مشاور
تبلیغات مشاور

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: دخالت مادر شوهرم

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.01
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    سیستم عامل و مرورگر

دخالت مادر شوهرم

سلام
    خسته نباشید.
    مادر شوهرم در همه چیز زندگی من حتی از زمان غذا خوردن و نوع غذا و لباس هایی که میپوشیم و همه چیزمان نظر میدهد و چند روز پیش که داشتیم باهم میرفتیم مهمونی به لباس من ایراد گرفت و با اینکه رفتم عوض کردم ولی باز گفتن اینو نپوشم و برم عوض کنم. منم گفتم همینو دارم. بعد کلی بد و بیراه گفت که بیرون رفتنی هر روز اونو میپوشی و الان نمیخوای بپوشیو و این حرفا. منم برگشتم گفتم به خودم ربط داره چی بپوشم. از اونروز با هم حرف نزدیم و من خونشون نمیرم.
    بیست و دوسالمه.شاغلم و یه پسر شش ماهه دارم و طبقه پایین مادر همسرم هستیم.
    خیلی ممنون
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

2. Top | #2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    3.85
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,169 بار در 2,945 پست
    سیستم عامل و مرورگر

پاسخ : دخالت مادر شوهرم

سلام
    خوب چرا همون بار اول ک گفتن گوش دادین ک بار دوم اینطور بگن
    همون بار اول میگفتین بنظرم خیلی مناسب هست و میرفتین.
    سعی کنید به هیچ کس نه خانواده خودتون نه خانواده همسرتون و نه دوستان اجازه ندین براتون خط و مش تعیین کنن تا اختیار شما را در دست بگیرن
    هرچی ک خودت و همسرت قبولش دارین برای خودتون برنامه بچینین و انجام بدین بقیه هم عادت میکنن.

3. Top | #3

عنوان کاربر
    مدیر کل
    ميانگين پست در روز
    6.02
    تشکـر
    4,197
    تشکر شده 10,128 بار در 5,066 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax

دخالت مادر شوهرم

حریم‌ها را حفظ کنید. برای این کار بهتر است میزان رفت و آمد به خانه پدری همسرتان و میزان ارتباطات کلامی را که باید داشته باشید، مشخص کنید. این گونه به نظر می‌رسد که زندگی شما در کنار مادر شوهرتان مانند یک آکواریوم تمام شیشه‌ای است؛ به گونه‌ای که وی می‌تواند هر حرفی بین شما و همسرتان را بشنود و هر گونه می‌خواهد ایراد بگیرد؛ در نتیجه بهتر است در کمال احترام و رعایت حرمت‌ها، میزان و سطح رفت و آمد خود را کنترل کنید. برای مثال شرایطی ایجاد نکنید که مادر همسرتان بتواند در خلوت و دور از چشم همسرتان، حرف‌هایی به شما بزند که موجب ناراحتیتان شود.

به جای مطرح کردن حرف‌های مادرشوهرتان به همسرتان، پیشنهاد می‌کنم که خودتان بیاموزید چگونه مودبانه و در کمال احترام پاسخ وی را بدهید تا موارد اختلاف به همسرتان منتقل نشود. در واقع باید همسرتان را در این موضوع دخالت ندهید تا بازی جدیدی در زندگی شما شروع نشود.
    ما در ارتباط با اطرافیان به سه سبک رفتاری برخورد می‌کنیم:
    در این سبک همواره به دنبال مقصر هستیم و انگشت اشاره ما به سمت اطراف است تا یک مقصر بیابیم. با احساسات خود آشنا نیستیم و مدام در کلمات خود از متلک استفاده می‌کنیم و لحنمان تند است: «تو این کار را کردی»، «این طوری گفتی» و...

فرد منفعل در مقابل دیگران بیشترین پاسخش سکوت، لبخند یا تایید است؛ اما بعد ناراحت می‌شود، بدگویی می‌کند و از دیگران می‌خواهد که از او حمایت کنند. نگاه چشمی ندارد، همیشه عصبانیت‌های پنهانی دارد که با مدل‌های بیمار گونه نشان می‌دهد.

چنین فردی کاملاً به حس‌های خود آگاه است. در عین این‌که به دیگران و خودش بی‌احترامی نمی‌کند و خودش هم با کلام و رفتارش وارد حریم کسی نمی‌شود اما می‌تواند ناراحتی‌های خود را مطرح کند و به راحتی نه بگوید.
    از شما می‌خواهم با یک مشاور صحبت کنید و برای آموختن رفتار قاطعانه بیشتر تلاش کنید تا وقتی مادرشوهرتان با حرف‌هایش باعث ناراحتی شما می‌شود یا به حریم خصوصیتان ورود می‌کند، به جای اینکه پشت همسرتان پنهان شوید و بخواهید او از شما دفاع کند، خودتان با رعایت احترام و جایگاه وی بهترین پاسخ را بدهید و اگر به همسرتان می‌گویید نیز حالت شکایت نداشته باشد و از او رفتار دفاعی نخواهید، چراکه هر گونه دفاع همسرتان از شما در مقابل مادر خود، رابطه‌تان را خراب‌تر می‌کند.

مقالات مرتبط:

http://forum.moshaver.co/f136/%D8%AF...1%D9%85-38155/

http://forum.moshaver.co/f136/%D8%B1...7%D8%B1-37921/
    از پاسخ به سوالات در پیام خصوصی معذورم.
    سوال‌تون رو یک‌بار و با عنوان مناسب در تاپیک مرتبط مطرح کنید و منتظر پاسخ بمانید.

4. Top | #4

دلنوشته کاربر
    گذشته در گذشته و فردا نیز ناپیداست در حال زندگی کن
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.15
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,305 بار در 738 پست
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط sarv1995 نمایش پست ها
    سلام
    خسته نباشید.
    مادر شوهرم در همه چیز زندگی من حتی از زمان غذا خوردن و نوع غذا و لباس هایی که میپوشیم و همه چیزمان نظر میدهد و چند روز پیش که داشتیم باهم میرفتیم مهمونی به لباس من ایراد گرفت و با اینکه رفتم عوض کردم ولی باز گفتن اینو نپوشم و برم عوض کنم. منم گفتم همینو دارم. بعد کلی بد و بیراه گفت که بیرون رفتنی هر روز اونو میپوشی و الان نمیخوای بپوشیو و این حرفا. منم برگشتم گفتم به خودم ربط داره چی بپوشم. از اونروز با هم حرف نزدیم و من خونشون نمیرم.
    بیست و دوسالمه.شاغلم و یه پسر شش ماهه دارم و طبقه پایین مادر همسرم هستیم.
    خیلی ممنون
    سلام

مطلب شما را خواندم و صد البته دخالت ایشون در مسائل شما درست نیست ولی اگر فقط نظر میدهندو شوهر شما نیز فقط گوش میکنند ولی حرف ایشون رو تائید نمیکنند و فشاری نیز نمیاورند.

خوب بگذارید بگویند!!!

شما هم کار خودتان را بکنید و هم حرمت خودتان را حفظ کنید و هم ایشون رو.

موفق باشید

سپاس
    دکتر
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

مشاوره, روانشناسی,مشاوره جنسی ,مشاوره کودک, مشاوره خانواده,روانشناس ,روانپزشک, مشاور خانواده

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

جستجوهای مرتبط در گوگل
دخالت در زندگی دیگران,  دخلت,  دخالت انسان در طبیعت,  دخالت مادرشوهر در زندگی,  دخالت در زندگی,  دخالت در زندگی دیگران جرم است,  دخالت عکس نوشته,  دخالت ممنوع پروفایل,  دخالت كردن به انگليسي,  دخالت پدر شوهر,  دخالت مادرشوهر در زندگی,  دخالت مادرشوهر در تربیت فرزند,  دخالت مادرشوهر در بچه داری,  دخالت مادر در زندگی,  دخالت مادربزرگ در تربیت بچه,  دخالت مادرشوهر در بچه دار شدن,  دخالت مادرم در زندگیم,  دخالت مادر شوهرم,  دخالت مادر شوهر وخواهر شوهر,  دخالت مادر شوهر,  لباس,  لباس داخلي,  لباس ريال مدريد,  لباس المحجبات,  لباس البحر,  لباس شرعي,  لباس تقليدي,  لباس هندي,  لباس عروس,  لباس نسائي,  

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)