خداوند قبول کرد وابلیس رو در حصار کرد تا دیگه مردم رو به فحشا وگناه دعوت نکنه درآن وقت بود که مردم همه گریستند وتوبه کردند وقبر کندند وگفتند ما از دنیا رسم زُهد وعرفان پیش میگیریم قبر خانه آخرت را می کنیم تا به خدا اثبات کنیم
    بنده مومن هستیم هرچقدر پیامبر گفت به خانه برگردید کار وتلاش کنید باهم تعامل کنید آنان فقط سکوت کردند وبه کار خود ادامه دادند در این لحظه ابلیس به امر خدا آزاد شد ودوباره اکثر مردم با طمع به سمت زمین خانه و کار رفتند ودیگر سراغی از قبر ها نگرفتن
    وتنها عده کمی بر زُهد وایمان خود استوار بودند
    جبرئیل به پیامبر گفت آیا دیدی که چرا ابلیس در بند نیست چون بدون حضور او بندگان مومن و غیر مومن از هم غربال نخواهند شد
    بلکه با امتحان وسختی است که بندگان خوب مشخص خواهند شد واگر نه درشرایط خوب همه شناگر هستند

ُخُب ما الان استاندارد داریم که مالک شرایط نیستیم ومیدونیم چرا همه خوب نیستند تا خوبی یک پارچه حاصل شه ومیدونیم خدا مالک ما تصمیم داره تا ابلیس بین مردم باشه تا کسانی که به نعمت وثروت رسیدند وشکر گزاری کردند مثل یوسف پیامبر وکسانی که به ثروت وقدرت رسیدند وآشوب کردند مثل نمرودبا توجه به عملکرد شان امتحان شوند وخوب وبد تفکیک شوند

خُب چرا با وجود رفاه یوسف وقیح نشد (بندگی کرد ) اما با وجود رفاه
    نمرود وقیح شد (آشوب کرد) آیا علتی جز پیروی کردن وپیروی نکردن از ابلیس در میان است

پس بنابر این ما سلطه به این امور نداریم وفقط داریم امتحان اللهی رو پاس میکنیم حالا خوب یابد درواقع خدا مالک ما اگر بخواد ما رو به سمت خوبی سوق بده مهارت داره اما قصد مالک ما امتحان ماست وما نمیتونیم جز این بمذیریم یا عمل کنیم چون همونطور که توانای نداریم روز وشب رو به وجود بیاریم نمیتونیم در اراده خدا دخالت کنیم

بنابر این طبق قائده فوق در جواب سوال شما ( چطوری میتونیم هم رفاه داشت ، هم طمئن بشیم که مردم وقیح نمیشن ؟ راه حلش چیه ؟ باید بگم راه حل به بند کشیدن شیطان است که این توانایی تنها در دست خداست
    و عده ای ازمردم در رفاه وقیح خواهند شد چون پیرو خط شیطان میشوند
    وعده ای وقیح نمیشوند چون راه خدارو بر میگزینند
    واینکه چطور میشه رفاه داشت این مهم (رفاه ) برای همه میسر نمیشه چون همون طور که گفتم در تاپیک قبلی شما که به این یکی تاپیک ارجاع شد رفاه کامل حاصل نمیشه چون اساس اجتماع تعامل است وتعامل یعنی پستی وبلندی کمی وکیفی زیاد واندک مثال یک نیاز مند ویک دلال ویک تولید کننده لازم است
    تا مردم باهم خوب باشند به خاطر احساس نیاز به وجود هم تعامل کنند واگر رفاه کامل حاصل شود یعنی نوعی فساد
    ویرایش توسط Saltanat : 11-23-2019 در ساعت 02:51 AM

13. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سلطنت نمایش پست ها
    ببینید انسان محدوده هرچقدر هم تلاش کنه برای بزرگ شدن وپیشرفت بازم محدود ونمیتونه خیلی کار هارو بکنه چون خداوند متعال به عنوان خالق این استعداد رو به ما نداده یعنی استعداد ما درحدیه که بتونیم پیشرفت کنیم اختراع کنیم کشف کنیم و به دست آورد های علمی برسیم اما نمیتونیم جهان یا کشور یا جامعه رو اداره کنیم همونطور که پادشاه های ممالک و قانون گزاران جامعه چه درحال وچه در گذشته نتونستند رزومه ی کامل به دوراز هرگونه عیب ونقص به جا بگزارند
    اما علت چیه که باعث میشه ما در شرایط مطلوب وقیح شویم
    به نظر من پای ابلیس در میانه شاید بخندید اما این حرف من نیست حرف قرآنه و قرآن کلام و حرف خدا هیچ وقت همه به طور کامل خوب نمیشند چون همیشه افرادی هستند که پیروی از راه ورسم ابلیس رو پیش میگیرند یه حقیقت رو در قالب داستان بگم

روزگار قدیم یکی از پیامبران خدا به خدا شکایت کرد که تو من رو برگزیدی تا بندگانت رو هدایت کنم اما شیطان نمیزاره وهرچه رشته میکنم پنبه میکنه خدایا ابلیس رو در حصار کن تا ببینی که بندگانت رو به سمت تو سوق میدم خداوند قبول کرد وابلیس رو در حصار کرد تا دیگه مردم رو به فحشا وگناه دعوت نکنه درآن وقت بود که مردم همه گریستند وتوبه کردند وقبر کندند وگفتند ما از دنیا رسم زُهد وعرفان پیش میگیریم قبر خانه آخرت را می کنیم تا به خدا اثبات کنیم
    بنده مومن هستیم هرچقدر پیامبر گفت به خانه برگردید کار وتلاش کنید باهم تعامل کنید آنان فقط سکوت کردند وبه کار خود ادامه دادند در این لحظه ابلیس به امر خدا آزاد شد ودوباره اکثر مردم با طمع به سمت زمین خانه و کار رفتند ودیگر سراغی از قبر ها نگرفتن
    وتنها عده کمی بر زُهد وایمان خود استوار بودند
    جبرئیل به پیامبر گفت آیا دیدی که چرا ابلیس در بند نیست چون بدون حضور او بندگان مومن و غیر مومن از هم غربال نخواهند شد
    بلکه با امتحان وسختی است که بندگان خوب مشخص خواهند شد واگر نه درشرایط خوب همه شناگر هستند

ُخُب ما الان استاندارد داریم که مالک شرایط نیستیم ومیدونیم چرا همه خوب نیستند تا خوبی یک پارچه حاصل شه ومیدونیم خدا مالک ما تصمیم داره تا ابلیس بین مردم باشه تا کسانی که به نعمت وثروت رسیدند وشکر گزاری کردند مثل یوسف پیامبر وکسانی که به ثروت وقدرت رسیدند وآشوب کردند مثل نمرودبا توجه به عملکرد شان امتحان شوند وخوب وبد تفکیک شوند

خُب چرا با وجود رفاه یوسف وقیح نشد (بندگی کرد ) اما با وجود رفاه
    نمرود وقیح شد (آشوب کرد) آیا علتی جز پیروی کردن وپیروی نکردن از ابلیس در میان است

پس بنابر این ما سلطه به این امور نداریم وفقط داریم امتحان اللهی رو پاس میکنیم حالا خوب یابد درواقع خدا مالک ما اگر بخواد ما رو به سمت خوبی سوق بده مهارت داره اما قصد مالک ما امتحان ماست وما نمیتونیم جز این بمذیریم یا عمل کنیم چون همونطور که توانای نداریم روز وشب رو به وجود بیاریم نمیتونیم در اراده خدا دخالت کنیم

بنابر این طبق قائده فوق در جواب سوال شما ( چطوری میتونیم هم رفاه داشت ، هم طمئن بشیم که مردم وقیح نمیشن ؟ راه حلش چیه ؟ باید بگم راه حل به بند کشیدن شیطان است که این توانایی تنها در دست خداست
    و عده ای ازمردم در رفاه وقیح خواهند شد چون پیرو خط شیطان میشوند
    وعده ای وقیح نمیشوند چون راه خدارو بر میگزینند
    واینکه چطور میشه رفاه داشت این مهم (رفاه ) برای همه میسر نمیشه چون همون طور که گفتم در تاپیک قبلی شما که به این یکی تاپیک ارجاع شد رفاه کامل حاصل نمیشه چون اساس اجتماع تعامل است وتعامل یعنی پستی وبلندی کمی وکیفی زیاد واندک مثال یک نیاز مند ویک دلال ویک تولید کننده لازم است
    تا مردم باهم خوب باشند به خاطر احساس نیاز به وجود هم تعامل کنند واگر رفاه کامل حاصل شود یعنی نوعی فساد
    اصلا بدردبخور نبود... پست های قبلیت خیلی خوب بودن... این اصلا با قبلیا قابل مقایسه نیست... فکر کنم جواب سوال: فرهنگ باشه... سواد... دانش... آگاهی... آموزش صحیح... عاشق آدمها و زنده ها بودن... اینا میتونن جواب باشن... نه ابلیس... نه امتحان... اینا شونه خالی کردنه... بهونه آوردنه... کم کاریمون رو گردن کس دیگه انداختنه... خدا نگفته سختیهاتون امتحان منه... گفته اگر تلاش کردید و نشد امتحانه، نه اینکه از اول بگیم این مقدر شده و هیچ کاری نکنیم... از شما بعید بود

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

اصلا بدردبخور نبود... پست های قبلیت خیلی خوب بودن... این اصلا با قبلیا قابل مقایسه نیست... فکر کنم جواب سوال: فرهنگ باشه... سواد... دانش... آگاهی... آموزش صحیح... عاشق آدمها و زنده ها بودن... اینا میتونن جواب باشن... نه ابلیس... نه امتحان... اینا شونه خالی کردنه... بهونه آوردنه... کم کاریمون رو گردن کس دیگه انداختنه... خدا نگفته سختیهاتون امتحان منه... گفته اگر تلاش کردید و نشد امتحانه، نه اینکه از اول بگیم این مقدر شده و هیچ کاری نکنیم... از شما بعید بود

سلام
    به نظر من تمام جواب های که میدم با توجه به محتوا متفاوت هستن

در ضمن شما نظر شخصی رو پر سیدید نه جواب کلی و اُرف

من نظر شخصیم رو گفتم به تاپیکتون توجه کنید حالت سوالی داره
    در ضمن نظر شما هم نظر شخصیه دقت کنید دارید میگین به نظرم جواب ..........هستند یعنی اساس رو در نظرتون مطرح کردید

خوب معلومه جوابم به لحاظ اُرف واستاندارد کلی که با هر شرایط موافق باشه واز نظر مومن وغیر مومن واز نظر خارجی وایرانی یکی باشه ودرست در بیاد فرق داره تا با نظرشخصیم

16. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد